Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki Laptop wybrać do <3000

Jaki Laptop wybrać do <3000
1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa?
Do tych 3000 tysięcy to jest maksimum chociaż wolałbym mniej. Wesoły

2. Wielkość matrycy(w calach)

Nie ma znaczenia

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet)
Najwięcej to oglądam filmy, przeglądam internet, Gram w Lola. Lecz czasem chciałbym zagrać w jakieś nowsze Tytuły jak gta czy fallout. Więc jakaś Karta graficzna która to uciągnie przydała by się strasznie.

4. Czy musi być z systemem?
Nie nie musi.

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)?
Aktualnie mam paviliona dv6 a te należą do rodzinny "grzejników'' z tego co wiem.
I nie zwracam na to uwagi.

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy)
- Strasznie Fajnie by było gdyby miał podświetlaną klawiaturę, a jeszcze żeby można było wybrać klawisze do podświetlania to już super.

- Matryca matowa no chyba że ciężko znaleźć Wesoły

No to Tyle w temacie ciężko mi się zdecydować na coś, najlepiej gdybym mógł wziąć go na raty. Pomożecie ?

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Jaki Laptop wybrać do <3000
W tej cenie najwydajniejszy będzie:
Asus R510JX - procesor i5h o dużym taktowaniu, do tego masz gtx950m w tej cenie obecnie nic lepszego nie znajdziesz. Matryca niestety błyszcząca HD. Laptop całkiem solidnie wykonany, a przede wszystkim bardzo wydajny. W cenie do 3000 zł dostaniesz go z dyskiem 1TB HDD/8GB RAM/Win8.

Jeżeli chcesz pograć w nowsze tytuły to według mnie w tej cenie to dobry wybór. Jeżeli nie są one takie ważne to można coś na FHD + 840/940m mniejsza wydajność, ale za to większy komfort użytkowania/oglądania filmów.

Acer E5-572G - procesor i5m również znacznie większą wydajność niż procesory niskonapięciowe, tutaj masz grafikę 840m - w lola spokojnie pograsz, GTA V też odpalisz na jakimś low-med. Matryca FHD matowa, bardzo duża bateria która pozwoli na pracę bez kabla w okolicach 6-7h. W wersji z dyskiem 500GB HDD/8GB RAM/bez systemu dostaniesz go za 2600zł~.

17'
Lenovo Z70-80 - procesor i5ulv - niskonapięciowy, grafika 840m (jak wyżej w Acerze). Głównym plusem tego modelu jest matryca FHD IPS i bardzo dobre audio marki JBL. Model solidnie wykonany z aluminiową obudową. W cenie 2650~ dostaniesz go z 1TB SSHD/8GB RAM/bez systemu. (drożej może pokusić się o procesor i7ulv albo dysk SSD).

Ewentualnie jakbyś mógł dołożyć to warto do:
Lenovo Y50-70 - procesor i5h(o jeszcze wyższym taktowaniu niż ten w Asusie), grafika gtx960m - najwydajniejsza w tym przedziale cenowym, spokojnie pograsz we wszystkie najnowsze gry na zadowalającym poziomie. Matryca FHD IPS i do tego audio JBL, laptop nie przegrzewa się. W cenie 3350zł~ - 1TB SSHD/8GB RAM/ bez systemu.

Linki na PW
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Lenovo z51-70 z i7 ulv i r9 – Matryca FULL HD matowa,  wygodna podświetlana klawiatura, niskie tempratury, ładna stylistyka (design) dobre głośniki JBL, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70.

ASUS R556LB z i5 ulv i GF940m. Matowa matryca, lekka praktyczna obudowa, wygodna klawiatura, świetne tempratury,  długie czasy pracy na akumulatorze do 5h na wifi. Dobra wydajnośc w niskiej cenie.

Acer V3-574G z i5 ulv i GF840m. Matowa matryca, dobrze wykonany, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura.

Linki Ci wysle na prywatna wiadomosc
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Acer VN7-571G i5-5200U/8GB/120+1000 GT940M
Bardzo dobre wykonanie, dopracowany w szczegółach, lekki i mobilny - tylko 2,2kg przy 15". Wydajne chłodzenie. Podświetlana klawiatura. Procesor i5ulv 5-tej generacji Broadwell i grafika na poziomie - GeForce'a GT940M. Do tego posiada oprócz napędu optycznego dodatkowy slot pod M.2 na dysk ssd - w cenie od razu z dyskiem szybkim na programy i system oraz z HDD pod SATA Pojemnym na pliki. Bardzo duża wygoda i komfort użytkowania. Polecam.

Link na PW.
Notebook Check
Pomoc w doborze laptopa? -> PW <-

Sprzęt: Lenovo y50-70 i5H 256GB SSD GTX960M
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne