Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaka karta graficzna do Athlon II X2 250

Jaka karta graficzna do Athlon II X2 250
Witam, chciałbym wymienić moją obecną kartę w komputerze na coś mocniejszego, tylko nie wiem, którą wybrać, tak aby nie było bottlenecku. Moja obecna specyfikacja to:
- AMD Athlon II X2 250 3,0 GHz
- Radeon HD 5570
- 4GB RAM
- zasilacz Logic 400W
PS. Mam możliwość zainstalowania Asus R7 260X DirectCU II OC Edition, ale nie wiem, czy PSU da radę. Na stronie producenta jest napisane, że GPU potrzebuje minimalnie 450W, ale podając każdy element w PSU calculator wychodzi, że pod obciążeniem cały zestaw pobierałby ok. 350W, więc teraz nie wiem, co robić. 

PS2. Zdaję sobie sprawę z tego, że zasilacz jest z czarnej listy, ale dzielnie mi służył przez 6 lat, więc chyba trafiła mi się prawdziwa perełka [Obrazek: smile.png]
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Jaka karta graficzna do Athlon II X2 250
po pierwsze - zasilacz jest do wywalenia , nie ma znaczenia ile służył - może walnąć w każdej chwili . Działanie takich zasilaczy słusznie porównuje się do bomby z opuźnionym zapłonem .
R7 260x to bardzo fajna karta ale nie z tym zasilaczem , i ten proc jej w pełni nie ogarnie .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Na nie markowym zasilaczu lepiej nie ryzykowac zbyt duzego obciazenia bo moze pojsc z dymem zasilacz albo cos jeszcze przy okazji. Przy nonamach lepiej zostawić zapas mocy. Procesor nie pozwoli rozwinąć skrzydeł tej karcie. Może cos pokroju hd 7750 na ddr5 za niewielkie pieniądze można dostać. Rozejrzyj się też za athlonem x4 albo phenomem, tez za niewielkie pieniadze mozna dostac a poprawi Ci to wydajnosc.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
zasilacz marny to jeden piernik ile mocy bierze zestaw - i tak może walnąć .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Na nie markowym zasilaczu lepiej nie ryzykowac zbyt duzego obciazenia bo moze pojsc z dymem zasilacz albo cos jeszcze przy okazji. Przy nonamach lepiej zostawić zapas mocy. Procesor nie pozwoli rozwinąć skrzydeł tej karcie. Może cos pokroju hd 7750 na ddr5 za niewielkie pieniądze można dostać. Rozejrzyj się też za athlonem x4 albo phenomem, tez za niewielkie pieniadze mozna dostac a poprawi Ci to wydajnosc.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne