Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Jaka może być żywotność komputera?

Jaka może być żywotność komputera?
Najlepiej to by było jak podam każdy podzespół i ile około może chodzić bez awarii ?
amd ryzen 5 1600
gigabyte radeon rx 570 gaming 4gb
patriot viper 4, 3000mhz(chodzi na 2933mhz) 2x4gb
msi b450-a pro
silentiumpc vero l2 500W
ssd adata su900
Dziennie około 6-8H gry, ale bywa że jest uruchomiony nawet z 14H, ale gry te 6-8H a reszte to albo internet albo po prostu pulpit jest i jest nieużywany, nic nie jest też podkręcone, a temperatury są niskie, procesor przy graniu nawet 50 nie przekracza, karta trochę ponad 60.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Jaka może być żywotność komputera?
Zależy ci na bezawaryjnej pracy. I bierzesz zasilacz chińskie scierwo bez kontroli jakości ??
Jak masz jeszcze 14 dniowy to zwracaj. W innym wypadku płacisz za głupotę i sprzedaj go jak najszybciej.
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: ios Przeglądarka: safari
Kryształowej kuli na tym forum nikt nie ma więc nikt Ci nie udzieli odpowiedzi na to pytanie. Może działać z 10 lat albo ze 2 dni jak coś z dymem pójdzie.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Z tym zasilaczem to proszenie się o awarie w najlepszym razie tylko niego ale może pociągnąć sprzęt ...
Nie pomagam.
Poprawka piter ma jakąś tam mini kryształową kulę i coś tam próbuje wróżyć ;-)
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
ja już miałem jednego i nie chciałbym mieć drugiego ;D zasilacze z nie działającymi zabezpieczeniami z chińskiej firmy SAMA co udaje zasilacz możesz sobie wsadzić wiesz gdzie
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
No sorki monte ale nie pamiętasz ze były przypadków popalonego sprzętu przez zasilacze spc na tym forum ? I dalej będziesz ich bronił ?
Nie pomagam.
Każdy kto cokolwiek ogarnia budowę zasilacza i jego funkcję jaką powinien spełniać wie, że te zasilacze są nic nie warte. Owszem, mogą się spisać przy zestawach, które są typowo biurowe, nie są niczym obciążane, mają w środku mało warty sprzęt, ale nawet wtedy bałbym się tego tam wkładać. SilentiumPC jedzie na tym, że jest "polskie" i bardzo aktualnie popularne. I fajnie, mają dobre wentylatory, fajne chłodzenia, nie najgorsze obudowy, ale zasilacze z daleka, bo to nie jest nawet ich produkt a zwykły rebrand, coś jak z Mantą. Wszystkie fora i wszyscy blogerzy, którzy polecają ten szajs powinni potem pokrywać straty w sprzęcie wszystkim tym, którym to polecili. Elementum jest od biedy jeszcze jako taki, ale przy cenie ~130 złotych za 450W, to ja sobie mogę kupić używane EVGA 500W i będę pewniejszy tego co mam założone, mimo że jest to używane.

A co do zestawu to złożony średnio, wolałbym 8 GB w jednej kości na przyszłość, bo przy ewentualnym dołożeniu kolejnych kości wydajność spadnie, druga sprawa mocno średni dysk SSD, trzecia sprawa ten zasilacz to dno.

Jeśli chodzi o bezawaryjność, to zakładając, że zasilacz niczego ze sobą nie pociągnie, to procesor praktycznie niezniszczalny, elegancko lutowany, generalnie procesory psują się rzadko. Najbardziej narażone na to będą kondensatory na płycie i karta graficzna, 5 lat to jest minimum co powinno pociągnąć, oczywiście cały czas pod warunkiem, że nie pójdzie za wysoki prąd albo przepięcie.
[Obrazek: userbar_lWtooebess1496.png]
Cytat:No sorki monte ale nie pamiętasz ze były przypadków 

Ale że ja ? ...  Chytry

Ja pamiętam . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Ludzie czy wy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem? Gościu pyta się ile mu to pociągnie a wy tu się rozpisujecie na temat zasilacza - wróżbici normalnie. Dacie mi jeszcze 6 cyferek do dużego lotka które zostaną wylosowane jak tak wam to wróżenie dobrze idzie?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne