Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki router do funkcji punktu dostępowego?

Jaki router do funkcji punktu dostępowego?
Cześć wszystkim,

chciałbym rozszerzyć zasięg wi-fi routera, który znajduje się na piętrze. Zależy mi na tym, żeby internet dochodził do miejsc na parterze, gdzie jest problem ze złapaniem sieci. Mam zamiar użyć do tego drugiego routera, który byłby połączony z głównym po kablu i odpowiednio skonfigurowany. Chciałbym kupić jakiś najtańszy router, ale nie wiem do końca jaki. Co byście polecili?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Jaki router do funkcji punktu dostępowego?
Przydałaby się informacja o tym jak bardzo rozłożysty masz parter oraz jak szybkie jest łącze.

Jeśli głównym kryterium ma być cena, to nieźle sprawdza się TP-Link TL-WR841N. Osobiście mam takie 2 w domu i działają od wielu lat bez problemów. Natomiast takie routery mają w dzisiejszych czasach poważną wadę: małą przepustowość WiFi. Ten TP-Link na papierze wspiera standard 802.11N o przepustowości 300 Mb/s ale nie oszukujmy się, to wartości czysto teoretyczne. W praktyce będzie to w okolicach 100 Mb/s.

Raczej kierowałbym się w stronę urządzeń wspierających standard AC, które będą na lata. No i w tym wypadku warto byłoby kierować się w stronę jednak nieco lepszych urządzeń.

A, no i taka uwaga: polecony przeze mnie router to właśnie router. Do twojej konfiguracji wystarczy Access Point co może pozwolić na przycięcie kliku złotych. Natomiast router pełni od razu funkcję switcha i w przyszłości może pozwolić na podłączenie urządzeń przewodowo bez potrzeby prowadzenia przewodów na piętro.

TP-Linki, D-Linki, Tenda itp. mają w swojej ofercie tanie urządzenia zarówno o wysokiej awaryjności jak i urządzenia sprawujące się całkiem nieźle. Trzeba czytać opinie o konkretnym modelu.

Urządzenia klasy SOHO, takie jak Asusy i tańsze Cisco mają z reguły znacznie lepszą wydajność i wyższą niezawodność. Rozważ ich zakup, możesz sobie oszczędzić trochę nerwów.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne