Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką wybrać lustrzankę do 3000 zł?

RE: Jaką wybrać lustrzankę do 3000 zł?
Póki co nie będzie żadnych profesjonalnych zastosowań, przecież już to pisałem. Może jak się nauczy, gdzieś za dwa lata może się to zmieni.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Córka moich sąsiadów ma w tej chwili lat 15, i ma lustro, i robi całkiem fajne zdjęcia. Należy do jakiegoś kółka fotograficznego, a później planuje iść na studia na fotografię. Więc wiek nie musi mieć większego znaczenia. Tym bardziej, że aparat może służyć lata, i siostra dorośnie do tego aparatu Wesoły
Lustrem faktycznie zdjęcia mogą wychodzić gorsze, niż kompaktem. Robione na przykład w pomieszczeniach na automacie. Tu niestety w grę wchodzi specyfika pomiaru światła, która w lustrach jest bardziej rozbudowana niż w kompaktach. Z jednej strony daje to o wiele większe możliowści przy ustawieniach manualnych, a z drugiej może powodować problemy przy automacie.
Pomiar światła TTL jest ściśle powiązany z ustawieniami focusa. To powoduje, że światło na ustawieniach automatycznych jest skupione na obiekcie, na który jest ustawiana ostrość. Całe otoczenie może być mocno niedoświetlone. Dopiero ręczne ustawienia powodują, że blask światła działa "w oderwaniu" od fokusa. Ale z kolei trzeba wiedzieć, jak wszystko poustawiać, żeby było wszystko OK. Ułatwieniem jest tu zewnętrzna lampa z palnikiem ustawionym w sufit, ale to jest dodatkowy wydatek.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Co do wieku to ja znam 16 latka, który wygrywa konkursy fotograficzne.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
a ja Ci powiem tak... rozejrzyj się za aparatami tego typu:
http://allegro.pl/item880758540_aparat_f...ep_fv.html

nie wiem na jakim stadium zaawansowania i świadomości co to lustrzanka a co kompakt jest Twoja siostra, ale te aparaty wyglądają jak lustrzanki (oczywiście niemożna wymieniać obiektywu ale optyka jest bardzo dobra) ma pierścień zmiany ogniskowej (czyli tzw. zoom) tak jak jest to w lustrzankach na obiektywach, a nie przyciski jak w kompaktach (a pozwala to uzyskać bardzo ciekawe efekty o których się nie będę rozpisywał i szukał przykładów), jest też pierścień manualnego ustawiania ostrości... no i po za tym wszystkie ustawienia można w pełni manualnie zmieniać tak jak w lustrzankach (dosłownie wszystkie, od czasów, przesłon, balansów, czułości i wiele wiele więcej) - wiem bo sam używałem z pełnym zadowoleniem przez dwa lata podobnego fujaka, kiedyś, był to s9500... i potem przesiadłem się na lustrzankę odziwo też na Fuji hehe tylko że teraz s5pro i tak już kolejne dwa lata kolejne lecą...
Wiec mogę Ci powiedzieć też coś o tej marce, Fuji kiedyś kiedyś ściśle współpracowało z Nikonem razem produkowali aparaty (widać to np. na aparacie s5pro i nikonie d200 - obudowa identyczna, kapka w kapkę, nawet ten sam stop magnezowy zastosowany) po za tym wszystkie dodatki nikonowe są w 100% kompatybilne z aparatami Fuji od bagnetów obiektywów w przypadku lustrzanek, poprzez pomiary światła i-TTL itd.
to czym się różnią to to że fuji po rozwodzie opracowała swoje własne niepowtarzalne i stosowane jedynie w ich aparatach matryce o znacznie zwiększonej rozpiętości tonalnej- co w rezultacie przekłada się na to że kolory mogą być bardziej nasycone, możesz zarejestrować wiecej szczegółów w cieniach i w światłach od innych aparatów.

Widzę, że tą technologie już wsadzili też do matrycy do tej hybrydy co linka podałem...

no i jak wspominałem pełna kompatybilność z nikonowymi dodatkami, masz tu sanki pod lampę wiec spokojnie możesz kupić jakąś nikonową, ewentualnie jedyna sensowna alternatywa to Metz- firma z tradycjami i porządna, reszta nissany sunpaki itd. to zbyt wielkie ryzyko i bym nie próbował nawet, co prawda o TTL nic nie pisze (jest tylko "specyfikacja" wbudowanej lampy a raczej jej funkcje), ale na pewno jest...

no i problem dokupywania obiektywów jest z głowy bo raz że ma na staęł jeden wbudowany, (jakby coś można jakieś konwertery zastosować, bo ma normalny gwint, wiec filtry konwertery nakręcasz jak an normalny obiektyw do lustrzanki... a i zakres ogniskowych(zoom) i światło tego obiektywu jest takie, że normalnie do lustrzanki to minimum z 2-3 obiektywy byś musiał kupić, za kilka tysięcy Wesoły

zastanów się, naprawdę tutaj za półtora koła masz fajny sprzęt który już na auto będzie robił dobre foty i na pewno długo posłuży a i kasy zostanie na ewentualne dodatki nawet Wesoły

A no i nie mówię, że konkretnie ten model, bo ostatnio jestem troszkę do tyłu z nowościami szczególnie w tej klasie i wziąłem pierwszy z allegro z tej kategorii .. ale myślę, że złapiesz o jakie aparaty mi chodziWesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Na początek może i on jest dobry. Na początek. Na dłuższą metę ma więcej wad, niż zalet. Owszem Opracowali własne matryce. Gorsze. Przy niższych ISO większe szumy. Pomiar TTL ma. Segmentowy. Tylko. Centralnie ważonego, strefowego, punktowego (najlepszego) już nie. Zakres ISO ma. Do 12800. Ale przy zdjęciach 3,2 Mpix. Przy wyższej rozdzielczości już tylko 3200. Niektóre kompakty mają lepiej. LiveView nie ma w ogóle. Zdjęcia seryjne ma. 1,6 klatki na sekundę, do 6 zdjęć. Acha. Ma też 5 klatek/s. Przy rozdzielczości obniżonej do 3Mpix. Lampa z synchronizacją z długimi czasami ekspozycji. Tylko. Brak korekcji siły błysku, brak synchronizacji 1/200s.
Brak bracketingu balansu bieli. Brak ręcznej kompensacji ekspozycji. Bardzo przydatna funkcja. Przynajmniej ja się nie doszukałem. Nagrywanie filmów tylko VGA.. Ech..
Itd... Itd... Można by tak długo.
Tak. Dla dziecka będzie dobry.
Pozdrawiam.
Ajgor
Hehe.... nagrywasz filmy swoją lustrzanka??? wiesz co tak mi się wydaje, że do całkiem niedawna lustrzanki nie miały w ogóle takiej opcji i jakoś dziwnie mi się wydaje że ludzie nie kupują po to lustrzanki po to żeby nagrywać filmów... jak tak to w moich oczach są głupi po prostuWesoły

matryce gorsze?? wiesz s5 pro wyszedł dawno dawno... a do dnia dzisiejszego gdzie nikon wydał już 2 następców d200 Fujak jest pożądany i używany w fotografii ślubnej, plenerów itd. przez swoją rozpiętość której do dnia dzisiejszego nie potrafi zaoferować żaden inny producent...

powiedz mi czy korzystałeś z ISO większego niż 3200 bo ja szczerze robią nawet zdjęcia nocą nie wykorzystywałem więcej niż 1250... i prawda jest taka, że powyżej 800-1000 każda matryca szumi i po kiego mi te 12800 chyba tylko żeby popisać na forum i pochwalić się większą ilością cyferek :drap:
Jezu ISO 10000... zaczynam powątpiewać czy Ty w ogóle znasz się na fotografii... :faint:

LiveView??? kup sobie kompakt, kompletna bzdura, dla dzieci emo... pokaż mi profesjonalistę który korzysta z LiveView, a tym bardziej dla którego jest to wyznacznikiem kupienia aparatu?

no zdjęcia seryjne wolno... ale jak chce się bawić w reportera to 3000 troszkę za mało nie uważasz?? może nikon d3 on tam 11 klatek wyciąga... też troszkę słabo co?? mógłby z 30 wtedy byłoby w miarę...
jeżeli nauka fotografii ma polegać tylko na tym, że w krótszym czasie mogę zrobić więcej zdjęć z którego któreś wyjdzie, to myślę, że trzeba się finansowo rzeczywiście przygotować na te d3 no i szkła porządne żeby nie chybiały z ostrością, przy tym ISO 10000Wesoły

widzę, że patrzysz na parametry kompletnie nieprzydatne... i chwyty marketingowe... byle większa cyferka była, że nieprzydatna to nieważneWesoły

hehe a tak w ogóle to kup jej jakiegoś używanego pentaxa, zenita, fieda, nikona analogowego, jak ma miejsce to jakiś powiększalnik i jak to ją nie zrazi to możesz wtedy w nią zainwestować i być pewnym, że będzie robiła dobre zdjęcia... a jak się nie spodoba i ciągle będzie chciała cyfrową lustrzankę to nic z tego nie będzie i pieniądze wyrzucone w błoto będą, a ona będzie się upierała cały czas, że nie może zrobić ładnych zdjęć bo ma beznadziejny sprzęt... - śmiech na sali <rotfl>
Widzę, że mało wiesz o fotografii, co, zważywszy na ten aparat mnie nie dziwi Wesoły

Przedstawiłeś tego Fuji jako coś pięknego, więc Ci wypisałem jego WADY, a Ty na to.. "wady? jakie wady? Ja ich nie wykorzystuję, więc to nie są wady". Przypomina mi to pewien dowcip...

- Ty. Ta Twoja narzeczona ma zeza.
- To dobrze. Nie będzie mnie śledzić.
- Ty, ale ona kuleje.
- To dobrze. Nie będzie za mną łazić.
- Ty. Ale ona jest głucha.
- To dobrze. Nie będzie mnie podsłuchiwać.
- Ty. Ale ona jest garbata.
- No wiesz... Jakąś JEDNĄ wadę to chyba może mieć, nie?

A ostania Twoja rada w ogóle kwalifikuje się do kosza.
Ech.. Ręce opadają.
Pozdrawiam.
Ajgor
Ze Stanami nie wyszło i aparat jednak będzie kupiony w Polsce. Cena góra 2000 zł (najlepiej tak ~1,5). Zastanawiam się pomiędzy Canonem 1000D a Nikonem D3000. Który lepszy? Czy lepiej jeszcze jakiś inny?
Jeśli 2k to uderzaj w Sony A500, który bije pod każdym względem kastraty typu D3000, czy 1000D.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nizbyt sprawiedliwe jest porównywanie A500 z D3000 czy 1000D,dla nich konkurentem jest mniejszy A330
Tu była sygnatura, ale nie ma
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jaka lustrzanka do 3000 złlustrzanka do 3000 zł 2013jaką lustrzankę wybrać canona czy nikonanajlepsze lustrzanki do 3000złlustrzanka do 3000 zł 2014lustrzanki do 3000jaką cyfrówkę kupić 2013jaka lustrzanke do 3000zl kupicświetne lustrzanki za 3000 złjaka lustrzanka do 3000