Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką płytą można zastąpić Asrocka P67 PRO3?

Jaką płytą można zastąpić Asrocka P67 PRO3?
Witam,

Pytanie jakie pojawiło się w temacie wynika stąd, że w grudniu kupiłem sobie kompa z w/w MOBO, który działa sprawnie do kwietnia/maja. Płyta się zepsuła (została wymieniona), nie wiem dokładnie co się w niej stało, ale komputer nie odpalał (zasilanie bylo, ale tylko wiatrak od procka się kręcił). Gdy dostałem drugą płytę, po wymianie, uradowany zacząłem podpinać wszystko, niestety po naciśnięciu przycisku 'Power' komputer startował do tego samego momentu, co przy wcześniejszej płycie. Z racji takiego obrotu spraw zastanawiam się, czy dalej brać tą samą płytę, czy szukać zamiennika, oczywiście nawet i droższego.
Dziękuję za wszystkie chęci pomocy, wskazówki itp Wesoły

PS. specyfikacja:
karta graf: ATI Radeon HD7970
płyta główna: Asrock P67 PRO3
zasilacz: XFX Core 550W
procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho-Black&White
link do zestawu na techplanet: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=59683
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Jaką płytą można zastąpić Asrocka P67 PRO3?
FAQ działu to ciebie nie obowiązuje? Naprawdę nie widzisz tam żadnej propozycji dla siebie?
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
(24.06.2013, 06:25)januszekm3 napisał(a): FAQ działu to ciebie nie obowiązuje? Naprawdę nie widzisz tam żadnej propozycji dla siebie?

Powiem tak:
FAQ jak najbardziej przeglądnąłem, oczywiście poza masą symboli, linkiem do producenta, itp napisami nie jestem w stanie nic wynieść.
Odnośnie Twojego drugiego pytania - dla siebie widzę aż 9 modeli płyt głównych (LGA1155), więc problem zdecydowanie nie polega na tym, że nie wiem co wybrać, bo nie wiem gdzie szukać, tylko polega na tym, że jest tego za dużo i nie wiem co wybrać.

Pytanie więc ponawiam, niestety rozpiski odnośnie najlepszych zestawów komputerowych, szczególnie z tej wyższej półki przeskoczyły na socket 1150.
Spytałem więc dlatego, że się nie znam. Jakbym nie potrzebował pomocy, to bym się nie pytał.

AtPS1. Nie wiem czego Was uczą na studiach, ale zwroty osobowe pisze się z dużej litery. Więc nie wiem, czy stosowanie się do pewnych zasad (szczególnie, że nie jesteś zwykłym użytkownikiem) wynika to z Twojego młodego wieku (20lat w profilu), czy braku wyedukowania w pewnych kwestiach.
AtPS2. Uczenia zobowiązuje?
W FAQ są warte swojej ceny opcje.

"Z racji takiego obrotu spraw zastanawiam się, czy dalej brać tą samą płytę, czy szukać zamiennika, oczywiście nawet i droższego."
No to patrzysz od Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 włącznie w dół , w zależności od swojego budżetu.
Np. http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...31883.html
Każda z nich nadaje się do mocnego OC.

Jakim cudem widzisz tam 9 płyt dla siebie? Jak chcesz przecież płytę na poziomie P67 lub lepsza, to zostaje tylko 5 opcji - wybierasz taką na jaką masz kasę.

Co do tego:
Cytat:Nie wiem czego Was uczą na studiach, ale zwroty osobowe pisze się z dużej litery. Więc nie wiem, czy stosowanie się do pewnych zasad (szczególnie, że nie jesteś zwykłym użytkownikiem) wynika to z Twojego młodego wieku (20lat w profilu), czy braku wyedukowania w pewnych kwestiach.
Darowałbyś to sobie, to Ty przychodzisz po pomoc, a nie ktoś do Ciebie.
Wszelka pomoc na forum jest absolutnie charytatywna i dobrowolna - a osoby z takim podejściem - typowo roszczeniowym, są zwykle olewane.
Ja tam nigdy nie zwracałem uwagi czy pisze z dużej czy małej zwroty osobowe, wolisz żeby ktoś ci sensownie pomógł czy od Szanownych Panów czarował jak byle specjalista w Media Expert?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(09.07.2013, 23:03)Danti93 napisał(a): W FAQ są warte swojej ceny opcje.
No to patrzysz od Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 włącznie w dół , w zależności od swojego budżetu.
Np. http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...31883.html
Każda z nich nadaje się do mocnego OC.
Dziękuje bardzo za podpowiedź. Niestety w większości widać tam ASRock'a, który niestety nie jest już moją ulubioną firmą MOBO. Dlatego jeśli można prosić o podanie czegoś podobnego do w/w płyty od ASRock'a.

Co do tego:
Cytat:Darowałbyś to sobie, to Ty przychodzisz po pomoc, a nie ktoś do Ciebie.
Wszelka pomoc na forum jest absolutnie charytatywna i dobrowolna - a osoby z takim podejściem - typowo roszczeniowym, są zwykle olewane.
Ja tam nigdy nie zwracałem uwagi czy pisze z dużej czy małej zwroty osobowe, wolisz żeby ktoś ci sensownie pomógł czy od Szanownych Panów czarował jak byle specjalista w Media Expert?
Ja nie oczekuje, nie wymagam, nie mam roszczeń, ani nic z tych rzeczy. Przyszedłem z prośbą o poradę odnośnie tematów, na które mam nikłą wiedzę. Spróbuj przeczytać mojego pierwszego posta w tym temacie - mam nadzieję, że nie ma tam nic z wyżej wymienionych.
Napisałem co napisałem, ze względu na sposób potraktowania przez Waszego kolegę, który z góry założył, że nie przeczytałem FAQ, nie przeszukałem forum odnośnie podobnych tematów i swoimi dwoma pytaniami nic nowego dla mnie nie wniósł. Niestety nawet rozpiska 'zestawów komputerowych' przeskoczyła na socket 1150, więc nie miałem pewności co wybrać.
Odnośnie zwrotów grzecznościowych, to przyczepiłem się może na siłę, ale wg mnie osoba reprezentująca niemałe forum, np, takie jak to, a jak mniemam jesteście takimi osobami, wypadałoby żeby znała i trzymała się netykiety. Oczywiście każdy zrobi jak uważa, i tak jak napisałeś - rada jest ważniejsza, niż gramatyka. A w tym wypadku Januszekm3 nie wykazał się ani jednym, ani drugim, stąd też wynikł z mojej strony taki, a nie inny komentarz.
PeaceOczko
Dobra, coś na poziomie P67 ale od innej firmy, już szukam.
Cholera, na P67 jedyna nie od Asrocka sensowna to:
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...27780.html
Ale jakby stówę za drogo.

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...31499.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...31925.html

IMHO, ta MSI najlepiej wypada.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź Wesoły
Na pewno coś wybiorę.
PozdrawiamOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
b75 g43 p67 pro 3jaka plyta glowna 1155jaka plyta glowna do 2500kjaką płyte p67?plyta podobna do p67płyta podobna do p67