Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak połączyć laptop z internetem bezprzewodowym?

Sad  Jak połączyć laptop z internetem bezprzewodowym?
Wczoraj sformatowałem dysk (właściwie to stworzyłem nowe partycje) i zainstalowałem system XP Home Premium z orginalnej płyty. Podczas instalacji nie miałem większych problemów. Jednak to była moja pierwsza taka instalacja na laptopie i nie przemyślałem jeden rzeczy-konfiguracji sieci bezprzewodowej. Otóż wcześniej internet w laptopie łączył się z moim routerem podłączonym do komputera stacjonarnego. Teraz chciałem znów nawiązać takie połączenie ale kompletnie nie wiem JAK? Przecież skoro wszystkie karty sieciowe wcześniej działały to teraz też będą, tylko jak to zrobić? Zainstalowałem jakies dostępnie karty sieciowe jednak nie wiem jak i co skonfigurować błagam o pomoc.
Dodam że router jest skonfigurowany mam klucz WEP więc wystarczy tylko sie połączyć w odpowiednio skonfigurowanej sieci bezprzewodowej w laptopie.
Mój komputer:
-laptop HP
-Karta graficzna radeon (ale to nie istotne)
-ilość ramu tu też nie gra roli
-posiada możliwość łączenia się siecią bezprzewodową

BŁAGAM O POMOC. Z GÓRY DZIĘKUJE!

Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie tematu do właściwego.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Jak połączyć laptop z internetem bezprzewodowym?
1. Jeśli masz płytkę do routeru to ja włóż i zainstaluj router na laptopie.
2. A czy nie masz na pasku zadań ikonki taki jeden komputerek. Jeśli masz to kliknij i wybierz swoją sieć i wpisz kucz.
3. Jeśli sieci nie ma to sprawdź czy masz włączoną sieć w 2 miejscach: przycisk na obudowie(możesz go nie mieć), sprawdź czy masz włączoną kartę sieciową: przejdź do panelu sterowania włącz widok klasyczny i wybierz opcję Połączenia sieciowe. Teraz kliknij na kartę sieciową(bezprzewodową) i po prawej stronie gdzie są zadania sieciowe i kliknij włącz kartę.

Jeśli dalej nie będzie działać sprawdź czy masz sterowniki do karty sieciowej. A jeśli masz i nie działa zanieś laptop do serwisu i powiedz żeby sprawdzili czy nie masz zepsutej karty.

A jeśli dalej nie działa to ja nie wiem co zrobić.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Po co płyta od routera? Routera się nie "instaluje" w systemie.

Po pierwsze udaj się na stronę producenta laptopa, wyszukaj sterowniki i zainstaluj. Dalej sprawdź czy "przy zegarku" pojawiła się ikonka połączeń bezprzewodowych. Jeśli tak to wyszukaj twoją sieć (nazwę chyba znasz). Wpisz klucz.

Jeśli nadal nic to pisz. I zmień WEP na WPA2-PSK. Jest dużo bezpieczniej.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
na stronie hp moze byc broblem ze sterownikami do karty sieciowej na xp...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
marcin15gn ja z routerem musiałem włożyć do jednego kompa płytę, by zarejestrować router. Inaczej by mi nie działał.
(25.05.2012, 21:38)kompeter napisał(a): marcin15gn ja z routerem musiałem włożyć do jednego kompa płytę, by zarejestrować router. Inaczej by mi nie działał.
Routera nie trzeba instalować, to mógł być dysk konfiguracji sieci.

Wejdź w panel sterowania> połączenia sieciowe> połączenie sieci bezprzewodowej> wyszukaj sieci > i tam powinieneś znaleźć swój router, oczywiście jeśli zainstalowałeś wszystkie potrzebne sterowniki
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Dobra, nie instaluje się. Użyłem złego wyrazu. Ale dobrze powiedziałeś, jest to dysk konfiguracji routera/sieci.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak zainstalować internet w laptopiejak połączyć się z siecią bezprzewodowąjak zainstalować internet bezprzewodowy w laptopiejak zainstalowac internet bezprzewodowy na laptopiejak połączyć laptopa z routerem bezprzewodowo jak podlaczyc internet bezprzewodowy w laptopie jak połączyć laptop z routerem bezprzewodowojak połączyć laptopa z siecią bezprzewodowąjak połączyć się z internetem bezprzewodowymjak polaczyc sie z internetem w laptopie