Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

H110M-HDV zmiana BIOSu

H110M-HDV zmiana BIOSu
Cześć, posiadam płyte wyżej wymienioną, chciałem tam wstawić i3 9100f, z tego co wiem ta płyta nie obsługuje 9 generacji ale gdzieś wyczytałem ze można wgrać do BIOSu jakis mikrokod i procesor ruszy, ma ktoś doświadczenie z tym i napisałby czy zwykły użytkownik sobie z tym poradzi lub kto taki zabieg by wykonał? 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: H110M-HDV zmiana BIOSu
odpuść , czas się przesiąść na perspektywicznego ryzena a nie ryzykować i kombinować ... interesowałem się kiedyś tematem ale metoda jest mocno niepewna , niezbyt dobrze opisana + wymaga modyfikacji samego procka lub socketu .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Z tego co mi wiadomo przy tym i3 4/4 nie trzeba modyfikować nic fizycznie a wystarczy sam mikroukład, mam obecnie 8gb ram (chce dołożyć) 1500ti 4gb i g4560, chce zmienić procesor i ewentualnie dołożyć ramu, nie gram w żadne nowe tytuły nawet nie próbuje, najczęściej sam lol, cs go i inne tego typu gierki więc szukam jakiegoś rozwiązania by nie zmieniać wszystkiego a wstawić coś po taniosci i grać.
nie kombinuj bo nie wyjdziesz na tym dobrze .
Masz 1050ti ? bo grafiki teraz bardzo ciężko dorwać sensowne i sobie ją zostaw .
Sprzedaj to i buduj jak cywilizowany człowiek na ryzenie bo widzisz że tutaj sensownej nie ma . Pewnie obudowę i resztę też masz kiepską to sprzedaj to i zacznij jak należy , zrobisz porządną podstawę to będziesz mieć rozbudowę na kolejne pare lat . A tak to ciągle będziesz rzeźbił w gównie .

sprzedasz całość to masz łatwą i bezproblemową rozbudowę na przyszłość + nowszy sprzęt i na gwarancji . a puki to jakąkolwiek wartość ma to nie dołożysz tak wiele . Potem sprzedasz za bezcen i będziesz żałował . Rozumiem że boli ale tak trzeba .

dodaj do tego fakt że intele od 3 aż do 8 gen wszystko glut , 9 i 10 gen aż do 8 rdzeni również ... więc nie pakuj się w potencjalną minę .
https://www.youtube.com/watch?v=9ib0DGB29Ng - sam zobacz w czym jest problem . Władowali matoły pastę na bazie sylikonu pod IHS i efekt jest taki że jak wiesz pasta traci właściwości ... a jak przestaje oddawać ciepło to od jego zbierania się w okolicach rdzenia następuje degradacja krzemu , prędzej czy później uszkodzi procka . Ja przerabiałem już temat z 4670k . Grzał się jak głupi , 90-100 stopni ... dokładałem wentylatorów , zmieniałem pastę pod chłodzeniem , potem same chłodzenie zmieniłem i to NIC nie dawało ... wtedy wiedza na temat tej "wady fabrycznej" nie była tak powszechna , zanim się dowiedziałem i oddałem go na skalpowanie to było za późno . Co z tego że procek przestał się grzać po skalpie jak coraz większe problemy ze stabilnością były i wkońcu upaliło rdzeń . Tak się kończy zabawa z tym syfem jak nie masz szczęścia . Jak masz szczęście i oskalpujesz za czasu to skończy się na dodatkowym koszcie i trochę nerwów .
Nie pomagam.
Nie widzę sensu ładowania 2-3k jak nie więcej żeby pograć w jakieś małe tytuły jak lol czy cs go kiedy już teraz te gry chodzą płynnie, w cs go jedynie denerwuja mnie spadki, chciałem zmienić tylko ten procesor żeby nie wiem, czasem zagrać sobie w gta v na niskich, choć na tym zestawie tez się da, dlatego znalazlem procesor za 300zł a nie za 1000, z racji takiej ze nie moge teraz wrzucać w komputer 3 tysięcy.
jakie 2k ? ryzen 3100 450zł + płyta b550m s2h od gigabajta 350zł to masz 700zł a nie żadne 3000zł ... ram ja bym zmienił na wydajniejszy odrazu a nie dokładał , bo pewnie masz 2133... i tyle . Zakładając że masz zasilacz a nie bombę bandit power , tracer czy podobne ...Sprzedasz swoje graty to coś odzyskasz ...
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne