Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak to się dzieje że 350W zasilacz trzyma mój zestaw?

Jak to się dzieje że 350W zasilacz trzyma mój zestaw?
Witam. Głowi mnie pewna sprawa. W mojej budzie znajduje się e4700, 4gb ram, płyta foxconn, GTX260 55nm, dużo wentylatorów led, klawiatura led, 2 dyski i to wszystko na 350W zasilaczu chodzi jak nalezy. Wiem iż to naturalne iż zaleca się dla takiego zestawu 400-500W ale glowię się jak to się dzieje że fortron trzyma mojego kompa zawsze stabilnie i nigdy się jeszcze nie wyłączył mimo iż grać, grałem prawie codziennie.

Wszyscy wiemy że zasilacz nigdy nie ma takiej mocy na +12V jak na znajdującej się na obudowie zasilacza naklejce.

czy fortron to taka wytrzymała kosiara na tak wielkie obciążenie? Zasilacz nie wydaje żadnych dzwięków, zawsze zimny. Oszukana realna moc? co myślicie?^^
[Obrazek: buttonRapideo.png]

Ja ściagam bez limitów, a ty?  Zarejestruj się i odbierz darmowy transfer! 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
RE: Jak to się dzieje że 350W zasilacz trzyma mój zestaw?
Jaki to dokładnie model?
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!! Zrozumiano?! || Komputery robiego

[Obrazek: K3jq35I.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(22.06.2013, 23:04)robi_10 napisał(a): Jaki to dokładnie model?

FSP350-60APN [chyba] przynajmniej wizualnie to samo. Budy teraz nie otworze

(22.06.2013, 23:02)lukashekluk napisał(a): Wszyscy wiemy że zasilacz nigdy nie ma takiej mocy na +12V jak na znajdującej się na obudowie zasilacza naklejce.
Z pewnego źródła wiem, bardzo pewnego - że na takim Fortronie jak mój z podpisu na sprzedaż , co ma 300W na 12V dało radę uciągnąć sprzęt co miał pobór około 340W, przez rok czasu, a potem zasilacz poleciał na allegro jako 100% sprawny Szczerbol, także różne cuda są możliweOczko

A ty nawet pewnie tych 300W nie przekraczasz co masz, 171W karta + Dual Core, klawiatura bierze z 5V, wentylatory pewnie też tak podłączone, dyski 2 to koło 20W max.
czyli fortron to taki przekrętus. To może i lepiej. Bo jak miałem kiedyś FEEL 350W i katowałem na nim GTX280 to też chodził :D ale czasem się wyłączał...

wentyle na 12V+ 220mm,2x120mm,1x80mm ale mniejsza. Rzeczywiście realny pobór to być może ok 300W nie więcej. Tylko nie rozumiem czemu tak wszedzie to się zawyża... moze coś w tym jest żeby pózniej łatwiej bylo rozbudować zestaw. Tak czy siak czeka mnie wymiana na jakiś OCZ modularny Wesoły

(22.06.2013, 23:09)lukashekluk napisał(a): czyli fortron to taki przekrętus. To może i lepiej. Bo jak miałem kiedyś FEEL 350W i katowałem na nim GTX280 to też chodził :D ale czasem się wyłączał...

Możliwe że po prostu procesor ci go ograniczał, przez co nie leciała karta na 100% swoich możliwości, a w grach gdzie był duży nacisk na grafikę karta dawała z siebie co się da pobierając prąd w większych ilościach i powodując resety Wesoły

A ten APN twój moim zdaniem nie jest nawet na 90% obciążony.

A zawyża się po to że kupi naiwniak jeden z drugim hiper ekstra wy.. kwitny, zestaw fx 6300 + logic 600w i potem się zastanawia i zakłada temat jaką kartę kupić, producent musi takich przewidzieć i nawet do 7750 co bierze realnie 50W po OC napisać 450W zasilacz..
i tak musi być... dzisiaj miałem problem z wyłaczającym się monitorem ale ustąpił po przywróceniu ustawień i wywaleniu sterowników ... z początku myślałem że zasilacz ale własnie pograłem godzinke w Call of Juarez i żyje. No nic... trzeba jakoś jeszcze przetrzymać i zmienic wkrótce platforme... Na razie wszystko dziala mimo iż komputerek ma swoje lata. Pozdrawiam i dobranocWesoły

(22.06.2013, 23:02)lukashekluk napisał(a): Wszyscy wiemy że zasilacz nigdy nie ma takiej mocy na +12V jak na znajdującej się na obudowie zasilacza naklejce.
A cóż to za bzdura? Markowe zasilacze, a Fortron się do nich zalicza NA PEWNO mają na liniach 12V tyle ile podaje producent.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
gtx 260 zasilacz 350wjaki zasilacz do 6850 350w fortronlogic 350w ile ma na +12vzasilacz 350w