Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

HTC Desire X - Android nie startuje, brick?

Sad  HTC Desire X - Android nie startuje, brick?
Jest początkujący w tych sprawach, chciałem zrobić root ale ciągle wyskakiwało mi że brakuje jakiś binarii SU. Znalazłem na internecie, że może kernel nowy trzeba zainstalować, tak też zrobiłem ale telefon po logo HTC nie uruchamia się, jest podświetlony czarny ekran. Mogę wejść jeszcze w bootloader, recovery(TWRP) itp
Dodam jeszcze, że wyskakuje pod logiem htc takie coś na czerwono "htc this build is for development purposes only". Obecnie nic już nie ruszam, bo jeszcze bardziej uszkodzę, czekam na waszą pomoc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: HTC Desire X - Android nie startuje, brick?
Cóż sprawa jest z grubsza prosta. Pewnie wgrałeś kernel pod nieodpowiednie firmaware. Wgraj odpowiedzi kernel poprzez tryb fastboot lub recovery, a telefon powinien wstać.
(04.01.2015, 14:40)wojownikhaha napisał(a): Cóż sprawa jest z grubsza prosta. Pewnie wgrałeś kernel pod nieodpowiednie firmaware. Wgraj odpowiedzi kernel poprzez tryb fastboot lub recovery, a telefon powinien wstać.

Konkretnie wgrywałem ten, nie za bardzo wiem skąd pobrać oryginalny. Znalazłem takie coś, ale waży to 106mb o.O
Jaki soft miałeś dotychczas? Jeśli wygrywaweś go przez recovery, to zrób wipe i zainstaluj go jeszcze raz.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(04.01.2015, 16:21)wojownikhaha napisał(a): Jaki soft miałeś dotychczas? Jeśli wygrywaweś go przez recovery, to zrób wipe i zainstaluj go jeszcze raz.

Mam Soft stokowy Android Jelly Bean 4.1.1, to może od nowa wgrać cały soft?(To chyba stock) czy sama instalacja innego kernelu pomoże ?
ehh zabrałem się za coś o czym pojęcia nie mamKwaśny
Jaką masz wersje HBOOT? Jeśli 1.25.0002, to na dole postu masz plik boot.img. To fabryczny kernel, wrzuć go poprzez fastboot (komenda fastboot flash boot boot.img)
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(04.01.2015, 16:46)wojownikhaha napisał(a): Jaką masz wersje HBOOT? Jeśli 1.25.0002, to na dole postu masz plik boot.img. To fabryczny kernel, wrzuć go poprzez fastboot (komenda fastboot flash boot boot.img)

Tak, mam właśnie tą wersje. Zaraz to zrobię i napisze czy dało rade Wesoły

At Działa, dzięki za pomoc Wesoły)
Programy: Polecane / Nowe / Inne