Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak podkręcić podany zestaw?

RE: Jak podkręcić podany zestaw?
Pamięci zazwyczaj chodzą gdzieś na 750mhz. Jeżeli nie podniesiesz napięcia to się niue martw. Nie powinieneś spalić ich, tylko orthos pokaże komunikat stopped. Co do temperatury, to teoretycznie możesz nadal kręcić, ale wątpie, żebyś uzyskał jakiś rzyrost wydajności. Ja bym juz nie kręcił dalej, ale jak chcesz to do temp. 70 st C możesz kręcić
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Przy kreceniu z 2.4 do 2.7 byl spory wzrost wydajnosci chyba, ok 1000 pkt w 3dmarku06...
teraz podkrecilem do 3.Ghz, wynik skoczyl jeszcze o jakies 500 pkt.

Aktualne ustawienia:
Fsb zmienilem na 333 Mhz, wiec procek chodzi teraz na 3.0 Ghz.
Dzielnik pamieci dalem na 1:1 wiec pamieci chodza teraz na 667 Mhz.
Napiecie na pamieci i procu standardowe.
Rated Fsb 1333 Mhz.

Temperatury mierze Coretempep, a procka obciazam primem95
Wszystko wydaje sie byc stabline, no ale zeby stwierdzic w 100 % potrzeba wiecej testow.
Najlepsze jest to, ze temperautry nie zmienily sie w ogole, w stresie dalej jest max 62 C, wiec teoretycznie spokojnie mozna krecic dalej, tylko czy jest sens...?

W ogole jak polecasz mi ustawic to wszystko i zostawic, bo juz widze ze nie ma sensu krecic tego proca w nieskonczonosc...

Wielkie dzieki za pomocWesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
nie chodzi mi o wzrost wydajności w 3dmarku tylko w grach. Ja na przykład mam niezbyt dobrą grafę(stary GTS Szczerbol) i podkręciłem procka na 3GHz i w 3dmarku miałem wzrost z 8400 na 9300 pkt, a w grach to może 2fps Szczerbol Uznałem, że jest to bez sensu i mam tera na standardowych ustawieniach. Ogólnie to wszytsko jest ustawione ok. Pamięci masz znowu na 667, czyli możemy znowu kręcić( przy strapie 333 mamy dzielnik FSB1:2RAM, czyli 750:2=375, czyliFSB możesz podnieść do 375. Potem już trzeba lepsze pamięci). Sprawdź czy jest przyrost wydajności, a potem możesz znowu kręcić aż temp. nie dojdzie do 70*C. Ja bym już przestał, lub zmienił chłodzenie, ale jak chcesz to proszę(żeby była jasność to jak coś zjarasz to nie moja wina-wszytsko robisz na własną odpowiedzialność). Procka nie powinieneś zjarać, bo są zabezpieczenia(no chyba, że je wyłączyłęś w BIOSie) przed spaleniem
Hmm jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia...

Czy procek jest na 2.4 Ghz czy na 3.0 Ghz to jego temperatura jest taka sama w stresie i idle, zupelnie sie nie zmienia, co lepsze przy takich samych obrotach chlodzenia... To normalne?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
jeżeli ni podnosiłeś napięcia to teoretycznie może być zbliżona temperatura proca. Na wszelki wypadek sprawdź ręką temperature radiatoraOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne