Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Hamachi Tunel Pośredni

Question  Hamachi Tunel Pośredni
Witam. Od kilku dni męczy mnie pewien problem, a mianowicie problem z hamachi. Między mną a moim znajomym jest non stop tunel pośredni. Dodam, że z pół roku temu przed formatem prawie zawsze nie było problemu i był tunel bezpośredni. Chcemy grać na serwerze prywatnym minecraft, który stawia mój znajomy. Próbowałem wielu rzeczy: restart hamachi, odintalowanie i instalacja od nowa, restart sieci, ustawiłem sieć na domową, wyłączyłem zaporę. I nadal wszystko tak samo. Dodam, że wina leży po mojej stonie, bo mój znajomy jest w sieci hamachi na 2 komputerach między którymi ma połączenie bezpośrednie, a ja mam z jego obydwoma sprzętami pośrednie. Bardzo proszę o szybką i w miarę szczegółową pomoc. Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Hamachi Tunel Pośredni
Z własnego doświadczenia wiem, że problem tunelu pośredniego jest prawie we wszystkich przypadkach winą zapory na komputerze lub routera. Osobiście miałem przypadek, że na routerze, który był okrojony w funkcje takie jak port-forwarding, między mną a resztą komputerów spoza LANu występował tunel pośredni. Zmieniłem na inny router i wszystko śmigało. Być może na routerze trzeba ustawić przekierowanie portów, albo coś innego, ale jak już wspomniałem, w tym pierwszym nie miałem żadnych możliwości.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Mógłbyś podać jakieś instrukcje jak mógłbym to zrobić? Byłbym niezmiernie wdzięczny
Podaj markę i model routera.
Możesz jeszcze upewnić się, czy to na pewno problem z routerem - wypnij kabel podłączony do gniazda WAN w routerze i podepnij go do komputera. Wtedy sprawdź, jak wygląda sytuacja w Hamachi.
8level model WRT-300 SMART. Po podłączeniu kabla do komputera jest tak samo jak było.
Przed routerem nic nie ma?
Wyłączyłeś wszystkie zapory, Windowsową też? Masz jeszcze jakieś inne zapory?
Dobra temat do zamknięcia. Problemem była chyba avira, bo jak włączyłem firewalla, to nagle zadziałało. Temat do zamknięcia
Programy: Polecane / Nowe / Inne