Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Istnieje konflikt adresów IP z innym komputerem w sieci

Istnieje konflikt adresów IP z innym komputerem w sieci
Witam ponownie.Koleżanka ma radiowy internet,taki z anteną kierunkową i "modem,ruter?" z dwoma wyjściami Ethernet.Na kompie stacjonarnym net śmiga,niezależnie od wejścia,na lapku komunikat jak w temacie.Pomóżcie jak to skonfigurować,aby równocześnie chodziły obydwa komputery.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Istnieje konflikt adresów IP z innym komputerem w sieci
Nie wiem czy da się internet radiowy rozdzielać.. Jeżeli by chciała na wiecej komputerów musi dopłacic, przynajmniej ja tak mam ;/
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Też mam co do tego wątpliwości, jednak może wystąpić coś takiego jak współdzielenie adresu IP (nawet do kilku komputerów), u niektórych dostawców trzeba dopłacić, a u innych - przykładowo u mnie - nie trzeba.

Informacje na temat podobnych usług powinny być zawarte w umowie abonenckiej.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Instalator ponoć powiedział,że to kwestia jakichś ustawień,nawet dwa kable zostawił.Niestety,niby z braku czasu nie zrobił rozdziału.
Jaki dokładnie to jest router? Jak są przydzielane adresy IP, przez DHCP czy ręcznie? Czy na obydwu kompach jest ustawione automatyczne pobieranie adresu (DHCP)? Czy na obydwu komputerach są włączone usługi odpowiedzialne za obsługę i współdzielenie połączenia (ICS)? Jakiego firewalla posiadasz i czy jest aktywny?

Usługi - http://mithrandir.ovh.org/projects/Zarza...lugami.pdf
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Nie mają znaczenia usługi tyczące sie ICS w przypadku routera
Nie maja znaczenia firewalle
Konfiguracja protokołu TCP/IP jedynie ma znaczenie - na wszystkich interfejsach w podsieci.
Yossarian, jesteś w błędzie. Wszystko zależy od tego jaka jest filozofia udostępniania internetu i dotyczy to również routera, dodatkowo jak najbardziej firewall ma znaczenie, jeżeli jest on skonfigurowany w nieprawidłowy sposób (blokowanie pakietów) będzie problem podczas próby pobrania adresy sieciowego (odpytywanie DHCP).
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Skoro jest konflikt adresów to:
1. adres został pobrany i jest w kolizji z innym interfejsem w siec skonfigurowanym na sztywno
2. adres jest wpisany na sztywno i istnieje adres przydzielony przez dhcp innemu interfejsowi
Zgadza się ? Zatem nie ma znaczenia firewall w tym przypadku.

Tu nie widzę problemów na chwile obecną z pobieraniem adresu przez dhcp a problem z już pobranym/przypisanym na sztywno adresem.

Kolena rzecz - jak widzę "modem,router" to przyjmuję założenie, że nie ma wcale icsa. A nawet gdyby był - istotne są usługi jedynie na komputerze udostępniającym a nie na odbierającym.

Jak nic wychodzi mi, że trzeba tcp/ip przekonfigurować i to koniec zabawy.
Cytat:Jak nic wychodzi mi, że trzeba tcp/ip przekonfigurować i to koniec zabawy.
Właśnie, nie ma sensu tracić czas na szukanie przyczyny, najlepiej zresetować TCP/IP. Być może błąd tkwi głębiej, więc takie działanie będzie wskazane.

Ostrzegam, będzie trzeba ponownie wszystko konfigurować.

Do tego celu można użyć narzędzia WinSockFix lub wykonać to ręcznie poprzez net shell (netsh).

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Netwo...kFix.shtml
Ależ nie ma sensu reperowania stosu tcp/ip
Trzeba sprawdzić ustawienia tcp/ip, przekonfigurować i dopiero wówczas się zastanawiać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
istnieje konflikt adresjak sprawdzic czy wychodzi konflikt adresówkomunikat istnieje konflikt adresow ipkonflikt adreskonflikt adresów ip esetkonflikt adresu ip w sieci ics