Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki router kupić do Tomato

Jaki router kupić do Tomato
Poszukuję nowego routera do internetu z Vectry 100Mb/s, po tym jak poprzedni został zalany. Podobno dużo więcej funkcji i lepszą pracę daje wgranie Tomato, chciałbym żebymiał taką możliwość. Koniecznie zarządzanie siecią i ograniczanie transferu,i chociaż jedno USB, dobry zasięg wifi. No i wiadomo, żeby stabilnie pracował, nie zrywał połączenia, dobrze gdyby zmieścił się w 300zł, jeśli będą powody mogę trochę dołożyć.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Jaki router kupić do Tomato
Weź Asusa RT-N18U, nie będzie lagów, zrywania połączenia, wgranie Tomato jeszcze poprawi pracę routera, ma łącze gigabitowe i jak każdy Asus funkcję Qos czyli zarządzanie połączeniami. Najlepszy router z gigabitowym łączem w tej cenie jaki możesz dostać.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Jaki router kupić do Tomato
(23.09.2016, 13:20)Kirky napisał(a): Weź Asusa RT-N18U

Porównaj go z ASUS RT-AC1200G+ i sprawdź czy jest do niego Tomato.

A tak poza tym co chcesz dzielić jeśli masz neta 100Mb/s ?
Miałem trzy routery z Tomato i dzieliłem neta, ale przy szybkości do 60Mb/s. Wcześniej miałem niższe prędkości i Tomato bardzo się sprawdzało.
Teraz mam 120Mb/s i nie widzę sensu przydzielania neta użytkownikom domowym. Mój router to ASUS RT-AC68U z Merlinem chociaż kupowałem go z zamiarem instalacji Tomato które tak naprawdę jest starym oprogramowaniem.
Jeśli już zdecydujesz się na instalację Tomato to zainstaluj Tomato by Shibby http://tomato.groov.pl/?page_id=164

EDIT:
Na ASUS RT-AC1200G+ nie ma Tomato
http://tomato.groov.pl/?page_id=69
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne