Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Internet po kablu 300Mb - jaka faktyczna prędkość?

Internet po kablu 300Mb - jaka faktyczna prędkość?
Cześć, od dłuższego czasu jestem użytkownikiem internetu mobilnego lte (robi jako domowy) no i wiadomo te prędkości ''600mb'' to są DO 600Mb/s i żeby to osiągnąć to ja nie wiem co trzeba zrobić, bo max co mogę osiągnąć przy dobrym zasięgu to 50-60Mb/s ale mniejsza... Przeprowadziłem się i chce podpiąć się do Vectry i kupić telewizję z internetem. Prędkość którą oferują to niby 300Mb/s, jaka będzie faktyczna? Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to równo co do joty 300Mb/s, ale żeby nie było 30Mb/s bo tyle to mam teraz na mobilnym... Wyciśnie chociaż 200, czy jak to się ma w kablówce?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Internet po kablu 300Mb - jaka faktyczna prędkość?
Zerknij na umowę, tam jest zapisana minimalna prędkość i to jest jedyna pewna rzecz.

Vectra ma to do siebie, że jakość usług i prędkość różni się w zależności od lokalizacji. Najlepiej będzie zapytać sąsiadów jak u nich działa.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Dzięki, zapytam kogoś bo jest kogo. W bloku jest Orange, Vectra i UPC ,ale duża większość ma własnie Vectrę bo na Wi-Fi tylko Vectra się przewija  ;P

EDIT: Dowiedziałem się, że minimalna gwarantowana prędkość w każdym momencie działania usługi to 50% maksymalnej - czyli ma być na pewno 150 Mb/s. Prędkość "normalna" powinna wynosić 75% (225 Mb/s) a przynajmniej raz na dobę powinienem osiągać prędkość maksymalną. Dziękuje za podpowiedź!

EDIT2: Jakiś router/modem pewnie mi dadzą a jest możliwość żebym korzystał ze swojego obecnego, czy jakoś tak jest podpinane, że kompatybilność jest tylko z tym co mi dają? Pytanie może i śmieszne ale zbytnio się nie znam... Widziałem że to jest jakieś stojące pudełeczko bez anten, więc nie wiem jak to będzie z siłą zasięgu i prędkością (nie mam PC tylko laptopa, więc łącze się tylko wifi). Mam teraz z TP-Link TL-MR6400 i zasięg zawsze pełen na całe mieszkanko
Nie pamiętam za wiele na temat technologii i sprzętu Vectry. Natomiast trzeb się liczyć z tym, że to nie jest xDSL a więc potrzebny będzie specjalny modem, który może kosztować. Dlatego proponuję zostawić sprzęt od Vectry w roli modemu a swój router jako router. TL-MR6400 mógłby pracować w tej roli ale ze względu na porty Fas tEthernet będzie bardzo ograniczał prędkość (max 100 Mb/s).
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Obecnie każdy większy operator sieci internetowej daje modemo-router coś na wzór tego co daje UPC czyli Connect Box.
Tego TP-Link TL-MR6400 możesz schować do szafy bo to router 802.11n i ma się nijak do tych co dają operatorzy w standardzie 802.11ac
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Nie pomagam na PW, od pomocy jest forum !

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
-
jak poprawnie skonfigurować router TP-Link pod internet na kablu od TZG, wszystkie dane posiadam, tylko chodzi czy oprócz danych, które posiadam do konfiguracji coś dodatkowo ustawić.

Router to TP-Link TD-W8960N

Pozdrawiam.
Najwarzniejsze to ustawoena Wi-Fi.
Ustaw WPA Personal oraz AES i oczywiście hasło.
Reszta teoretycznie powinna zostać bez zmian.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Nie pomagam na PW, od pomocy jest forum !

System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne