Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką wybrać lustrzankę do 3000 zł?

Jaką wybrać lustrzankę do 3000 zł?
Witam.
Jaką polecacie zakupić lustrzankę do 3000 zł?
Wymagań nie mam, żeby robiła po prostu jak najlepsze zdjęcia.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Jaką wybrać lustrzankę do 3000 zł?
Canon EOS 500D
Nikon D5000

Canon kręci filmy w FullHD, a Nikon w 720p. Canon ma większy zakres ISO,
Ale za to Nikon ma inne parametry lepsze. Jak dla początkującego, Nikon ma więcej programów tematycznych, Nikon robi szybciej seryjne zdjęcia, ale za to mniej:

Canon 3kl/s Jpeg do zapełnienia karty, lub 9 zdjęć RAW
Nikon 4kl/s 63 zdjęcia Jpeg, lub 11 RAW

Canon ma wyświetlacz 3 cale, ale stały
Nikon ma ruchomy, ale 2,7 cala

Canon ma większy zakres ISO, ale w skoku co 1 EV
Nikon ma mniejszy zakres, ale w skoku co 1/3Ev

I tak można porównywać wszystkie parametry. Tu czegoś mniej, ale tam więcej... W zasadzie podobne aparaty. Sam wybierz.
Na żadne Pentaxy czy SONY nawet nie patrz. W lustrzankach Canon i Nikon rządzą. Jakość zdjęć z tych aparatów jest podobna.
Acha. Canon - 15 megapixeli, Nikon - 12,2 Mpix.
Ale pamiętaj - ilość megapikseli nie świadczy o jakości zdjęcia.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
hehe samo body to 1/3 ceny... o "dobrych zdjęciach" można mówić dopiero po doczepieniu odpowiedniego obiektywu, bo on ma kolosalne znaczenie w jakości...

obiektywy kitowe, czyli te dawane w zestawie nie są najlepsze (wiadomo dlaczego- cena zestawu musi być atrakcyjna, a dobra optyka kosztuje) ale lepsze kitowe daje podobno Nikon...

ilością megapixeli się raczej nie sugeruj, bo podejrzewam że plakatów nie będziesz drukował, a tak naprawdę już 6 mpix wystarczy żeby z nadmiarem żeby wydrukować zdjęcie wielkości A3, czyli duże...

poza tym więcej pixeli na matrycy fizycznie tej samej wielkości (chodzi o rozmiary i upchanie tam tych pixeli) = większe szumy, wiec de facto troszkę mniej tych pixeli na pewno nie zaszkodzi....

natomiast jedna z podstawowych dla Ciebie spraw będzie to jak Ci w dłoni leży... idź do sklepu i pooglądaj, pomacaj, jak jest możliwość popróbuj z różnymi obiektywami (to ma duże znaczenie) canon jest zmniejszy z tego co wiem (zawsze były mniejsze Język ) co teoretycznie może być zaletą, ale może nie wygodnie leżeć w dłoni, chwyt być niepewny, co po pewnym czasie może spowodować nieprzyjemności w postaci bólu nadgarstków, jakiś skurczy od nadmiernie napiętych mięśni palców i dłoni po to żeby nie wypuścić z dłoni aparatu...
dlatego czasami lepiej kupić coś masywniejszego;)

no i jeszcze raz pisze kupienie samego body to dopiero początek, samo nie zrobi dobrych zdjęć i potem zaczyna się droga dokupowania, obiektywów, statywów, lamp, filtrów itd. itp. a to wszystko kosztuje i potem waży w torbie;)
wiec zastanów się dwa razy, bo kompakty robią równie dobre zdjęcia...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Obecnie Canon daje dobre obiektywy kitowe. Wcześniej dawali kiepskie, ale teraz to się zmieniło. Jakieś... No.. Latem 2009 zaczęli dołączać lepsze.
Tu moje fotki robione kitowym obiektywem:

http://konkurszdjec.upclive.pl/original/...garden.jpg

http://konkurszdjec.upclive.pl/original/..._ogrod.jpg

http://konkurszdjec.upclive.pl/original/..._ogrod.jpg

http://konkurszdjec.upclive.pl/original/...statek.jpg

http://konkurszdjec.upclive.pl/original/...r_lady.jpg

Canon EOS 1000D. Zdjęcia robione na obniżonej rozdzielczości do 5Mpix, z użyciem odpowiednich programów tematycznych. No.. Szyszki robione na ustawieniach manualnych. Tak łatwiej jest manipulować manipulować głębią ostrości. Masz większą kontrolę.
Oczywiście TAIGER ma jednak rację, że późniejsze zakupy przy lustrzance są nieodzowne. Jakaś lampa (wydatek w okolicach 500zł), obiektywy (wydatek w zasadzie bez górnej granicyWesoły ) itp... Na dłuższą metę inaczej się nie da. Generalnie lustrzanki to droga zabawa, ale daje o wiele większe możliwości, niż kompakty.
Pozdrawiam.
Ajgor
Przede wszystkim aparat jest dla 13sto letniej siostry, (pewnie napiszecie zaraz, że po co lustrzanka, no to już jest ustalone niestety, uparła się i nie ma innej opcji, a jak już coś kupować to żeby później nie żałować) więc póki co zastosowania jakieś profesjonalne raczej nie wchodzą w grę, ale to będzie aparat na lata, a w przyszłości nie wiadomo, co będzie.
Teraz mam mega dylemat czy wziąć Nikona czy Canon, czytałem opinie to większość poleca Nikona. Tylko ja jestem uprzedzony do tej firmy, mamy teraz cyfrówkę Nikona i robi koszmarne zdjęcia, siostra widziała jakąś lustrzankę u drugiej siostry i mówi, że też brzydkie zdjęcia wychodzą.
Te zdjęcia, które wkleiłeś jak dla mnie są wystarczająco dobre.Oczko
Może lepiej w takim razie kupić jeszcze obiektyw, skoro tak polecacie, ale ja się na tym w ogóle nie znam, najważniejsze, żeby, przynajmniej na początku, aparat robił jak najlepsze zdjęcia bez dużej ingerencji w ustawienia. Wiadomo, po czasie człowiek się będzie uczył i bardziej kombinował, ale na początku jak zaczną wychodzić brzydkie zdjęcia to się człowiek zniechęca.
Ja polecam trochę starsze body: eos 40D, według mnie gniecie te wszystkie "piećsetki" czy "tysiączki". Po pierwsze większe body, lepsze zdjęcia. Widziałem fotki z 500 czy 1000 i powiem szczerze, że jeśli chodzi o kolory czy jakość zdjęcia we wnętrzach to bez porównania. (tylko, że za te pieniądze kupisz jedynie używkę, jeśli chcesz kupić jeszcze obiektyw). Jeśli chodzi o jakieś podstawowe szkło to polecam ef 17-85mm f/4.5-5.6, całkiem dobrze wykonany, ma stabilizację i fajny zakres ogniskowej. Potem jakaś lampa: nie polecam tych z serii 400-coś, naprawdę warto trochę więcej zainwestować w dobrych pieniądzach można kupić 580ex I. lepiej mieć doświetlone tyły. Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Gość pyta o sprzęt do 3000 a Ty mu wyjeżdżasz z profesjonalnym sprzętem dla zawodowców. Mogłeś poradzić któregoś Marka. Na przykład takiego tańszego:

http://www.ceneo.pl/1900631?gclid=CMabmr...ZgodGFs-vQ

Trochę powściągliwości Wesoły

Paweu nie sugeruj się fotkami robionymi kompaktami Nikona. Kompakty a lustra to zupełnie inny świat.
Pozdrawiam.
Ajgor
No niestety lustzanka czy to nawet amatorska jest już bardziej profesjonalna. Podejrzewam ze siostra zrobi nią gorsze zdjęcia niż kompaktem.
Bo do lustrzanki konieczne są umiejętności (których jednak nie dają w kitowym zestawie).
Ja bym mimo wszytko jej kupił aparat z manualem i kazał najpierw nauczyć sie ustawiać przysłone, czas naświetlania itd
Co do wyboru obiektywu - to tu decyzje musi podjąć UŻYTKOWNIK, który powinien wiedzieć jaka ogniskowa jest potrzebna.
Napsiałeś "najważniejsze, żeby, przynajmniej na początku, aparat robił jak najlepsze zdjęcia bez dużej ingerencji w ustawienia"
To lepiej kup jej kompakt- bo one właśnie po to są, zauważ że np. Ajgorowi wychodzą dobre zdjecia bo ma jakieś pojęcie o fotografii i umie je robić. Sam zakup lustzanki nie gwarantuje dobrych zdjęć (Ba znam ludzi którzy kompaktami robią lepsze zdjecia jak niektórzy dobrymi lustrami)
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Sprzęt musi być nowy, bo nie będę męczył cioci, żeby latała nie wiadomo gdzie po USA i szukała używki, tym bardziej, że się nie zna i może kupić uszkodzoną.
jacob1, to ja wiem, że lustrzanka to nie takie hop siup, ale to ma być prezent taki jednorazowy i później nie będzie nas stać na zakup żadnego aparatu. A ona się uparła na lustrzankę, bo chyba ma zamiar się szkolić i uczyć ustawiać te przesłony itp. No niestety lustrzanka musi być i innej opcji nie ma.
Wg. mnie 13 letnie dziecko musi być geniuszem aby robić bardzo dobre zdjęcia w lustrzance, które będą się nadawać na konkursy itp. No chyba, że będzie jechało na auto. Co do lustrzanki to polecam Olympusa E-510 lub bardzo dobry Sony Alpha 700
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jaka lustrzanka do 3000 złlustrzanka do 3000 zł 2013jaką lustrzankę wybrać canona czy nikonanajlepsze lustrzanki do 3000złlustrzanka do 3000 zł 2014lustrzanki do 3000jaką cyfrówkę kupić 2013jaka lustrzanke do 3000zl kupicświetne lustrzanki za 3000 złjaka lustrzanka do 3000