Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Gmail - Brak możliwości zalogowania się

Ściana  Gmail - Brak możliwości zalogowania się
Witam, po sformatowaniu dysku oraz wgranie systemu operacyjnego Windows 10, wcześniej wgrany był Windows 7 jest problem przy zalogowaniu się do poczty gmail.
Próba był na zainstalowanej systemowej przeglądarce Microsoft Edge oraz zainstalowanej Chrome najnowsza wersja, lecz niestety z negatywnym skutkiem.
Cały czas po próbie wpisania hasła ukazuje się informacja iż jest nieprawidłowe.
Na dole znów po przepisaniu liter z obrazka mimo iż zostały przepisane prawidłowo cały czas ukazują się nowe z prośbą o ich przepisanie bo te są nieprawidłowe.
Cały czas tak w kółko nawet po wpisaniu na innym urządzeniu i próbie się zalogowania.
Nie jest poczta skonfigurowana aby była możliwość przypomnienia odbyła się za pomocą innego adresu mail pomocniczego lub telefonu komórkowego.
Proszę o informację i pomoc czy jest możliwość jakoś rozwiązać problem czy trzeba będzie zakładać nową pocztę na innym adres mailowy ( co niezbyt jest mi to na rękę ) gdyż są tam dane które są mi niezbędne.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.
https://forum.pcformat.pl/Zasady-regulki-instrukcje-i-wskazowki-t
[Mod]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Gmail - Brak możliwości zalogowania się
Cytat:Nie jest poczta skonfigurowana aby była możliwość przypomnienia odbyła się za pomocą innego adresu mail pomocniczego lub telefonu komórkowego.

Tu pytanie dlaczego odpowiednio nie zabezpieczyłeś dostępu do swojego konta? Dlaczego nie używasz menedżera haseł jak Bitwarden, którego możesz używać jako wtyczkę w każdej przeglądarce? Jest on darmowy.

https://support.google.com/accounts/answ...9973?hl=pl
https://fotopro360.pl/pytania/jak-odzysk...l-android/
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Ponieważ to nie był mój komputer, tylko w nim robiłem format oraz instalowałem system operacyjny.
Kolega któremu to zrobiłem był na 100% pewien jednego z dwóch haseł i twierdził że one działały.
Lecz po wpisaniu jednego lub drugiego i próbie zalogowania, cały czas informacja ukazywała się na ekranie monitora że jest to nieprawidłowe hasło.
Nie miał skonfigurowanej opcji typu drugi email jako pomocniczy dla przypomnienia hasła ewentualnie lub numeru telefonu komórkowego.
Twierdził że na bank logował się jednym lub drugim hasłem i wszystko działało w co nie bardzo chce mi się wierzyć.
Lecz niestety nie umiał sobie tej konfiguracji samemu zrobić a nie poprosił nikogo wśród znajomych kto ma trochę pojęcia o tym aby tego dokonać i gdy ewentualnie taki problem by się pojawił rozwiązać go bezproblemowo gdyby było wcześniej wszystko skonfigurowane jak trzeba.
No cóż powiedziałem mu już to iż człowiek całe życie uczy się na własnych błędach.
Nie pomyślał iż można sobie używać danego programiku gdzie są przechowywane loginy oraz hasła i w razie czego bezproblemowo je sprawdzić.
Tylko używając notesika gdzie mnóstwo stron, loginów i haseł jest na kartce papieru zapisane które z biegiem czasu wyblakły, niestety i ciężko jest teraz odczytać cokolwiek z nich.
Nie chce jak twierdzi tworzyć nowego maila bo wówczas bym to co wyżej opisałem w razie zapomnienia hasła wszystko mu zrobił bo tu przy teraźniejszej opcji u niego nawet niema jak zmienić tego hasła na inne.
Przy próbie podania nawet mojego maila tak dla picu aby na niego zostało wysłane przypomnienie hasła lub link do zmiany nic to nie daje bo przy zakładaniu konta ta opcja nie została wzięta pod uwagę i w danych u niego ten adres mailowy na gmailu nie istnieje po prostu.
Stąd wynikłe problemy opisane powyżej w założonym temacie.
Dlatego szukam pomocy na forum a jak nie znajdę bo się nie będzie dało nic z tym zrobić wówczas trzeba będzie nowego maila założyć i problem się rozwiąże bo przy zakładaniu jak już wspomniałem wyżej zrobię wszystko z opcjami przypomnienia na numer telefonu komórkowego oraz dodatkowym adresem mailowym.
https://forum.pcformat.pl/Zasady-regulki-instrukcje-i-wskazowki-t
[Mod]
No niestety, wszystko co możesz zrobić masz podane wyżej. Nie wiem jak wcześniej na kompie się logował do poczty. Jeśli to był jamiș program ro można spróbować go odzyskać za pomocą programu do odzyskiwania danych i jego dane, o ile jeszcze nie zostały one nadpisane. Innej rady nie mam. Szkoda że kolega nie zmienił zabezpieczeń konta w późniejszym czasie, bo Google o tym przypomina. To zawsze możesz zrobić w ustawieniach konta w każdej chwili. Szkoda że też nie robił Backupu systemu czy danych, bo z takiego Backupu zawsze można jak nie całość to przywrucić po pod pięciu obrazu kopii tylko te dane które chcesz.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne