Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak zresetować komputer?

RE: Jak zresetować komputer?
Mojemu biostarowi 8 godzin starczyło Język. I jak wszystkiego? Jak za CMOS tylko zworka i bateria odpowiada.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
A ta bateria CMOS/BIOS, gdzie ona, jest, bo ja chcę zresetować laptop i żadnego obrazka/zdjęcia płyty głównej nie widzę.
Laptop? To nie wiem. A po kiego chcesz laptopa resetować? Może Ty chcesz formata zrobić?
Bo laptop nie chce mi się włączyć to chcę go zresetować i od nowa śmigać
nie rozumiem o co ci chodzi. resetowanie to uruchaianie ponownie komputera konczac prace bez zapisywania danych. formatowanie to np. usuwanie Windowsa i wgrywanie (lub inaczej mowiac instalowanie) ponownie. I chyba chodzi ci o to drugie, cos sie stalo i nie mozesz wlaczyc komputera. pewnie Windows sie popsul (ogolnie mowiac) i chcesz zeby ci znowu dzialal. Tak? Dobrze zrozumialem? Jesli tak, to czy masz plytke z windowsem?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: mozilla
No to chyba masz rację. W płytce windowsa nie mam, ale mam w pliku na kompie.
A ten plik to obraz płyty? W takim razie musisz go jakoś nagrać na płytę, np. uruchamiając na kompie Linuksa LiveCD i wtedy uruchomić laptopa z płyty i rozpocząć instalację, kasując przy tym wszystkie partycje i tworząc od nowa.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
mowiaz inaczej to co kolega wyzej: czy masz tego windowsa w jednym pliku na komputerze (tzw. obraz plyty), czy w folderze sa jakies inne foldery i jakies pliki? bez roznicy, ktore to, to musisz sciagnac z internetu jakas systrybucje linuxa, uruchomic z niej komputer (podczas wlaczania po postu zanim sie system wlaczy to wsadzic plyte i czekac). moze to byc np. opensuse, bo on z ego co wiem to ma kde a jest taki program ktory sie nazywa KCDTool i on wslanie sluzy do nagrywania plyt ale w srodowisku KDE. za jego pomoca musisz albo nagrac te pliki na plytce, albo wypalic obraz. oczywiscie musisz miec laptopa z nagrywarka. jesli nie masz, pozosaje albo nagranie na pendrive'a i nagrania na plytke u kogos innego, albo uzywanie linuxa, albo kupno nowego systemuOczko
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: mozilla
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak zresetować komputerjak zresetowac komputerjak zresetować całkowicie komputerjak całkowicie zresetować komputerjak zresetować komputer w carismiejak zresetować komputer pczresetować komputerjak inaczej zresetowac labtopajak całkowicie zresetować komputer aresztowana przeglądarkaJak calkowicie zresetowac komputer

Skocz do: