Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

HD 7870 problem z kartą - resetuje komputer

HD 7870 problem z kartą - resetuje komputer
Witam
Wpadła mi w ręce karta graficzna Saphire HD 7870 OC. Za pierwszym uruchomieniem Po wpięciu karty do mojego komputera (AsRock X4740, ryzen 5 3600, 32 mb ram, win 10) komputer startuje, pojawia się bios, okienko ładowania windows i sam windows w niskiej rozdzielczości (jak przy braku sterownika) po dłuższej chwili (chyba system z automatu zasysa sterownik) monitor gaśnie, pojawia się "brak sygnału" komputer się sam restartuje i kolejny raz już zaczyna "cudować " tzn włącza się diagnostyka, system zaczyna świrować, czarny ekran i się restartuje i tak na okręta.

Zastanawiałem się czy aktualizacja biosu karty by nie pomogła, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, a może ktoś ma inny pomysł, lub miał podobny przypadek? 
Procesor - AMD Ryzen 5 3600, Grafika - Sapphire RX5700 XT nitro+, MOBO - ASRock X470 Master SLI, Dyski - Samsung EVO Plus 500GB; GoodRam IRDM M.2 1TB, RAM- HyperX Predator 32GB 3200MHz ,  Cooler Master 550w, Aquarius X70W, AOC CQ27G2U

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: HD 7870 problem z kartą - resetuje komputer
to już nie jest stara platforma gdzie takie rzeczy mogły się dziać na starych biosach i niektorych kartach , Myśle że karta trup i tyle ;[
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Podmieniłem biosa, karta zapieprza aż miło. No to teraz allegro Wesoły ha ha parę stów wpadnie Wesoły

Przedwcześnie odtrąbiłem sukces. Faktycznie uruchomiło się po zmianie bios-u, ale coś nie tak było ze sterownikiem. Najnowszy który mam nie obsługuje już tej karty, a więc pobrałem wcześniejszy i niestety po jego zainstalowaniu stało się to co wcześniej czyli "nie przyjął się" Wesoły Spróbuje jeszcze raz z zupełnie starym jakimś, ale coś mi się wydaje ze będzie jak mówił piterman
Procesor - AMD Ryzen 5 3600, Grafika - Sapphire RX5700 XT nitro+, MOBO - ASRock X470 Master SLI, Dyski - Samsung EVO Plus 500GB; GoodRam IRDM M.2 1TB, RAM- HyperX Predator 32GB 3200MHz ,  Cooler Master 550w, Aquarius X70W, AOC CQ27G2U

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
nic z tego nie będzie , karta jak tylko dostaje sterownik to zdycha ... przerabiałem takie karty i nigdy nie udało się mi odratować .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Karta siadła i tyle naciąganie kogoś ta taki szrot to czyste frajerstwo . Nie szanuje . Ta karta nadaje się na szrot bo nawet przy dzisiejszych cenach grafik sensowność naprawy tego zerowo,zresztą pewnie nawet nikt nie zechce się w tym grzebać .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne