Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką pamięć ram bardziej opłaca się dokupić?

Jaką pamięć ram bardziej opłaca się dokupić?
Witam

Płyta główna: P67 Pro3
Procesor: i5 2500K  (podkręcony do 4,3 ghz)
Grafika: RX 580 Nitro +
Ram 2X4 GB Goodram GR1333D364L9/4G

Komputer służy do grania.
Chcę dokupić ramu do 16 gb i pytanie moje czy bardziej opłaca mi sie kupić takie same kości z prędkością 1333
czy lepiej jakiś zestaw 2X8 2133 mhz?
Będzie to na tyle duża różnica że warto wydać więcej?
Z góry dziękuję za pomoc.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Jaką pamięć ram bardziej opłaca się dokupić?
przy tym procku 2133 duże szanse że WOGÓLE nie uruchomiesz ...
Pytanie ile dokładasz ... bo 1866 przeważnie idzie i to już coś da Język a jakbyś przyfarcił i faktycznie te 2133 to oczywiście przyrost względem 1333 będzie zwłaszcza że masz dość mocną grafikę względem procka .

No i cóż ... jak chłodzenie i zasilacz porządne a obudowa przewiewna to KRĘCIĆ tego procka dalej , jak 4.3 to max co potrafi przy rozsądnym napięciu to słaba sztuka . większość między 4.5 a 4.7 osiąga poniżej 1.4V ... realnie ja bym się 1.35V trzymał jako max to dłużej pożyje .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Ale co to znaczy że jakbym przyfarcił z 2133? Że znajdę w dobrej cenie czy że komp się uruchomi?
Goodramy 2X4 1333 takei same jak mam w cenie 110 natomiast ramy 2X8 2133 to widzę w okolicy 300 zł wszędzie.
Grafikę mam nowszą bo stara umarła i musiałem coś kupić natomiast na wymianę płyty głównej + cpu + ram mnie nie stać obecnie.
Obudowa to Zalman Z9 natomiast zasilacz XFX Pro Series 550W chłodzenia nie pamiętam ale ktoś z tego forum mi je polecał do kręcenia
Procesor kręciłem zaraz po zakupie tego zestawu na podstawie jakiegoś poradnika bo się na tym kompletnie nie znam i nie pamiętam dlaczego zostało na 4,3.
no to przyfarcił że na takim taktowaniu będą ci działać stabilnie ... bo tak jak mówię - teraz masz kontroler ramu w procesorze - NIE w płycie . i 2500k niestety oficjalnie 1333mhz wspiera według intela , w praktyce 1600 działa raczej każdemu , 1866 większości a 2133 to już loteria zależnie jak "dobry" kontroler się trafił .Czasami wystarczy nieco podbić napięcie i działa , czasami od strzała a czasem wogóle nie działa na takim taktowaniu i nie odpala lub nie jest stabilne . Wtedy poprostu trzeba zbić taktowanie niżej i tyle .

Do tej grafiki co masz lepszy cpu ci nie potrzebny w 90% wypadków więc nie ma co rozpaczać mocno .

110 + swoje pewnie za tyle sprzedasz to masz 220zł ... 80zł dopłaty - dużo nie dużo - więcej niż 10% raczej nie ugrasz ale z drugiej strony zawsze coś - tu już jak uważasz .

Zalman z9 niestety piekarnikowaty i mocno bym myślał nad wymianą . A co do chłodzenia to jak tylko ogarnia poniżej 85c w prime95 na smallFFT no to jest całkowicie wystarczające i tyle .
Nie pomagam.
Zdecydowałem się na te 1333 żeby mieć pewność że wszystko będzie działać.
Dziękuję za pomoc.
Co do CPU to prime95 zrobiło kilka testów (jeśli dobrze to rozumiem) i wyłączyłem go po "zdanym" teście 50K. Najwyższa temperatura była 79 c.
Znasz może jakiś godny polecenia poradnik podkręcania ? Może spróbuję jeszcze trochę z niego wycisnąć jeśli uważasz że warto Wesoły
żadne poradniki ci nie trza ... 2 wartości regulujesz - napięcie [ cpu Vcore , cpu voltage - różnie to nazywają] oraz mnożnik procka [cpu ratio , core ratio , cpu multiplier - też mogą być różne nazwy]
Mnożnik czyli np 43 = 4300mhz ... poprostu x100 daje taktowanie
Napięcie wiadomo ... Ustawiasz na sztywno czyli fixed/override mode . Szukasz najniższego na jakim dane taktowanie jest stabilne ewentualnie jedną wartość do przodu dla zapasu stabilności np +0.125V [ tu też różnie to bywa w różnych płytach]

Ustawiasz , testujesz prime95 na smallFFT przez minimum 20 minut a najlepiej zostawić jakiś dłuższy test powyżej godziny i poprostu używasz żeby zweryfikować czy wszystko OK - jak ok no to używasz , jak coś wykrzaczy mimo że prime95 przeszedł to 100mhz do tyłu i załatwione .

To nie jest wielka filozofia i często poradnik jest trudniejszy niż jak samemu zacząć poprostu próbować . 2500k to mega łatwy do podkręcania procek chyba że masz jakaś naprawdę powaloną płytę co odwala fochy .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne