Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki smartfon z Androidem do 500 zł, a jaki do 1000 zł ?

Jaki smartfon z Androidem do 500 zł, a jaki do 1000 zł ?
Witam, w związku z tym, że swojego wysłużonego Huawei P8 Lite używam od końcówki listopada 2016 roku czyli już ok. 4 lata i 3 miesiące zauważyłem kilka dni temu jak coś zaczęło się psuć w ekranie.
Jako, że ponad 4 lata temu mój smarfon był wart ok. 440 zł, a teraz jego wartość zapewne jest niewielka, to prawdopodobnie nie opłaca się zbytnio naprawiać ekranu i w związku z tym postanowiłem kupić nowego smartfona z Androidem.
Jeśli chodzi o smartfona, to chciałbym jedynie tego aby dysponował czterema podstawowymi cechami:

Dobry ekran, dobry aparat, dobra bateria, odpowiednia ilość pamięci (lub po prostu możliwość załadowania karty pamięci o sporej pojemności).

Jakie modele proponujecie do 500 zł, a jakie w cenie od 500 do 1000 zł ?

Przy okazji - gdzie smartfon Huawei przechowuje pliki, w których zapisane są notatki z Notatnika w telefonie, a także notaki z Kalendarza w telefonie ?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Jaki smartfon z Androidem do 500 zł, a jaki do 1000 zł ?
Do 500 zł dużego wyboru nie ma, ale myślę, że Moto E7 da radę. Ma 64 GB pamięci i możliwość obsługi karty do 256 GB, także myślę, że sporo i jak na tę półkę cenową niezły aparat

https://www.x-kom.pl/p/591861-smartfon-t...range.html

Do 1000 wydaje mi się, że POCO X3 się sprawdzi. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, jest to 64 GB, dodatkowo obsługuje kartę, też 256 GB, tu już aparat jest lepszy

https://www.x-kom.pl/p/590133-smartfon-t...-gray.html

Co do baterii to oba mają fajną, Motorola 5000 mAh, a POCO 5160 mAh
Dzięki za odpowiedź, ktoś jeszcze się wypowie ?

Wiecie może gdzie gdzie Huawei P8 Lite przechowuje w pamięci dane zawierające notatki z Notatnika oraz notatki z Kalendarza (mam na myśli ten kalendarz, który jest od nowości w Huawei P8 Lite) ?

Chodzi o to, że jeśli bym już miał nowy smartfon, to chciałbym sobie do niego przenieść jakoś notatki ze starego, a od 29.11.2016 roku trochę się tego uzbierało w telefonie. :D
Niestety będzie z tym problem. ... Kalendarz powinien się synchronizować z kontem Google jeżeli było dodane w aplikacji . Ale notatki w wykonaniu Huawei to już nie bardzo . Polecam na przyszłość używać Google keep to też beda synchronizowane z kontem Google.
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Sprawdziłem w ustawieniach swojego smarfona wszedłem w zakładkę "Konta" i po kliknięciu na opcję o nazwie "Menu" na dole ekranu smartfona pojawiło mi się takie coś jak "Autosynchronizacja danych" wraz z zaznaczonym 'ptaszkiem' przy tej opcji.
Teraz w ustawieniach smartfona, w zakładce "Konta" wszedłem w zakładkę "Google" i na dole kliknąłem przycisk synchronizuj wszystko.
Przy każdym z kont mailowych google mam napisaną dzisiejszą datę jako datę synchronizacji danych.

Czy teraz będę mógł na komputerze po zalogowaniu się na Gmailu widzieć wszystkie wpisy ze swojego kalendarza w smartfonie ?
Dodam, że wczoraj zainstalowałem na smartfonie aplikację Kalendarz Google i w niej widzę wszystkie interesujące mnie notatki, które miałem w kalendarzu fabrycznie wgranym w smartfonie Huawei.
sprawdź , ale powinien się zsynchronizować kalendarz
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Co do kalendarza i notatek, to jeszcze nie jestem pewien, ale chyba znalazłem rozwiązanie.
Przypomniało mi się, że przy każdym podłączeniu smartfona kablem USB do komputera wyskakuje opcja instalacji programu HiSuite czyli fabrycznego programu firmy Huawei do synchronizowania kontaktów oraz kalendarza w smartfonie z aplikacją Microsoft Outlook.
Początkowo aplikacja HiSuite nie chciała się zainstalować na moim smartfonie, ponieważ EMUI w nim był na poziomie wersji EMUI 4.1 czy jakoś tak natomiast na komputerze zainstalowany program HiSuite był w najnowszej wersji (11.0.1 czy jakoś tak).
Musiałem więc najpierw w programie HiSuite w lewym dolnym rogu kliknąć na napis określający wersję i tam wyświetliło się, że jeśli EMUI w moim smartfonie jest na poziomie wersji 4.1 lub starszy, to należy go zaktualizować lub ściągnąć starszą wersję HiSuite ze strony producenta czyli Huawei.
Na szczęście po kliknięciu przeniosło mnie od razu do strony producenta z downloadem starszej wersji i po tym jak odinstalowałem nowszą i zainstalowałem starszą wersję HiSuite spróbowałem zaktualizować EMUI w smartfonie, niestety okazuje się, że EMUI 4.1, to najnowsza oficjalna wersja softu do mojego modelu Huawei wydana przez producenta.
Wobec powyższego w aplikacji HiSuite wszedłem w opcję Backup i po chwili chyba znalazłem sposób na to aby skopiować zarówno 133 notatki z Notatnika, który był fabrycznie w smartfonie jak i z kalendarza, a także innych rzeczy ze smartfona.

Notatki z kalendarza mam w Dokumentach na dysku w folderze HiSuite, w podfolderze Backup, w pliku o nazwie "calendar.db".

Tutaj moje pytanie - czy można jakoś zaimportować te notatki z pliku "calendar.db" do kalendarza na Gmailu ?
Czy po prostu trzeba kupić nowego smartfona marki Huawei, potem zainstalować program HiSuite na dysku oraz w nowym smartfonie (najnowszą wersję) i wybrać w nim opcję "Przywróć", a następnie po prostu wskazać miejsce, w którym na dysku dzisiaj zrobiłem backup ??
Programy: Polecane / Nowe / Inne