Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką wybrać lustrzankę z szerokokatnym obiektywem?

RE: Jaką wybrać lustrzankę z szerokokatnym obiektywem?
Cóż marketing Pentaxa w Polsce leży i kwiczy natomiast w USA jest to chyba najpopularniejsza lustrzanka (mogę skłamać), w każdym bądź razie bardzo popularna. Pentax to pierwsza japońska lustrzanka, nikona canona na świecie nie było. W opinii wielu osób Pentax najrzetelniej odwzorowywuje barwy, nie znaczy to oczywiście, że inne firmy są dużo gorsze.

Live View nie posiada. Za to posiada świetne obiektywy "stałki" w niskich cenach, które dają bardzo ostry obraz i nie ma z nimi problemów w ostrzeniu na nieskończoność. Ma możliwość wymiany matówki na dowolną, z klinem lub rastrem.

Ja żałuję, że posiadam już aparat bo w tej chwili zakupiłbym właśnie Pentaxa może nie 200D tylko 20D za 2400zł ale naprawdę warto. Wydając 1200-1700zł lepiej chyba dołożyć do lepszej puszki i mieć aparat na lat kilka-naście. Ale co dotyczy amatorstwa faktycznie ten aparat może nie jest skierowany do tej najniższej grupy laików, on wymaga jednak trochę wiedzy. Chociaż posiada funkcje automatu jak i inne, zapewne mniej rozbudowane. Z drugiej strony lustro kupuje się aby panować nad aparatem i uzyskiwać zamieżony efekt czego auto nam nie da.

Przytaczałem podane wady które najczęściej powtarzały się i według właścicieli utrudniają życie. Ale uważam, że należy o nich powiedzieć aby kupujący mieli jaką taką świadomość z czym mają doczynienia.

Ogólnie rzecz biorąc jest zasada trzeba brać w łapy i eksperymentować, drugim kryterium jest cena obiektywów i dodatków. Osobiście uważam, że jak ktoś pisze o jakim kolwiek sprzęcie, że nie ma wad to znaczy, że nie rozwija się w swoim hobby. Każdy po pewnym czasie zwiększa swoje doświadczenie, umiejętności i dany sprzęt przestaje wystarczać, zaczyna ograniczać.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Hehehe... Tu mi sie przypomnialo jak kupowalem kompakta. Canona PowerShota A510. Dla mnie wtedy to byl przepiekny aparat bez wad. Teraz patrze na niego zupelnie inaczej. Do szalu mnie doprowadza na przyklad dlugi czas zapisywania zdjecia. Miedzy innymi dlatego rozwazam kupno lustra.
Ale tu chcial bym cos doradzic kupujacym. Wiesz jak kupowalem tego Canona? Wzialem swoje akumulatorki i wlasna karte pamieci, poszedlem do sklepu, poprosilem o pokazanie aparatu. Wlozylem karte i akumulatorki, zrobilem w sklepie ze 20 zdjec w roznych miejscach i na roznych ustawieniach (sprzedawca zgodzil sie na to bez problemu), przynioslem karte do domu, i obejzalem fotki. Dopiero jak zobaczylem ich jakosc, polecialem go kupic Wesoły No ale teraz czas pomyslec o czyms powazniejszym. Ten kompakt przestal mi wystarczac (Dodam, ze na automacie praktycznie juz nie robie zdjec. Prawie wylacznie manual - daje o wiele wieksze mozliwosci.)
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ja tam się dokładnie nie znam na obiektywach, najlepiej kupić oczywiście body SONY ALPHA 350 i wybrać obiektyw i sobie dokupić. takie jest moje rozpatrzenie sprawy Wesoły
A można wiedzieć dlaczego SONY? Jakiś konkret.
Proszę bardzo Wesoły
Moim zdaniem kupić coś konkretnego, nie bubel, jeżeli się kupi coś dobrego (w tym przypadku SONY) nie będzie problemu z naprawą. Podaję stronę z parametrami tego SONY.

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sony-alpha...8-200.html

Jeżeli SONY jest za drogi, proponuję też jakiegoś CANONA. W sumie też dobra firma Wesoły Ja osobiście posiadam SONY i się dobrze sprawuje Wesoły
Hehehe.. Dobre. Wybacz, ale jesli chodzi o aparaty cyfrowe, to SONY nie jest zbyt... konkurencyjny Wesoły To, że TY masz SONY, to zaden argument. Po za tym mowa byla o w miare tanich aparatach. My tu mowimy o aparatach w granicach 1600-1700zl, a ty podajesz aparat za prawie 3 tys. Wesoły Jak chcesz porownywac w tym przedziale cenowym, to do SONY Alpha 200. A to juz inne porownanie. Chociaz nawet ten 350 ma pare opcji gorszych niz ten Pentax.. Na przykład Autofokus.
Pozdrawiam.
Ajgor
Big Grin  RE: Jaką wybrać lustrzankę z szerokokatnym obiektywem?
Cześć.!

Hehe. No może jest trochę drogi Wesoły
Nie znam niestety tego jak ty to mówisz PENTAX, szczerze mówiąc pierwsze słyszę Wesoły Jeżeli polecasz to znaczy że musi być dobryOczko
(09.12.2008, 15:27)~Anonim napisał(a): Cześć.!

Hehe. No może jest trochę drogi Wesoły
Nie znam niestety tego jak ty to mówisz PENTAX, szczerze mówiąc pierwsze słyszę Wesoły Jeżeli polecasz to znaczy że musi być dobryOczko

Hehe, no właśnie to jest nasz największy ból. My ludzie jesteśmy bardzo podatni na reklamę, szczególnie długotrwałą i agresywną, taka swego czasu prowadziło SONY jak widać opłaciło się. Pentax, firma z tradycjami chyba wyszła z założenia, że wystarczy robic dobre aparaty i reklama juz nie jest potrzebna. A to w dzisiejszych czasach błąd bo jak widać nie zawsze lepsze jest lepsze ale gorsze czasem może być "lepsze". Poto firmy płacą za artykuły w różnych dziwnych czasopismach. Idziemy do kiosku a tam trzy tytuły z rankingiem najlepszych lustrzanek do 2000zł, W jednym wygrywa Canon w drugim Sony a w trzecim Nikon. Komu wierzyć? Odpowiem nikomu, tylko sobie. Trzeba brać aparaty do ręki i macać, macać i macać.
święta prawda Wesoły
Ja na szczęście miałam okazję kupować w sklepie, nie przez internet. Mi tam pasuje Soniak. Hiihi.
Jeżeli mówice że ten Pentax jest dobry, rozejrzę się i popatrzę. Jeżeli nie będzie go w sklepie - poczytam jakieś parametry, może kupię na prezent dziecku Wesoły
Powiem tak. Sa dwa rodzaje firm, ktore produkuja aparaty cyfrowe. Jedne to sa firmy, ktore od dziesiecioleci produkowaly aparaty analogowe, maja dopracowane technologie produkcji optyki itp, a drugie to sa firmy, ktore produkuja ogolna elektronike uzytkowa, i weszly na rynek aparatow dla wiekszego zysku. Nie maja zadnego doswiadczenia w optyce. Pierwsze firmy, te z doswiadczeniem w fotografii, to sa takie firmy, jak Pentax, Canon, Nikon, Olympus, Kodak, Leica, Praktica, Ricoh. Do drugich naleza Samsung, SONY, Panasonic, BenQ, Casio. I z tymi aparatami trzeba bardzo ostroznie.
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
lustrzanka cyfrowa z obiektywem szerokokątnymlustrzanka szerokokątnaaparat canon z obiektywem szerokokątnym lustrzankaaparaty cyfrowe lustrzanki szerokokątnelustrzanka z dobrym obiektywemlustrzanka z obiektywem super szerokokątnymlustrzanka z obiektywem szerokokatnymlustrzanka z obiektywem szerokokątnym