Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak "przenieść" konfiguracje sieciowe z Windowsa na Linuxa Ubuntu?

Jak "przenieść" konfiguracje sieciowe z Windowsa na Linuxa Ubuntu?
Witam!
Tak jak w temacie.
Próbowałem sam skonfigurować, ale gdy próbuje łączyć się z połączeniem DSL, Ubuntu mówi, że kabel sieciowy jest odłączony (mimo, że JEST podłączony), i że jestem offline. Po chwili pokazuje, że kabel jest podłączony. Tyle, że nie łączy się z połączeniem DSL. Czy można jakoś przenieść konfiguracje sieciowe z Windowsa na Ubuntu? Głównie chodzi mi o połączenie PPPoE i Połączenie Lokalne.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Jak "przenieść" konfiguracje sieciowe z Windowsa na Linuxa Ubuntu?
Co to znaczy "przenieść?" Spraw ustawienia pod WIndows i analogicznie skonfiguruj je pod ubuntu. Sprawdź też czy ubuntu poprawnie wykryło Twój sprzęt.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cytat:Sprawdź też czy ubuntu poprawnie wykryło Twój sprzęt.
Czy można to jakoś sprawdzić?

Jakby co, to jest to na LiveCD. Zainstalowałbym Ubuntu, gdyby na wirtualnej maszynie mi dobrze działało (mam słaby sprzęt). Próbowałem skorzystać z polecenia "sudo pppoeconf" w Terminalu, ale to chyba wymaga restartu systemu (po konfiguracji połączenia) co spowodowałoby usunięcie danych (bo jest na LiveCD).
Na razie to nawet nam nie napisałeś jak się łączysz z netem.
Moim urządzeniem od internetu jest niby router (GN-MD01 (podobno nim nie jest)). W Windowsie łączę się za pomocą połączenia telefonicznego (PPPoE). Czy to wystarczy? Jeżeli nie, proszę napisać jakich informacji potrzeba Ci udzielić.
Z tego co widzę to jest to jakiś access point. Mógłbyś się nieco wysilić i jeśli prosisz o pomoc to podać choćby link do urządzenia, chciało mi się szukać manuala tylko dlatego, że dzisiaj jest poniedziałek. ozatym nie podałeś jaki masz rodzaj łącza. Podejrzewam, że radiówkę...

Żeby cokolwiek zrobić z tym urządzeniem musisz mieć przedewszystkim z nim łączność poprzez ethernet (musisz mieć poprawnie widzianą przez Ubuntu kartę sieciową - choćby ifconfig-iem). Dopiero później możesz zestawiać PPPoE.
Z tym dobrze by było żeby pomógł ktoś kto ma i używa Ubuntu. Ja ostatni raz miałem je zainstalowane grubo ponad rok temu.
Problem rozwiązany - źle wpisywałem hasło.

Dziękuje Ci Iplab, że bardzo chciałeś mi pomóc i przepraszam za to.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
ubuntu kabel sieciowy odłączonyprzeniesienie konfiguracji z windows do linuxjak przenieść połączenie internetoweubuntu kabel sieciowy jest odłączony