Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Intalacja XP na Viście - kilka pytań

Intalacja XP na Viście - kilka pytań
Instaluje XP na Viście tak aby mieć dwa systemy. Na XP zrobiłem już oddzielną partycje i teraz z płytki CD od mobo musze przegrać na dyskietkę sterowniki do kontrolera dysku i mam:
Intel ICH 32 bit RAID/AHCI Driver
Intel ICH 64 bit RAIN/AHCI Driver
i właśnie nie wiem co wybrać bo Viste ma 64 bitową a XP 32 bitowy

i jeszcze mam pytanie czy w BIOS-ie musi być włączone czy wyłączone AHCI?

Robił ktoś coś takiego? były potem problemy?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Intalacja XP na Viście - kilka pytań
A ty masz dysk sata??
Najpierw sie instaluje xp a potem Viste.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
mam dysk sata
wiem że sie instaluje w kolejności od starszego do najnowszego, ale można odwrotnie instalując sterownik do kontrolera dysku aby XP rozpoznał dysk SATA
Wiesz co,chciałem zrobic podobnie tylko że xp i vista były 32 bitowe.Jednak mi się to nie udało,żaden system się nie uruchamiał i musiałem robić format dysku.
krzysiek5029 oba systemy miałeś na jednej partycji czy każdy na oddzielnej? też sie troche boje żeby nic nie zchszanić. A jak będę musiał robić formata to ponownie będę mógł zainstalować Viste (oem) tak żeby nie pokazywało mi że mam piracki system po drugiej instalacji?
(30.11.2008, 22:04)~Anonim napisał(a): krzysiek5029 oba systemy miałeś na jednej partycji czy każdy na oddzielnej?
Nie można mieć dwóch systemów na jednej partycji! Podstawowy błąd. Szczerze, problem jest interesujący. Nie potrafię Ci odpowiedzieć, ale najlepiej byłoby zrobić to metodą prób i błędów.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Cytat:Szczerze, problem jest interesujący. Nie potrafię Ci odpowiedzieć, ale najlepiej byłoby zrobić to metodą prób i błędów.
to jest odpowiedz na moje drugie pytanie odnośnie instalacji visty po raz drugi?Oczko
(30.11.2008, 22:04)~Anonim napisał(a): krzysiek5029 oba systemy miałeś na jednej partycji czy każdy na oddzielnej? też sie troche boje żeby nic nie zchszanić. A jak będę musiał robić formata to ponownie będę mógł zainstalować Viste (oem) tak żeby nie pokazywało mi że mam piracki system po drugiej instalacji?

Miałem na dwóch innych jednak później jest problem z bootloaderem itp.
krzysiek5029 po instalacji XP i po jego uruchomieniu wpisałeś w wierszu poleceń: E:\>e:\boot\bootsect.exe /NT60 All ?
pytam bo może uda sie znaleźć przyczynę, a ja wtedy będę wiedział co robićOczko
(30.11.2008, 20:15)~Anonim napisał(a): Instaluje XP na Viście tak aby mieć dwa systemy. Na XP zrobiłem już oddzielną partycje i teraz z płytki CD od mobo musze przegrać na dyskietkę sterowniki do kontrolera dysku i mam:
Intel ICH 32 bit RAID/AHCI Driver
Intel ICH 64 bit RAIN/AHCI Driver
i właśnie nie wiem co wybrać bo Viste ma 64 bitową a XP 32 bitowy

i jeszcze mam pytanie czy w BIOS-ie musi być włączone czy wyłączone AHCI?

Robił ktoś coś takiego? były potem problemy?

Wybierasz taki sterownik jaki jest dany system. Czyli w twoim przypadku dla 32 bitowego. Przy właczonym AHCI musisz te sterowniki zainstalować przed instalką XP. trzeba wcisnąć w pewnym momencie F6 zainstaluj sterowniki inne itp. i wtedy z przygotowanej dyskietki je doinstalowac.
Potem bedzie problem bo Vista się nie bedzie uruchamiac. Trzeba ja przywrócić a nastepnie wyedytować BCDEDIT. Opis gdzieś znajdziesz w necie. Jak wszystko zrobisz Ok. to oba systemy bedą chulać bez problemu.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne