Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaka płyta główna ?

Jaka płyta główna ?
Witam mam do przeznaczenia 460 zł i chce za to kopić płytę główna na intel lag 1155 i jak by dało rade jakiś procek ma to głównej służyć do gry w takie gry jak LOL lub WoT czy znajdzie się coś ? A i czy taka płyta główna ma jaką przyszłość np. lepsze karty graficzne i procki .
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Jaka płyta główna ?
W tym budżecie to warto zainwestować w LGA1150:
Intel Pentium G3420
ASRock H81M Intel H81

Do tej płyty w przyszłości będziesz mógł włożyć np. i5, a karty graficzne - praktycznie brak ograniczeń.
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Dzięki
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Witam,
nie chcę zakładać nowych wątków na ten sam temat podłączam się pod ten ;] .

Potrzebuję dobrać płytę główną do procka Intel Pentium G3420, ramu Kingstone HyperX CL9 (dwukanałowo), karty graficznej AMD Radeon HD 7700 Series, w miarę niskim budżecie ok 200 zł (+/-).
Widziałem, że ostatnio polecane są płyty ASRock H81M Intel H81, chociaż ja mam lekka traumę związaną z jedna płytą ASRock. Tak więc wolałbym płyty innych producentów (bardziej mainsream'owych), chyba że jest w stanie ktoś mnie do niej przekonać.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Będziesz wkładał w przyszłości lepszy procesor (i5)?
Do puki nie będzie mnie solidnie wkurzał, jak mój obecny (6-cio letni), to raczej nie będę go modernizował. Narazie ma mi styknąć na pogranie w LoL'a i oglądanie Youtube na 1080p. Ale jeśli różnica ma być 20-30 zł to wolę dołożyć.
Jeżeli planujesz wymianę procesora to ASRock H81M Intel H81, a jeżeli nie to Gigabyte GA-H81M-HD3 Intel H81.

O płytach ASRock'a nie będziemy rozmawiać na poziomie "nie kupię, bo tak/bo nie". Albo podasz sensowne argumenty albo dziękuję.
Miałem pewnego razu płytę ASRock, co prawda lat temu i się lekko naciełem, pamiętam, że główny problem był z grafiką, jakieś cuda się działy, tekstury uciekały, komputer się zacinał itd. Po zmianie jedynie płyty głównej na Gigabyte wszystko elegancko później śmigało. Co prawda mogła być to też moja wina, ale od tamtej pory traktuje ASRock trochę jak firmę "krzak". Dlatego chciałem żeby ktoś mnie lekko oświecił i powiedział jak ASRock teraz prezentuje się na rynku.
W tej cenie lepszej płyty umożliwiającej rozbudowę nie znajdziesz. ASRock - firma jak każda inna. Sam kupiłem od nich płytę główną kilka miesięcy temu (aczkolwiek dwa razy droższą) - nie mogę narzekać.
No to pójdę za twoją radąOczko . Powiedz mi jeszcze, bo widziałem, że jest kilka rodzai tych płyt poleciłbyś jakiś szczególnie?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
ktora plyta pod g3420 lub i7jaka płyta główna 2014jaka płyta główna do gier 2014 jaka płyta główna do gierjaka plyta glowna maj 2014jaka plyta glowna i procesor do wotjaka plyta do g3420jak plyta glowna do wotintel pentium g3420 jaka płytaPŁYTA GŁÓNA POD Intel Pentium G3420