Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką kupić kartę graficzną z najlepszych? [do 9507 zł]

RE: Jaką kupić kartę graficzną z najlepszych? [do 9507 zł]
tak jak ci mówimy ... po latach zaniedbań nie ma sensu tego łatać . format i instalacja od zera + na czysto najnowsze sterowniki ... i wtedy na 90% będzie przyrost wydajności tylko kwestia jak duży .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Kombinujesz chłopie jak przysłowiowy koń pod górę zamiast to normalnie zainstalować to ty dalej po swojemu . Skoro wiesz lepiej po co marnujesz nasz czas ? Format na CZYSTO potem instalacja sterowników ZE STRONY producenta płyty karty graficznej i tyle żaden 2,3 czy 10 system obok na litość
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Mogłem dopisać że chciałem zainstalować Windows 10 na tym dysku, żeby TYLKO I WYŁĄCZNIE sprawdzić ile będę miał FPSów po aktualizacji sterownika do GPU... Miałem już wcześniej w planach zrobić jutro pełny format dysku C. A programy jakie miałem, będę pobierał z neta i instalował. Jedynie save games, dokumenty i notatniki z pulpitu skopiuje i wkleję. Oczywiście po formacie i zainstalowaniu Windowsa, zainstaluję antywirusa, sterowniki do GPU; do karty dźwiękowej i GTA 5 i przetestuję FPSy na ultra.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(06.10.2021, 17:51)RastaMATI_92 napisał(a): Mogłem dopisać że chciałem zainstalować Windows 10 na tym dysku, żeby TYLKO I WYŁĄCZNIE sprawdzić ile będę miał FPSów po aktualizacji sterownika do GPU...

Sterownik od GPU możesz w każdej chwili zaktualizować, ale instalacja W10 na dysku, który jest zapchany i brakuje mu miejsca, w dodatku 6 lat nieformatowany to trochę śmiech z Twojej strony. Zacznij słuchać i działaj bo wszyscy tracimy swój cenny czas, a Ty kombinujesz bezsensownie. Przypomina to walkę z koniem niestety...
'Save' do gry zapisują się w chmurze i nie jest konieczny ich backup.
Phanteks P500A**MSI Z590 Tomahawk WiFi**i7 11700K**NH-D15**DDR4 32GB G. SKILL Trident Z RGB 3600Mhz**Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X White**Creative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti**Samsung 980 Pro 1TB**Samsung 970 EVO 500GB**ION+2 860W**Gigabyte G27Q 144Hz**W11 Pro**G703/Glorious D**AKKO ACR98**Puretrak Talent
jak gry ma równie "legalne" jak ten windows z allegro no to nic mu się nie zapisuje hh

W każdym razie polecam pooglądać filmy na youtube zanim się weźmie za pastę żeby to zrobić raz a dobrze :D
Nie pomagam.
Również byłbym ostrożny z tym zapisem w chmurze z doświadczenia wiem że nie wszystkie gry mi na steamie save w chmurze zapisują nawet te legalne . Nie wiem czy to kwestia ustawień ale u mnie taki ETS2 np w chmurze nie zapisuje a mam legalną pudełkową wersję przeniesioną na steam już raz się naciołem i kilkuletni save poszedł się... po formacie . Smutek
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(07.10.2021, 16:55)tomtom* napisał(a): Sterownik od GPU możesz w każdej chwili zaktualizować, ale instalacja W10 na dysku, który jest zapchany i brakuje mu miejsca, w dodatku 6 lat nieformatowany to trochę śmiech z Twojej strony. Zacznij słuchać i działaj bo wszyscy tracimy swój cenny czas, a Ty kombinujesz bezsensownie. Przypomina to walkę z koniem niestety...
'Save' do gry zapisują się w chmurze i nie jest konieczny ich backup.

Chciałem tylko sprawdzić FPSy po aktualizacji sterownika do GPU, bo na tym win 8.1 nie mogłem aktualizować tego sterownika już od kilku miesięcy. W czym to szkodzi, jak miałem następnego dnia formatować dysk C. Skopiowałem sb zawartość dysku C na oddzielny pusty dysk z innego kompa, więc jak bym przeszedł z 8.1 na 10, później sformatował dysk C, to bym miał zapisane wszystko z C na tym oddzielnym dysku, w tych samych miejscach. A tak teraz np save game'y mam zapisane na oddzielnym dysku w miejscach gdzie są w win 8.1, a nie tam gdzie są w win 10. Jest konieczny backup save'ów, bo mam jeszcze gry kupione z poza Steam.

(07.10.2021, 17:55)pieterman09 napisał(a): jak gry ma równie "legalne" jak ten windows z allegro no to nic mu się nie zapisuje hh

Gier pirackich mam tylko kilka, jak Tony Hawk’s Pro Skater 2. Tylko te ze starych gier których nie można kupić w wersji cyfrowej, bo w takiej wersji wolę kupować. Win 8.1 nie wiedziałem że kupuję piracki, był tylko trochę tańszy od innych na Allegro.

Pasta wymieniona na procesorze i na karcie graficznej. Zrobiłem backupy, odpiąłem dysk D, sformatowałem dysk C, zainstalowałem Win 10, zainstalowałem Steam, antywirus AVG, GeForce Experience od Nvidii, sterowniki ze strony producenta płyty głównej (oprócz VGA) i grę Wreckfest. Nie mogę znaleźć sterownika VGA. Na stronie https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=pl-pl# jest tylko Game Ready Driver i Studio Driver. Jak pobrałem z msi.com, to wyskoczył mi błąd "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania". Pewnie dlatego że wyszedł w 2015 roku. W Wreckfest na ultra miałem do 46 FPS, przy mocnym rozbiciu się o przeciwników do 41 FPS. Później zainstalowałem GTA 5 i w Online miałem do 31 FPS przy szybkiej jeździe z wybuchami. Tryb skalowania klatek w GTA wyłączony. Coś jeszcze zrobić czy instalować już Firefoxa i inne moje programy? Sterownik VGA jest bardzo potrzebny? Bo ekran mam podłączony przez HDMI. Zainstalować jeszcze jakieś sterowniki? Np "MSI Live Update 6 Application", który miałem na win 8.1?
game ready to odpowiedni dla ciebie sterownik :D
VGA to uproszczony skrót dla nazwy karta graficzna . Nvidia wydaje 2 rodzaje sterowników :
- do grania właśnie game ready
- do pracy , renderingu itd studio driver
Pobierz najnowszy i zainstaluj , dodatkowe oprogramowanie typu msi live update sobie daruj .

Tak czy siak już jest lepiej dużo a jeszcze może się poprawić z odpowiednim sterownikiem do karty ... bo teraz poprostu jedziesz na randomowym co ci windows sam pobrał .

Pobierz sobie też coretemp i zostaw go w tle a potem po graniu zobacz jakie temperatury procek osiągał max ... ewentualnie to samo i jeszcze więcej informacji pokaże ci HW monitor . Może nawet lepiej bo pokaże taktowania procka , napięcie procka i temperatury oraz to samo też dla karty graficznej . Może nawet lepiej i pod zakładką FILE masz możliwość zapisania pomiarów i byś wysłał go np na onedrive czy dysk google czy gdzie ci tam wygodnie .
Nie pomagam.
Sterownik do karty graf. zainstalowałem GeForce Experience. Pomiary podczas grania w GTA Online. HWMonitorPRO: https://drive.google.com/file/d/1XtRNDJS...sp=sharing i hwmpro_smbus: https://drive.google.com/file/d/1XbGaiGx...sp=sharing Wszystko jest w porządku z wynikami? Mogę już instalować resztę programów? Mogę grać z włączonym "OC Genie" w BIOSie? Czy to cokolwiek daje?
ty napewno grałeś z włączonym HW ? bo wygląda jakbyś wyłączył grę , odpalił go - zapisał plik i wrzucił ... w 40 stopni na procku podczas grania to ja nie uwierzę . to nie realne .

Dziwi mnie też że nie widzę tutaj temperatury karty ... tak jakby jej nie zapisało

Zauważyłeś przyrost po zainstalowaniu sterownika game ready ? 
Możesz śmiało sobie wszystko instalować i używać .

Zrób tak jak mówiłem - zainstaluj coretemp ,odpal , pograj i zobacz jakie temperatury na rdzeniach zapisało . W ten  sposób sprawdzisz procesor . Do tego sugeruję program FURMARK i tam masz stress test ... on obciąża mocno grafikę i z pół godziny go pomęczyć . I wtedy zobaczymy jakie temperatury osiąga karta graficzna .

W żadne OC się nie baw a zwłaszcza te automatyczne bo wtedy wali napięcia z kosmosu i możesz albo uszkodzić sprzęt albo bardzo mocno podnieść temperatury a my nie wiemy nawet jakie masz teraz + masz potencjalnie mocno problematyczny procek z pastą pod IHS [czyli tą blaszką co TY smarowałeś na wierzchu procesora] która z czasem zwyczajnie się zużywa i zaczynają się problemy z temperaturami i stopniowa degradacja krzemu  . Dlatego wszelkie OC tutaj ODRADZAM żeby jeszcze bardziej nie potęgować problemu . A jeżeli okazało by się że na nowej paście i bez OC nadal problem występuje to nie ma innej rady niż skalpowanie i trzeba będzie się odezwać do kogoś kto by ci tego procka otworzył i zajął się problemem .

Ale NIE wybiegajmy za bardzo do przodu . Podstawa to sprawdzić jak to teraz wygląda temperaturowo i dopiero na tej bazie możemy oceniać co się dzieje i ewentualnie testować dalej .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne