Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ile według Was powinienem zarabiać?

Ile według Was powinienem zarabiać?
Pracuję w firmie ISP na Śląsku, jestem jednym z dwóch adminów sieci. Firma jest raczej średniego rozmiaru. Dostarczamy internet, telewizję i telefon na obszarze ok. 300-400 km². Zostałem przyjęty niedawno. Niedługo kończy się mój okres próbny. Szef zaproponował omówienie moich zarobków. W tym roku zdałem maturę i wybieram się na studia, mam wykształcenie średnie, dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (specjalizacja: admin sieci), certyfikat ECDL Core i CCNA 1.

Biorąc to wszystko pod uwagę ile według Was powinienem zarabiać?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
RE: Ile według Was powinienem zarabiać?
Bez wiedzy na temat tego co faktycznie umiesz (wiedza a certyfikaty to dwie różne sprawy) oraz tego jak sobie radzisz w pracy nie da się tego ocenić. Sam powinieneś wiedzieć na ile się wyceniasz.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Pracujesz na prowincji czy w dużym mieście?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
(24.07.2014, 10:41)geekboy68k napisał(a): Pracujesz na prowincji czy w dużym mieście?

Siedzibę mamy w mieście ok. 40 000 mieszkańców.

(24.07.2014, 10:25)Rincewind napisał(a): Bez wiedzy na temat tego co faktycznie umiesz (wiedza a certyfikaty to dwie różne sprawy) oraz tego jak sobie radzisz w pracy nie da się tego ocenić. Sam powinieneś wiedzieć na ile się wyceniasz.

Szef jest ze mnie zadowolony, także chyba dobrze sobie radzę. Oczywiście nie znam jeszcze naszej sieci na tyle, żeby rozwiązać każdy problem, który się pojawia. No ale to kwetia czasu.
Biorąc wszystko pod uwagę powinieneś zarabiać tyle, na ile sam się wyceniasz. Fachowiec wie ile kosztuje jego praca i na ile się wycenić.
Ty jednak jeszcze tego nie wiesz, więc odnoszę wrażenie, że nie jesteś do końca pewien swoich umiejętności, bo jeśli byś był, to byś wiedział poniżej jakiej kwoty zejść nie możesz.
Dyplomy i certyfikaty oczywiście, tylko muszą być poparte wiedzą i doświadczeniem.
Ciężko udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie. Weź pod uwagę jaką masz pracę, porównaj z innymi czy ona Ci się opłaca. Nie tylko pod względem finansowym, ale i edukacyjnym. Chodzisz tam tylko po to by przeżyć i codziennie wykonujesz jakąś prostą nużącą robotę, czy praca jest ciekawa, możesz zdobyć tam doświadczenie i umiejętności? Ja bym brał robotę z której najwięcej wyniosę (i nie chodzi mi tutaj o narzędzia Szczerbol), szczególnie gdy się jest młodym, bo z doświadczeniem to będzie można coś zdziałać. Jak będziesz fachowcem w swojej dziedzinie z robotą nie będzie problemów.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(24.07.2014, 22:32)Łukasz1995 napisał(a): Biorąc wszystko pod uwagę powinieneś zarabiać tyle, na ile sam się wyceniasz. Fachowiec wie ile kosztuje jego praca i na ile się wycenić.
Ty jednak jeszcze tego nie wiesz, więc odnoszę wrażenie, że nie jesteś do końca pewien swoich umiejętności, bo jeśli byś był, to byś wiedział poniżej jakiej kwoty zejść nie możesz.
Dyplomy i certyfikaty oczywiście, tylko muszą być poparte wiedzą i doświadczeniem.
Ciężko udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie. Weź pod uwagę jaką masz pracę, porównaj z innymi czy ona Ci się opłaca. Nie tylko pod względem finansowym, ale i edukacyjnym. Chodzisz tam tylko po to by przeżyć i codziennie wykonujesz jakąś prostą nużącą robotę, czy praca jest ciekawa, możesz zdobyć tam doświadczenie i umiejętności? Ja bym brał robotę z której najwięcej wyniosę (i nie chodzi mi tutaj o narzędzia Szczerbol), szczególnie gdy się jest młodym, bo z doświadczeniem to będzie można coś zdziałać. Jak będziesz fachowcem w swojej dziedzinie z robotą nie będzie problemów.

Dzięki za opinię. W dużej mierze masz rację, nie wiem na ile wycenić swoje umiejętności. Praca jest bardzo ciekawa i z pewnością nabędę tutaj cenne doświadczenie. No cóż, pozostaje mi kierowanie się statystykami zarobków w Polsce dla mojego zawodu.
Ciężko coś więcej (dokładniej) w tym temacie powiedzieć, ale proponuję jeszcze porozmawiać z kolegami w pracy jak to wygląda w Waszej firmie, bo porównywanie różnych firm, w różnych regionach Polski nie jest za bardzo wiarygodne - za duże rozbieżności.
Bądź pewny siebie (tylko za bardzo nie przegnij Szczerbol), życzę powodzenia i jak największych zarobków oczywiście. Jeśli w pracy możesz się czegoś nauczyć i zdobyć doświadczenie to bardzo dobrze, za jakiś czas to zaowocuje lepszymi zarobkami. Nie w tej firmie, to w innejOczko.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne