Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

HP OP X476dw MFP - problem z instalacją (W8.1, 64bit)

HP OP X476dw MFP - problem z instalacją (W8.1, 64bit)
Witam Kolegów i Koleżanki,

Mam pewien problem ze wspomnianą wyżej drukarką. Komputer jest nowy (Lenovo, IC i5-4210U CPU 1.70 Ghz, 2.40 GHz, 4 GB RAM, W. 8.1., 64 bit), wgrałem na niego wyłącznie: pakiet Office (v. z 2013), Pandę, FF (wraz z AdBlocker'em). Sam system zaktualizowałem parę dni temu (w zeszłą środę bodajże).

Zgrzyt pojawił się podczas prób instalowania drukarek HP. HP OP X476dw MFP (sieciowa) oraz LaserJet M1132 MFP ("kablowa"). Jako że bardziej istotna jest dla mnie kwestia zainstalowania tej pierwszej, na niej się skupię, przedstawiając z czym mam kłopot.

Co zrobiłem:
- podłączyłem 476 do routera (Huawei), bez problemów / bez komunikatów o błędach, drukarka jest widoczna dla systemu (tj. widać ją w folderze Sieć -> Drukarki -> pełna nazwa 476);
- starałem się następnie zainstalować 476 korzystając z dołączonej płyty HP, niestety, pod koniec instalacji program informuje mnie, że: "Nieudana instalacja sieci. Nie udało się zainstalować drukarki przez sieć. Kliknij Ponów, aby spróbować ponownie zainstalować drukarkę przez sieć, lub kliknij Anuluj, aby powrócić do opcji połączeń.";
- ponowne próby przynoszą taki sam efekt, program cały czas informuje: "Instalowanie drukarki sieciowej...", pasek ładowania zapętla się, jednakże nie wydaje mi się, by cokolwiek się działo za kulisami.

Dodatkowe działania:
- sprawdziłem na dwóch innych komputerach (moim prywatnym laptopie, również Lenovo [choć inny typ, ale też W8.1, 64bit] - działa / komputerze stacjonarnym [W7, SP1, XP] - również wszystko działa), instalacja przebiegała bezproblemowo, drukarka drukuje;
- dokopałem się do "wbudowanego serwera internetowego" (Embedded Web Server) 476, tu sprawdziłem połączenia (drukarka i laptop widzą się nawzajem), wydrukowałem też stronę autotestu drukowania (nie dostrzegam w raporcie żadnych informacji o błędach);
- usiłowałem również skorzystać z "kreatora instalacji usługi HP universal printing", tu program raczy mnie komunikatem, że "Zainstalowanie sterownika drukarki było niemożliwe. Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces".

Uprzejmie proszę o pomoc - kończą mi się już pomysły, a problem jak był, tak jest  Oczy .

Serdecznie pozdrawiam,
M.

PS. Co do LaserJet M1132 MFP, sprawa jest jeszcze "zabawniejsza". Po podłączeniu USB drukarki, program setup pod koniec (po rozpakowaniu sterowników), stwierdza, że "Nie udało się zainstalować drukarki". Bez żadnych komunikatów o błędach (ot, generalne rady: odłącz USB, wyłącz drukarkę, podłącz USB, włącz drukarkę). Usiłowałem podłączyć drugą, taką samą, drukarkę (LJM1132M) - bezskutecznie. Zmiana kabla również nic nie dała.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: HP OP X476dw MFP - problem z instalacją (W8.1, 64bit)
Spróbuj: https://support.microsoft.com/pl-pl/mats...roblems/pl
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Cześć, broda99

Dziękuję za zainteresowanie się sprawą!

W/w link nie okazał się być rozwiązaniem - komunikat: "Niestety, poprawki automatyczne Microsoft Fix it nie obsługują obecnie tego systemu operacyjnego." - nie mogłem w żaden sposób załączyć tego automatycznego diagnozowania ("Uruchom teraz" pozostaje dla mnie nieaktywne).

Sprawdziłem też listę obsługiwanych systemów ("Działa w"), systemu W8.1 nie ma na liście.

Z ciekawości spróbowałem zobaczyć czy "Uruchom teraz" jest aktywne na stacjonarnym PC z XP - jest. Udało mi się nawet ściągnąć plik *.exe do diagnozowania ("MicrosoftFixit-portable"), przerzuciłem go na sprawiający problemy laptop (z W8.1), uruchomiłem i... o dziwo zadziałał.

Postąpiłem zgodnie z instrukcjami (pobrałem i zapisałem narzędzie przenośnych poprawek Fix it, umieściłem wszystko na w/w laptopie, uruchomiłem "Launch Fix it.exe").

Z listy "Filtruj narzędzia do rozwiązywania problemów według kategorii", wybrałem najpierw: "Drukowanie, faksowanie, skanowanie, udostępnianie lub zapisywanie", niestety jedyna dostępna opcja którą mogę uruchomić to "Automatyczne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z plikami i folderami w systemie Windows". Uruchomiłem, naprawił kilka problemów (lista problemów: ikony zmieniają się losowo, kosz jest uszkodzony, ustawienia widoku folderu albo dostosowanie folderu zostały utracone).

Powróciłem do w/w listy, wybrałem "Instalowanie lub uaktualnianie oprogramowania bądź sprzętu", następnie z dwóch opcji (druga dot. gier) wybrałem: "Problem z instalacją i usuwaniem programów", następnie wskazałem, że problem dotyczy instalowania programu. Z listy zainstalowanych programów dot. HP, posiadam następujące linijki:

- Badania mające na celu poprawę produktów HP Officejet ProX476dw MFP
- HP Officejet Pro X476dw MFP - podstawowe oprogramowanie urządzenia
- HP Officejet Pro X476dw MFP Pomoc
- HP Support Solutions Framework
- HP Update
- HPDiagnosticCoreDll

Nie wiem niestety, co powinienem robić dalej. Gdy np. wybieram "-HP Officejet Pro X476dw MFP - podstawowe oprogramowanie urządzenia", program stwierdza, że może wystąpić problem i sugeruje odinstalowanie tej linii.

- - -

Poza powyższym, starałem się też skorzystać z programu "HP Print and Scan Doctor", ale efekt jest taki sam jak w przypadku drugiego myślnika z "Co zrobiłem" z poprzedniej mojej wiadomości.

Korzystałem też z programu: "Rozwiązywanie problemów powodujących niepowodzenie instalacji urządzenia HP - sieć", który ściągnął się podczas pracy z w/w programem (HPP&SD). Bez powodzenia.

Stworzyłem również nowego użytkownika, nadałem mu prawa administratora - problem pozostał ten sam. Zastanawiam się, czy nie odinstalować wszystkiego co zainstalowałem do tej pory i spróbować ponownie?

Serdecznie pozdrawiam, cierpliwie oczekując dalszego kontaktu.
M.

PS. Poza tym forum, zamieściłem jeszcze mój problem (wraz z prośbą o pomoc) w paru innych miejscach - na obecną chwilę, brak jakichkolwiek pomysłów na jego rozwiązanie.
Skąd brałeś sterowniki / oprogramowanie?
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

Witam ponownie,

Hm... zapewne z płyty dołączonej do urządzenia, gdyż jedynie z niej instalowałem tę drukarkę na laptopie oraz innych komputerach (na których instalacja przebiegła bez żadnego problemu, sama drukarka też tam działa bez żadnych zarzutów).

Nazwa płyty - "HP Officejet Pro x476dw MFP series, Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 / Version 32.2".

Pozdrawiam,
M.
Odinstaluj drukarkę jeśli cokolwiek się zainstalowało (Panel sterowania > Drukarki).
Odinstaluj oprogramowanie (Panel sterowania > Programy i funkcje).

Zainstaluj ze strony http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publi...nvOid=4158 Sterownik - Oprogramowanie instalacyjne urządzenia (2) > HP Officejet Pro X476dw MFP Full Software Solution (Recommended).
Jeśli będzie jakiś błąd: odinstaluj wszystko > wybierz język angielski > zainstaluj ponownie.
Jak podawać logi

Programy: Polecane / Nowe / Inne