Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki aparat cyfrowy do 400zł zakupić?

RE: Jaki aparat cyfrowy do 400zł zakupić?
Prawdą jest i muszę sie zgodzić że Canon A460, Canon A560 oraz Canon A630 ( kosztuje troche ponad 600 PLN ) nazbierali tylu fanów że głowa boli i to dobre aparaty, ba, nawet wszechstronne . Ale nie ma kompaktu idealnego dla wszystkich i KAŻDY znajdzie u różnych modeli prędzej czy później swoje plusy i minusy. Jeśli ma tego Lumix'a, to ja bym wziął pod uwagę jego opinie, ale polecam Ci sprawdzić opinie do aparatów na ceneo.pl. W oparciu o nie kupiłem Nikon'a Coolpix L12 który nie zebrał ani jednej kiepskiej ocenyOczko [ Kupiłem w grudniu ].
NIkon Coolpix L12 : http://www.ceneo.pl/519147 ( staniał :D )
Canon A560: http://www.ceneo.pl/423127
Panasonic Lumix LZ6: nie znalazłem. ?
[Obrazek: sml_68074948_1.jpg]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Witam Panowie serdecznie. Od kilku dni również szukam aparatu cyfrowego w przedziale do 400pln i z pomocą google trafiłem na ten temat. U mnie sprawa wygląda jeszcze bardziej skomplikowanie... Owszem, dysponuję kwotą czterech stówek, lecz za tą kasę chciałbym jeszcze nabyć kartę pamięci i akumulatorkiOczko automatycznie zatem mój wybór ogranicza się do wspomnianych już Nikona CoolPix L11 i Samsunga S630. Parametry Samsunga robią wrażenie jak na tą cenę, ale naczytałem się na jego temat zbyt wielu negatywnych opinii od ludzi korzystających z niego dłuższy czas (świeżo upieczeni nabywcy są wniebowzięci tą cyfrówką). Negatywy dotyczyły oczywiście awaryjności i prądożerności. Tak więc na placu boju został Nikon L11... Mówię z góry, iż nie jestem żadnym miłośnikiem ani pasjonatem fotografii. Aparat służyłby mi do robienia fotek na imprezach i ewentualnie podczas jakiś wycieczek. Totalnie amatorsko, zdjęcia przechowywane tylko na komputerze. No, może w przypadku jakiś wyjątkowo fajnych fotek udałbym się do punktu foto celem zrobienia odbitek 10x15. Dosyć ważna jest jakość filmików. Muszą być z dźwiękiem, a aparat musi mieć wbudowany głośniczek. Skoro dokumentacja imprez to zdjęcia powinny dosyć dobrze prezentować się po zrobieniu ich w ciemnym pubie na przykład Wesoły oczywiście nie oczekuje dobrego ISO, wystarczy aby lampa wykonywała swą powinność. Pytanie zatem brzmi: Czy Nikon L11 zadowoli takiego amatora jak ja spełniając w/w postawione przeze mnie warunki? Wiem, że kwota jaką dysponuje jest śmiesznie niska, ale nie mam zamiaru wydawać więcej pieniędzy na sprzęt z którego będę korzystać okazyjnie Wesoły Z góry dzięki za kompetentne odpowiedzi Wesoły Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
ISO maksymalnie używa się w zakresie 50 - 400 ; 800, 1250, 1600+ raczej tylko powoduje zbędne szumy na fotkach. Zmieścić akumlatorki i kartę pamięci w 400 PLN to będzie wyczyn wielki. Nikon który Cię interesuje posiada obsługę kart SD co za tym idzie już oszczędzasz na karcie gdyż oreitnacyjnie 1 BG pamięci wychodzi ok 68 PLN Wesoły Zapoznaj się ze specyfikacjami w internecie, ja Ci podać obecnie szybko nie mogę, gdyż wychodzę, ale mam Nikona poziom wyżej ( L12 ) I nagrywa płynne filmy ( 30 kl/s ) w rozdzielczościach 640x480 px z dzwiękiem i może zmieniać ogniskowe podczas rejestracji. Kompakt o którym wspominasz jest tylko poprzednią wersją, więc powinien spełnić Twoje oczekiwania, jako że twierdziś iż jesteś amatorem to taki automat sam dobierze parametry i odpowiednie naświetlanie + lampa do włączenia - co sprawia że w pomieszczeniach słabo/sztucznie illuminowanych zdjęcia będą odpowiednie. W sieciach SATRUN'a jest jeszcze chyba na promocji ( 349 PLN ) i o ile mi wiadomo chyba posiada w sobie akumlator ( drugi sam musisz sobie chyba dokupić :D ). Ale tak jak mówiłem, poszukać specyfikacji w internecie dla pewności. Nikony ( wszystkie ) są proste w obsłudze i posiadają innowacyjne rozwiązania - także można powiedzieć że jest stworzony dla nowicjuszy.
Ja mam Samsunga od trzech miesięcy i nie narzekam. Ale wyczytałem się, że są awaryjne, więc wybór należy do CiebieOczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Oczy jak już wtrącasz do dyskusji, to podaj jakiego samsunga Język

hafananan za 360zł masz tego Canona co mi polecają. Może jemu warto się przypatrzeć skoro tak mu ***** liżą? Szczerbol

Ja sam już prawie zniechęciłem się przez "nic" do Panasonica Smutek
bo tak nagadali o Canonie, a że Lumix to ssie ...

Athouben- na ceneo.pl jest LZ6 http://www.ceneo.pl/445520 Szczerbol
ale ja korzystałem ze skąpca.pl. No na ceneo co prawda oceny są dobre...(?)
no kurde nie wiem... już nawet pomijając różnicę cenową, bo to jest tylko 60pln, ale... nikon jest zdecydowanie ładniejszy, mniejszy i lżejszy od a560Oczko chciałbym się po po prostu dowiedzieć, który z nich jest lepszy. Czy Canon jakoś zdecydowanie wyprzedza L11? jakimi argumentami zwolennicy canona przekonają mnie do tego tworu? porównując oczywiście go z nikonem. Jak wygląda "prądożerność" w bezpośrednim starciu? bo na chwilę obecną jestem niemal przekonany do zakupu L11
hafananan, jeśli przymierzasz się do któregoś z nich - a nie dręczy Cię cena - to bierz A560 bo technicznie jest lepszy i nowszy od tego Nikon'a, choćby z racji 4-stopniowego zoom'a optycznego podczas gdy L11 ma 3x. Canon będzie miał większą pamięć wewnętrzną. Nie jestem zwolennikiem Canon'a lecz Nikon'ów, mimo że każdy swoje chwali to chciałbym Ci dobrze doradzić i jeśli nie boli Cię większa cena to spokojnie bierz A560. Pozatym Canon ma trochę lepszy serwis w Polsce. Ale do reszty zalet czy jego niezawodności to odwoływalbym się do jego posiadaczy.

Adek, na ogół korzystam do porównywania cen - skąpca, ale wydaje mi się że opnie na ceneo.pl są liczniejsze i rzetelniejsze. A co do tego Lumixa - to sprawdzałeś na skąpcu jakie ma recenzje ?
houben, naprawdę dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i "nie olewanie" pytańOczko sytuacja wygląda tak: na chwilę obecną przy zakupie przez internet ceny wynoszą odpowiednio: 334pln za Nikona L11 i 373pln za Canona A560 licząc z kosztami przesyłki. Zakupu dokonywać będę jakoś w okolicach 5-8 lutego, więc z tego co zaobserwowałem jest szansa na to, iż ceny spadną jeszcze o jakieś 10złotych mniej więcej do tego czasu Wesoły Naprawdę jestem w kropce. zoom 3krotny czy też 4krotny już mi nie robi różnicy. Tym bardziej wbudowana pamięć - od razu dokupię kartę pamięci. Canon natomiast ma podobno kiepską kompresję filmów. 7sekund filmu zajmuje 15MB, taką opinię wyczytałem na ceneo. No i nikon jest poręczniejszy, ogólnie ładniejszy, mniejszy, lżejszy. Canon jest nowszy... a wiadomo jak to z elektroniką - powinno się brać jak najnowszą Wesoły i bądź tu człowieku mądryJęzyk
~Anonim napisał(a):Oczy jak już wtrącasz do dyskusji, to podaj jakiego samsunga Język

Prezecież mówili o S630 nie?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
~Anonim napisał(a):houben, naprawdę dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i "nie olewanie" pytańOczko sytuacja wygląda tak: na chwilę obecną przy zakupie przez internet ceny wynoszą odpowiednio: 334pln za Nikona L11 i 373pln za Canona A560 licząc z kosztami przesyłki. Zakupu dokonywać będę jakoś w okolicach 5-8 lutego, więc z tego co zaobserwowałem jest szansa na to, iż ceny spadną jeszcze o jakieś 10złotych mniej więcej do tego czasu Wesoły Naprawdę jestem w kropce. zoom 3krotny czy też 4krotny już mi nie robi różnicy. Tym bardziej wbudowana pamięć - od razu dokupię kartę pamięci. Canon natomiast ma podobno kiepską kompresję filmów. 7sekund filmu zajmuje 15MB, taką opinię wyczytałem na ceneo. No i nikon jest poręczniejszy, ogólnie ładniejszy, mniejszy, lżejszy. Canon jest nowszy... a wiadomo jak to z elektroniką - powinno się brać jak najnowszą Wesoły i bądź tu człowieku mądryJęzyk

Co prawda to prawda. Nie ma aparatu dobrego i jednakowego dla każdego. Nie wiem jak jest z tą kompresją filmów ale zawsze na komputerze możesz poddać to kompresji dodatkowej. Pamięć wbudowana, praktycznie mniej ważna ale jeśli gdzieś zapomnisz karty to 23 MB pozwala na cyknięcie nawet kilkunastu zdjęć w dużej rozdzielczości, jednej z większych obsługiwanych przez kompakty. Jeśli zależy Ci na spadku cen - są prognozy na spadek cen w Polsce Sprzętu RTV, Przenośnych urządzeń cyfrowych , małego AGD oraz telefonów komórkowych w połowie Marca. Tak jak był prognozy na jesień 07' roku i się sprawdziły, tak i teraz można się spodziewać jakieś konkretnej metamorfozy. Tym bardziej że skoro twierdzisz że jesteś amatorem fotografii to może się okazać że np. szukałeś kwadratowych jaj i z obu aparatów zdjęcia byłyby conajmniej satysfakcjonująceOczko.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dobry aparat cyfrowy do 400 złdobry aparat cyfrowy do 400aparat cyfrowy do 400zldobre aparaty cyfrowe do 400 złnajlepsza cyfrówka do 400 złaparaty cyfrowe do 400 zł opinieaparat fotograficzny do 400zljaki aparat cyfrowy kupić do 400 złaparat cyfrowy do 400złcyfrówka do 400zł 2013