Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

HP Pavilion - czy naprawdę taki słaby ?

Ściana  HP Pavilion - czy naprawdę taki słaby ?
Witam posiadam Hp Pavilion dv6-6b15ew. Denerwuje mnie zamulanie w grach typu FC3 NFS MW 2012 i wiele innych gier. Sprzedawca, zapewniał że wszystko będzie chodziło bez problemu, a u mnie on występuje... Nie wiem co jest przyczyną bo ''niby'' podzespoły ma w miarę...
I mam 2 pytanie, czy może być przez to że laptop strasznie sie grzeje. Po Graniu ''nocki" w lola nie da się położyć ręki na obudowie ;/ Czy podkładka chłodząca chociaż trochę zbiła by temperaturę. ? Laptop czyszczony sprężonym powietrzem.
Prosze o pomoc
Windows 7 po formacie nic się nie zmieniło

fajnie być na forum od 2010 i nikt nie raczy odp. ;x
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: HP Pavilion - czy naprawdę taki słaby ?
Podkladka chlodzaca jak jajbardziej tylko nie taka za 15 czy 30 zl minimum za 50-60zl zbije i powinno byc lepiej ja niedlugo mam zamiar kupic podobny laptop dv 6 sw-2015 ale zadyanawiam sie nad lenovo y 550 tak czy siak bez podkladki sie nie obejdzie
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
A co ma długość bycia zarejestrowanym na forum do szybkości odpowiedzi? Nie każdy musi siedzieć 24 godziny na dobę przy kompie i czekać na temat aby móc pomóc komuś kto jest zarejestrowany od 2010 roku. Trzeba było na forum zajrzeć przed kupnem i się spytać o laptopa, a nie teraz jak jest za późno a jeszcze użalać się że nikt nie odpowiada przez 1,5 godziny.

Co do tematu, nie dziw się że tak słabo laptop daje sobie radę w grach, sprzedawca wcisnął co mu zalega na magazynie. Sam laptop jest dosyć ciepławy, a obecne temperatury jeszcze bardziej go dobijają
Atup: podkładki chłodzące nie pomagają, szkoda pakować w nie pieniądze, taniej i ten sam efekt można uzyskać po podłożeniu pod laptopa dwóch książek żeby był przewiew

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
No to przepraszam, ale bardzo mi zależało na odp. nie oceniajcie tego tak bardzo negatywnie. Czyli nic w sumie nie mogę zrobić ? może dołożenie ramu, by pomogło ? albo coś ? nie wiem jak macie jakieś pomysły to proszę ;D
(06.08.2013, 22:53)RadKon napisał(a): Atup: podkładki chłodzące nie pomagają, szkoda pakować w nie pieniądze, taniej i ten sam efekt można uzyskać po podłożeniu pod laptopa dwóch książek żeby był przewiew
Zgadzam się! Bez przeróbek samego laptopa podkładki nie dają zadowalającego efektu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nie mogę się zgodzić. Dobra podkładka pod laptopa potrafi zdziałać naprawdę wiele. W starym laptopie MSI miałem w 15'4 calach zamknięty i7 pierwszej generacji, który po pewnym czasie grzał się w stresie niemiłosiernie, przy wymagających grach zwyczajnie wyłączał się z przegrzania. Po zakupieniu podkładki Zalmanna odczułem zdecydowaną poprawę. Swoją drogą jeżeli nie jest to nowy model - warto porządnie wyczyścić podzespoły, tudzież położyć nową pastę termoprzewodzącą na procek i grafikę.
Jeszcze jest na gwarancji i nie chcę w nim grzebać tylko dmuchałem w niego sprężonym powietrzem, a temperatury i tak przy obciążeniu dochodzą do 80-85 stopni dopiero powyżej 85 odpala się "wyższy bieg" wentylatora, dziwią mnie te temperatury bo wcześniej miałem pc-ta i o takich temperaturach to nawet koszmarów nie miałem a tutaj to jest normalne ;/
No to muszą przestać cię dziwić.

System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Ale co porównujesz peceta do laptopa. W pececie porównaj wielkość chłodzenia a wielkość chłodzenia w laptopie, na dodatek w tych drugich progi maksymalnej temperatury są podniesione, właśnie ze względu na chłodzenie

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne