Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki dysk SSD do 200 zł

Jaki dysk SSD do 200 zł
Witam potrzebuję porady który dysk wybrać będzie to dysk na system i gry w zasadzie już byłem zdecydowany ale zagłębiłem się w temat pamięci SLC, MLC, TLC ... i mam mętlik w głowie bo chciałbym żeby ten dysk działał przez przynajmniej 4-5 lat mój budżet to 200 max 210 pojemność jaką potrzebuję to 480-512 GB
Podam moje propozycje ale też będę wdzięczny za wasze propozycje które będą lepsze.

SSD Team Group CX2 512,00 GB SATA III 2,5 na alledrogo za 195 biorę go po uwagę tylko dlatego że ma SLC rzekomo nowy chociaż nie mam pewności bo trochę za tani i nie jestem pewien czy ma na prawdę SLC

GOODRAM CL100 G3 480GB SSD

KIOXIA Exceria 480GB SSD

Wybrałem je ponieważ mają dobry stosunek prędkości odczytu/zapisu do ceny szczególnie KIOXIA
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Jaki dysk SSD do 200 zł
Kioxia oraz CL100 oba totalni szit na kontrolerze phison S11 który jest bardzo awaryjny i generalnie mocno dychawiczny . ODRADZAM bardzo mocno .
Team group CX2 niestety tak na prawdę do końca nie wiadomo co tam siedzi i zgadywac nie mam zamiaru . Na 100% nie ma tam SLC bo nawet w serwerach już są rzadko spotykane i już pomijając że jest takich dysków już skrajnie mało to napewno nie w tej kasie :D , jak już to trik z używaniem cache SLC :D , ale to wiele dysków robi i nic ciekawego .

Chcesz porządny dysk sata który ci długo posłuży sugeruje cruciala MX500 , przekroczy budrzet niestety .
Taniej Patriot P210 i BX500 od cruciala ale są to dyski dramless i osiągi będą znacznie gorsze ,zwłaszcza wraz z zapełnieniem .Acz wielka oszczędność znowu to raczej nie będzie
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Czyli jeśli chodzi o pojemność 480 GB to tylko BX500 ?
BX500 jest o wiele wolniejszy od MX500 nawet jeśli nie będzie zapełniony ?
W testach nie wypada tragicznie w porównaniu do MX
Niestety budżetu przekroczyć nie mogę chociaż to wydaje się tak mało ale dzięki za poradę bo bym się nieźle władował jeśli nic innego nie wchodzi w grę to wezmę BX500
wiesz , cały problem z tymi testami jest taki że są to czyste syntetyki i nie oddają wydajności dysku . Czy crystaldiskMark czy ASSD robią benchmarki na małych plikach ... wystarczy odpalić crystala i zmienić porcję danych u góry z domyślnego 1gb na 10 i z dysków dramless się robi miazga niestety bo nie mają cache żeby się wspomóc , w jakiś sposób używają też trochę ramu żeby się podratować ale jest to rozwiązanie średnie i są mocno podatne na zwalnianie czy przez obciążenie czy przez zapełnienie .

Tragiczne nie są , montowałem takie dyski ... ale różnica jest zdecydowanie konkretna a i kupując lepszy dysk dostaniesz też dłuższą gwarancje 5 lat na mx500 a na bx500 3 lata
Nie pomagam.
Fakt gwarancja ważna rzecz ale z drugiej strony będzie to mój pierwszy dysk ssd w życiu nigdy nawet nie pracowałem na komputerze z ssd więc pewnie nawet przesiadka z mojego starego hdd na takie padło typu adata i tak zrobiłaby dużą różnicę szczególnie że mój komp nie jest demonem i3 4170 i GTX 760Oczko
Dzięki za pomoc.
wszystko zależy jaka adata , su800 zły nie jest wręcz całkiem całkiem , mniej wydajny od MX500 ale już ma cache więc nie bedzie tak nieprzewidywalny jak bx500 ... ale np su630 to skrajny szrot na pamięciach QLC :D
Nie pomagam.
Niby tak ale jakbym miał budżet o 50 złotych większy nawet nie brałbym adata pod uwagę tylko dopłacił te 15 złotych do MX bo to już jest na prawdę niewiele, zresztą mam jeszcze czas do poniedziałku wszystko może się zdarzyć i zamiast na BX będę miał na MX. Szkoda że promocja wczoraj wygasła na niego wtedy bym na pewno kupił za 222
Dysk chyba już kupiony.
Jeśli nie to proszę o info na PW w celu ponownego otwarcia wątku.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne