Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak się pozbyć "reklamy"

Jak się pozbyć "reklamy"
Nie wiem skąd się to ustrojstwo wzieło ale strasznie drażni. Wyskakuje na ekran czasami gdy odblokowywuje telefon albo gdy ktoś dzwoni albo przy przeglądaniu stron. Tak pare razy na dzień. Nie instaluje tego oczywiście. Po kliknięciu przenosi mnie na Sklep Play. Jakieś Badoo, jakieś Letgo.
Jest na to sposób ? Antywirus nie widzi tego.
Gdzie to siedzi ?

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Jak się pozbyć "reklamy"
Instalowałeś jakąś aplikację ostatnio, która działa w tle?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Tak jak wspomniał AtMichu_PL sprawdź co ostatnio instalowałeś lub wejdź w ustawienia i odszukaj tam aplikacje, które są uruchomione w tle - jeśli z jakiś nie korzystaj to ją wyłącz i odinstaluj. Antywirus może jeszcze nie widzieć bo niestety te komórkowe antywirusy są na tyle ograniczone, że potrzebują danych na temat zagrożenia - ich mechanizmy heurystyczne to niestety żadna rewelacja...
Najważniejsze to działać w tym w co się wierzy.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Jedyne co instalowałem ostatnio to aplikacja Visa Oferty. Choć mi się wydaje że to już przed tym było ....
Może któraś z aktualizacji aplikacji to spowodowała ? Podejrzewam ze to jest połączone ze sklepem Google Play bo tam mnie przenosi ...
Ustawienia -> Aplikacje -> Pobrane

Daj screenshoty całej listy.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Nie moge zamieścić zrzutu bo komunikat - przekroczono limit 500KB. Dziwne bo zajmuje plik tylko 200kB
Napisze co mam w pobranych -

Adobe Acrobat
Allegro
AVG Antyvirus
Aplikacja Google
AquaMail
BZWBK24 Mobile
Chrome
Cloud Print
Gmail
Livescore
Mapy
NC+ Go
OLX
Orange Finanse
Payback
Print
Qpony
Sklep Google Play
Sprzedaż ( Allegro )
Stopcaffe
Usługi Google Play
Viber
Vitay
Przyczyna tych reklam tkwi w Google Play. Ja na swoim telefonie, jak tylko kupiłem, usunąłem aplikację i żadne reklamy mi się nie wyświetlają. W celach testowych przywróciłem ją i proszę. Mam takie same reklamy jak ty. Wnioski są więc takie, że Google dzięki swoim aplikacjom mocno ingeruje w system i może wyświetlać reklamy.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
(22.01.2016, 09:26)Michu_PL napisał(a): Przyczyna tych reklam tkwi w Google Play. Ja na swoim telefonie, jak tylko kupiłem, usunąłem aplikację i żadne reklamy mi się nie wyświetlają. W celach testowych przywróciłem ją i proszę. Mam takie same reklamy jak ty. Wnioski są więc takie, że Google dzięki swoim aplikacjom mocno ingeruje w system i może wyświetlać reklamy.

Czyli moje przypuszczenia dię potwierdziły, ze to coś ze sklepem Google Play związane ...
Programy: Polecane / Nowe / Inne