Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Głośniki komputerowe do 400zł

Głośniki komputerowe do 400zł
Cześć ! ?

Planuje zakupić głośniki zestaw 2.0 ewentualnie 2.1 do komputera. Musza być na już wiec kupić je mogę nawet dziś. Myślałem o R1080BT co warto kupić? A może creative stage 2.1? Mam chipset karty dźwiękowej Realtek ALC 887. Wiec fajnie jak by miały wbudowaną opcje Bluetooth. Chce wydać max 400zł ale im mniej tym lepiej .Będą do gier muzyki filmów wiec musza być uniwersalne ? Muszą być nowe z polskiej dystrybucji
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Głośniki komputerowe do 400zł
posiadam 1080BT i mogę je serdecznie polecić .
Jedynie tyle ci powiem że na alc887 je zdusisz i żeby coś ponadprzecietnego z nich wyciągnąć musiałbyś kartę dźwiękową kupić .
Modecoomy eclipse 60 lub fendy R30BT też rozważałem ... fendy odpadły tylko dlatego że pogorszyła się wtedy ich dostępność , mają bardziej neutralny dźwięk i prawdopodobnie będą nieco łatwiejsze do napędzenia przez słabe dźwiękówki . Co do eclipse najmniej się dowiedziałem , ale później coraz więcej info o nich się pojawiało więc polecam poczytać .

może coś ciekawego jeszcze kolega Atmuzyk219 dorzuci jeszcze czy to propozycje czy jakieś informacje :D
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
A masz je na kablu czy przez bluetooth ? Jaka karta dźwiękowa do nich będzie dobra ? nie za miliony Wesoły
mam je na kablu , połączone z asus xonar DX na sterownikach unixonar , bo te asusa to jakiś żart ... grają zauważalnie gorzej i są bardzo niestabilne

Jaka karta ? z nowych audigy RX za nieco ponad 200zł kupisz i sterowniki od Dawid Kawakami [ znajdziesz bez problemu w google jego blog ] i gra to naprawdę fajnie jak sobie poustawiasz . Fabryczne podobnie jak asus , szrot , nieaktualizowane od lat i niestabilne .
Z używek to trzeba by przejrzeć bo nie jestem na bierząco co teraz się kupuje .

Podstawowa sprawa to jaką masz płytę główną żeby wiedzieć jaką kartę możemy podłączyć ... Czy starsze modele na zwykłe długie pci wchodzą w grę czy tylko nowsze na pci-e .
Nie pomagam.
https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-c...00-609902/ coś tego typu się nada ?
Popieram petermanna.
Po pierwsze.
Twój układ ALC887 to najniższa półka więc jak kolega wyżej wspomniał, wydasz 4 stówy na głośniki i będziesz rozczarowany bo masz fajne głośnikiale do kitu zasilanie. Niestety ale ALC887 nie napędzą dostatecznie głośników gdyż ten układ to podstawowy model który ma za zadanie w ogóle puścić dźwięk z komputera i koniec.
Moja propozycja to zakup dźwiękówki np. Creative z serii RX lub co najmniej FX choć FX to niewiele lepszy dźwięk od tego co masz z 887.
Uwierz że warto wydać dodatkową kasę na kartę plus głośniki.
Mam u siebie układ ALC1220 o którym pisano iż bije na głowę niejedną, zewnętrzną kartę dźwiękową. Taa... akurat.
Bardzo się rozczarowałem kupując płytę główną z tak niby dobrym układem.
Gęba mi się roześmiała dopiero gdy dokupiłem kartę Creative RX. Ale i tu jest mały haczyk. Otóż, obecne karty od serii FX do RX, mają skopane stery. Do bólu skopane. Dopiero zainstalowanie alternatywy w postaci serów od Daniela Kawakami (szukaj słowo klucz) a przekonasz się co potrafi dobra karta w połączeniu z dobrym programem.
Co do głośników to wspomniany przez Ciebie Creative 2.1 daruj sobie.
To plastikowe coś oparte na szerokopasmowych głośnikach które nie mają ani brzmienia ani przestrzeni. Do tego subwoofer który tylko jeszcze bardziej namiesza w brzmieniu.
Mówiłeś o głośnikach uniwersalnych więc to o czym mówił wcześniej petermann - Fenda R30BT lub wcześniej przez Ciebie wspomniane Edifier R1080BT - bardzo fajne głośniki. Super brzmienie!
Jeśli ma być więcej basu a nadal 2.0 to GENIUS SP-HF1800A. Mam je i są dość fajnie brzmiące w muzyce. Nie wiem jak by było w grach bo nie gram więc pod tym kątem nie powiem Ci jak by się spisały.
Alternatywą mogą być też Modecom HF50. Również całkiem fajne głośniki jak na swoją cenę a do tego bardzo dobrze zbudowane z MDF-u.
w/w to zestawy 2.0 i jeśli myślisz ze dodatkowy subwoofer da więcej basu niż 2.0 to możesz się zaskoczyć. Pod warunkiem - dokupienia dobrej, karty dźwiękowej.
Jeśli głośniki miałby być tylko do gier to ewentualnie można by się pokusić o 2.1, lecz skoro wspominasz o muzyce to proponuję zdecydowanie zestaw 2.0

(01.03.2021, 21:21)agent007 napisał(a): https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-c...00-609902/ coś tego typu się nada ?

Od biedy może być ale polecam serię RX
Zapomniałem jeszcze o głośnikach Microlab Solo 5C. Piękne brzmienie ale raczej do muzyki. Do gier , średnio...
Według mnie tego FX szkoda kupować ale to tylko moje zdanie . Nie jestem audiofilem
ALC1220 względem 887 ogromny przeskok , ale i tak to poziom podstawowych dźwiękówek dedykowanych .
Nie pomagam.
(01.03.2021, 21:37)muzyk219 napisał(a): Popieram petermanna.
Po pierwsze.
Twój układ ALC887 to najniższa półka więc jak kolega wyżej wspomniał, wydasz 4 stówy na głośniki i będziesz rozczarowany bo masz fajne głośnikiale do kitu zasilanie. Niestety ale ALC887 nie napędzą dostatecznie głośników gdyż ten układ to podstawowy model który ma za zadanie w ogóle puścić dźwięk z komputera i koniec.
Moja propozycja to zakup dźwiękówki np. Creative z serii RX lub co najmniej FX choć FX to niewiele lepszy dźwięk od tego co masz z 887.
Uwierz że warto wydać dodatkową kasę na kartę plus głośniki.
Mam u siebie układ ALC1220 o którym pisano iż bije na głowę niejedną, zewnętrzną kartę dźwiękową. Taa... akurat.
Bardzo się rozczarowałem kupując płytę główną z tak niby dobrym układem.
Gęba mi się roześmiała dopiero gdy dokupiłem kartę Creative RX. Ale i tu jest mały haczyk. Otóż, obecne karty od serii FX do RX, mają skopane stery. Do bólu skopane. Dopiero zainstalowanie alternatywy w postaci serów od Daniela Kawakami (szukaj słowo klucz) a przekonasz się co potrafi dobra karta w połączeniu z dobrym programem.
Co do głośników to wspomniany przez Ciebie Creative 2.1 daruj sobie.
To plastikowe coś oparte na szerokopasmowych głośnikach które nie mają ani brzmienia ani przestrzeni. Do tego subwoofer który tylko jeszcze bardziej namiesza w brzmieniu.
Mówiłeś o głośnikach uniwersalnych więc to o czym mówił wcześniej petermann - Fenda R30BT lub wcześniej przez Ciebie wspomniane Edifier R1080BT - bardzo fajne głośniki. Super brzmienie!
Jeśli ma być więcej basu a nadal 2.0 to GENIUS SP-HF1800A. Mam je i są dość fajnie brzmiące w muzyce. Nie wiem jak by było w grach bo nie gram więc pod tym kątem nie powiem Ci jak by się spisały.
Alternatywą mogą być też Modecom HF50. Również całkiem fajne głośniki jak na swoją cenę a do tego bardzo dobrze zbudowane z MDF-u.
w/w to zestawy 2.0 i jeśli myślisz ze dodatkowy subwoofer da więcej basu niż 2.0 to możesz się zaskoczyć. Pod warunkiem - dokupienia dobrej, karty dźwiękowej.
Jeśli głośniki miałby być tylko do gier to ewentualnie można by się pokusić o 2.1, lecz skoro wspominasz o muzyce to proponuję zdecydowanie zestaw 2.0

(01.03.2021, 21:21)agent007 napisał(a): https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-c...00-609902/ coś tego typu się nada ?

Od biedy może być ale polecam serię RX
Zapomniałem jeszcze o głośnikach Microlab Solo 5C. Piękne brzmienie ale raczej do muzyki. Do gier , średnio...

Dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedz Wesoły !
A powiedz mi proszę będzie sens te r1080bt sparować przez bluetooth ? czy to kompletnie mija się z celem ? Warto przemęczyć się z 2 tyg aż nie kupię osobnej karty ?
AtArhanel Kolejny spamer Genesisa ? Zgłoszone !
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne