Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida

#1
Question  Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Tutaj przedstawiam wam zestaw według mnie wartych uwagi aplikacji na androida. Z większości nadal korzystam i są one sprawdzone prze ze mnie. Zachęcam Was tutaj także do polecana własnych  ciekawych aplikacji i ulubionych . O to moja lista z czasem będę ją powiększać:


aTools
To aplikacja mająca w sobie zestaw przeróżnych narzędzi,jak latarka,kalkulator,konwerter jednostek,wykrywacz metali,poziomicę itp.Aplikacja darmowa.
aTorrent
Tu raczej nie ma co się za bardzo rozpisywać,fajna lekka aplikacja do pobierania danych z P2p.Darmowa.
Apps2ROM
To aplikacja która się może przydać głownie posiadaczom starszych smartfonów gdzie pamieć wewnętrzna jest mała.przenosi ona aplikacje do pamięci ROM,wymaga Root'a.Darmowa.
Battery Defender
Darmowa aplikacja do oszczędzania energii.Umożliwia miedzy innymi ustawienie trybu nocnego,wyłącza WiFi i mobilny transfer Danych gdy nie korzysta się z telefonu,czyli gdy jest wygaszony ekran,po odblokowaniu telefonu włącza te funkcje.
Avast
Darmowa aplikacja antywirusowa znana z Windows.Tutaj przydaje się gdy korzystamy z dużo z bankowości mobilnej,do tego może śledzić zagubiony telefon,można także dzięki niej zdalnie blokować telefon czy wykasować dane gdy się go zgubi czy zostanie ukradziony. Robi także kopie bezpieczeństwa kontaktów.W wersji płatnej posiada więcej funkcji.Gdy ma się ROOT telefonu można korzystać także z Firewall.
ES Explorator
Bardzo fajny menedżer plików,ma polską lokalizację,może zastąpić ROOT Explorera,wykonuje kopie bezpieczeństwa,obsługuje LAN i Chmurę,czyli konta takie jak "Google Drive,SkyDrive ,Box,Ubuntu One,Dropbox,FTP.Dzieki czemu nie trzeba instalować osobnych aplikacji do obsługi np. Google Drive.Ma wbudowaną przeglądarkę plików graficznych odtwarzacz multimediów.
ColorNote
Notatnik,możliwość tworzenia list np.zakupów,możliwość udostępniania ich.Darmowy.
Clipper
Schowek systemowy,który zapamiętuje kopiowane dane ,coś na wzór Windowsowego "Ditto".przydatny jeśli kopiujemy ważne dane i chcemy mieć potem do wszystkich wgląd,możliwość tworzenia listy dzięki której można potem ważne linki czy odnośniki przywoływać np. w komunikatory,fora itp.
GG i Skype
Tych aplikacji nie muszę chyba przedstawiać.
Menedżer Zadań ES
Aplikacja do czyszczenia plików Cache,zabijania procesów ,optymalizacji systemu także pod kątem oszczędzania energii.posiada też menedżer aplikacji i parę innych opcji.
KeePassDroid
To odpowiednik Windowsowego "KeePass".to aplikacja do przechowywania danych logowania do różnych serwisów ,kont bankowych współpracuje z Windowsową wersją,czyli bez problemowo otworzy ta sama bazę danych.Darmowa.
Link2SD
To aplikacja do przenoszenia aplikacji na kartę SD,przenosi nawet aplikacje systemowe,wymaga ROOT,jest bezbłędna i bardzo pomocna przy małej pamięci wewnętrznej telefonu.Darmowa.
PhotoEffects
Aplikacja do dodawania efektów na zdjęcia.Darmowa.
RecordMyCall
Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych.przydatna ...w moim przypadku do kontaktu z rożnymi urzędami i obsługa klienta.Zresztą nie tylko  Kiedyś zapomniałem telefonu,żona na nim pofolgowała,a ja potem co za rzeczy się dowiedziałem  .Darmowa.
ROM Manager
Aplikacja dal użytkowników mających ROOT i chcących instalować inne ROM,y w telefonie.Darmowa.
TeamViewer
To odpowiednik Windowsowego programu o tej samej nazwie do przejmowania zdalnej kontroli nad komputerem z Windows,dzięki temu można komuś pomóc w problemie z systemem ,czy też zarządzać zdalnie własnym komputerem.Darmowa
"WiFi Analizer"
To odpowiednik Windowsowego "inSSider".Aplikacja wyszukuje sąsiednie sieci WiFi,jak i naszą ,dzięki czemu można wybrać najlepszy kanał dla swojej sieci WiFi,najmniej zakłócany przez inne.
Yanosik
Darmowa nawigacja,pokazuje też lokalizację fotoradarów.
CamScaner
Aplikacja zamieniająca aparat fotograficzny w skaner dokumentów,możliwość zapisu zeskanowanych dokumentów od razu do 'PDF".Bardzo dobra jakość zeskanowanych dokumentów.
Phone To Desktop
aplikacja do przesyłania linków do stron internetowych na konto Gmail,z którego mamy dostęp z komputera i możemy je potem odtworzyć na nim.
Chrome To Phone
Aplikacja do przesyłania linków otwartych stron na telefon.
USB Storage
Płatna aplikacja dająca możliwość podłączenia do telefonu Pendriva(OTG),by można było odczytać jego zawartość.Gównie dla starszych telefonów z Adroidem.Dla niej potrzebny jest jeszcze darmowy "ASTRO File Meneger" do otworzenia zawartości nośnika USB,niestety "ES File Menager" nie ma takiej funkcji.
Paper Camera
Płatna aplikacja zmieniająca bardo fajnie zdjęcia w rysunek.

W gry mało gram na telefonie,gdyż od tego mam komputer, ale lubie czasem pograć w :
Angry Birds
Tu także myślę że szalonych ptaków raczej nie trzeba nikomu opisywać.
Teeter Pro
Labirynt z przeszkodami który musimy pokonać by przeprowadzić kulkę na drugą stronę do celu.Darmowa.
SuperLaser
Strzelana kosmiczna 2D.Latamy myśliwcem i po drodze rozbijamy chordy kosmitów atakujących Ziemie.
Space Battleship
Gra w statki,z tym że przeniesiona do kosmosu.Darmowa.
Naval Clash
Gra w statki.Klasyczny wygląd imitujący kartkę papieru.Darmowa.
Labirynt!
Gra polegająca na odszukaniu drogi w labiryncie dla kulki by doprowadzić ją do celu.Darmowa.
N.O.V.A. Legacy
To gra FPP, kosmiczna strzelanka w której mamy do przejścia kampanie dla pojedyńczego gracza jak i multiplayer. polecam,ciekawa grafika,fajnie się gra czy to solo czy po sieci.Malwaresbytes Anty-Malware Mobile-Tak jak w Windows doskonałe narzędzie do skanowania systemu w poszukiwaniu malware i dobre wsparcie antywirusa.Darmowa.
Licznik Danych w Telefonie-Aplikacja od Orange do monitorowania danych ,prosta w obsłudze,dobrze spełniająca swoje zadanie,potrafi w razie czego wyłączyć transfer danych.Darmowa.
Maxthon-przeglądarka internetowa,moim zdaniem obecnie najlepsza na starsze urządzenia z Android gdzie nie pójdzie Chrome.Jest ona prosta,funkcjonalna,ma "chmurę",czyli można synchronizować pobrane pliki pomiędzy urządzeniami z Maxthonem,,można pliki zapisywać w Chmurze. Cras######e rzadko i głownie przy dużej ilości otwartych zakładek,po prostu się wyłączy i zresetuje czasem.Obsługuje pluginy jak Menadżer Plików,Zrzuty Ekranu itp.Nie ma ich dużo na razie.Darmowa.
ASR-Dyktafon.Darmowa.
AdAway-Wymieniona już tu,blokowanie reklam,acz nie we wszystkich aplikacjach jak to wymienione wyżej,bo GG jest odporne na tą aplikację.Darmowa.
Fusion Player-Darmowy odtwarzacz muzyczny obsługujący Equalizer,dla mnie fajna aplikacja,zastąpiłem ją systemową.Darmowa
MX Player-Bardzo dobry odtwarzacz plików video obsługujący wszystkie kodeki.Darmowa.
RelaxM-Aplikacja zawierająca melodie relaksacyjne ,uspokajające,nieoceniona w uspokajaniu małego dziecka i usypianiu .Darmowa.
Call Blacklist-Aplikacja do blokowania niechcianych numerów telefonu.po dodaniu do listy od razu dzwoniący jest odrzucany,czyli dostaje sygnał zajętości,my mamy święty spokój  .Tak samo blokowane są sms od tych numerów.Aplikacja tworzy log gdzie w razie czego możemy zobaczyć kiedy zablokowane numery do nas dzwoniły i jakie wiadomości zostały do nas wysłane.Darmowa.
CallRecorder-Aplikacja rejestrująca rozmowy telefoniczne.przydaje się gdy mamy sklerozę i gdy kontaktujemy się w ważnych sprawach zawierając umowy itp.Skoro nas nagrywają to czemu my tego nie możemy robić?  .Czasem się przydaje.to zamiennik aplikacji którą poleciłem wyżej gdyż tamta została wykasowana przez Avast bo zawierała trojana...  nie dochodziłem czy na pewno zawierała,poszukałem innej zadowalającej i znalazłem  .Darmowa.

BubleUPnP-to serwer DLNA udostępniający zawartość telefonu innym urządzeniom wykorzystującym tą technologię w sieci.Można strumieniować muzykę,filmy,zdjęcia.Można tez przeglądać zawartość innych urządzeń u siebie.
Automatic Call Recorder- to nagrywanie rozmów głosowych,ciekawa alternatywa dla aplikacji polecanej wyżej.A nawet lepsza.
AutoScaner-Aplikacja która skanuje kod z dowodu rejestracyjnego samochodu i wyświetla na podstawie tego wszystkie dane pojazdu,nawet czy widnieje jako kradziony,czy miał kolizję.
Gogle-Aplikacja od Google,robiąca fotki obiektów,czy miejsc i wyświetlająca informacje na jego temat.
Dokumenty-jak wyżej aplikacja od Google,dająca dostęp do zapisanych w chmurze dokumentów i pozwalająca tworzyć nowe.
Hangounts-to komunikator od Google,nowsza wersja TALK.Doceniam powoli jej zalety,można nawet włączyć obsługę SMS i mieć wszystko w jednym dzięki temu.Zastąpiłem ją standardową apke do sms,dodatkowo to fajny komunikator.Nie jest wiele gorszy od Viber czy WatsApp.Trzeba tylko sprawdzić i się przełamać.
GoogleKeep-też dobry notatnik,dzięki temu mamy dostęp do wszystkiego z różnych urządzeń,czy to treści,linków,list.
Nieznany numer -To aplikacja posiadająca bazę na dane numery telefonów,tworzona jest ona przez samych użytkowników na temat numerów które do nas dzwonią,możemy dzięki temu sprawdzić co to za numery i do kogo nalezą,dowoiedzieć się co za usługi ktoś chce nam wcisnąć itp.Tak samo można sprawdzić numer po sms.
Pismo odręczne Google-to ciekawa alternatywa klawiatury na Andka,piszemy ręcznie teks a apka zamienia go na tekst cyfrowy.Fajna zabawa i ciekawy pomysł.
Simple Root SWAP-Apka dla tych którzy mają ROOT,pełni to samo co partycja SWAP w Linux,czyli rozszerza kosztem pamięci SSD pamięć RAM telefonu,tabletu.
Ashampoo Zrzut Ekranu-To z kolei darmowa apka,posiada rozszerzoną wersję płatną.Daje ona możliwość robienia zrzutów ekranu i ich obróbki.Dla mnie pomocna sprawa na forum przy tematach ,czy poradnikach.
Z gier polecam jeszcze "Dead Space",gra ma ciekawy klimat,ciekawą grafikę ,jest fajnym horrorkiem jak ktoś zna i lubi Pecetowe wersje.Jest ona płatna,normalnie kosztuje 28 zł,ale często jest w promocjach po nie całe 5 zł,więc warto w nią zainwestować.

MSQORD-aplikacja do modyfikowania zdjęć twarzy,robi t w zajefajny,świetny i zabawny sposób.Polecam na nudne chwile.

360 Total Security-Antywirus - bardzo rozbudowana aplikacja do czyszczenia,optymalizacji ,oszczędzania energii baterii.

AZ Screen Recorder-Nagrywanie Pulpitu.

BubbleUPnP - serwer DLNA .

Here WeGo - Darmowa nawigacja,mapy offline.

Inkwire - zdalne sterowanie innym aneroidowym sprzętem,coś jak "Team Viewer" dla PC.

Prisma - ciekawe filtry,efekty dla zdjęć.

Send Anywhere - aplikacja do przesyłania danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami,można instalować jako wtyczkę dla Chrome.Przesyłanie danych między komputerem z Windows,Linux,Androidem,Windows Phone.Nie wiem jak z systemami od Aple. Obsługuje "WiFi Direckt".

QuicPic - Galeria  z własną chmurą,przeglądanie,magazynowanie zdjęć.

YoWindow - pogoda,bardzo interakcyjna,ciekawy interfejs.Fajnie bawi dzieciaka,bo może dotykać wszystko a te elementy reagują dźwiękiem  ,światłem.Przez jakiś dłuższy czas tym się bawił lepiej niż innymi grami.

Droid Optymizer - To optymalizator firmy Ashampoo ,znanej z oprogramowania głownie na Windows do optymalizacji i sprzątania Androida. Fajna,lekka,nieskomplikowana.Robi dobrze to co ma robić.

ISS Detektor - To aplikacja do śledzenia satelit i stacji kosmicznej międzynarodowej na orbicie,.pokazuje dokładnie kiedy bedzie przelatywać w twoim miejscu zamieszkania,przez co jesteś w stanie ją zobaczyć.ot taka ciekawostka i zabawa.

Cars Eat Cars - trzy części,żona i syn namiętnie grają razem na tablecie kompie,na czym się tylko da.Na kompie na emulatorze Androida rzecz jasna...

https://play.google....arEatsCar&hl=pl

Gandu -  Zamiennik GG, prosty przejrzysty bez reklam.

S.C. Heroes - Kosmiczna strategia, rozwijamy własna flotę statków i podbijamy galaktykę.


WWBHOP - Aplikacja zapewniająca bezpłatny awaryjny dostęp do sieci, 100 MB dziennie, czyli 3 GB na miesiąc. Pakiet zdobywamy oglądając reklamy. Działa w Plus, Orange, Play,T-Mobile.


Apps2SD - Aplikacja, dosłowny kombajn do Systemu Android ,który posiada prawa ROOT. Za jej pomocą rozszerzymy pamięć wewnętrzna na aplikacje, zrobimy partycję SWAP, Zoptymalizujemy, przyśpieszymy nasz telefon.


PhotoLab - program ten posiada w wersji darmowej ogrom filtrów ,masek do edycji zdjęć i nadawania im ciekawych efektów. Gorąco polecam, gwarantowane kilka godzin świetnej zabawy ze zdjęciami.W wersji darmowej jedynym minusem może być znak wodny nakładany na zdjęcia,ale i tak warto się nią pobawić.


Musicolet Music Player [Free, No ads]- Odtwarzacz muzyczny o przejrzystym interfejsie,darmowy z brakiem reklam i Equalizerem. Działa całkowicie Offline.


Edge Action - Dzięki  niej dodajemy  pasek boczny z przydatnymi skrótami. Ułatwia to korzystanie z telefonu jedną ręką. W dowolnej aplikacji wystarczy przesunąć krawędź ekranu, by otworzyć ulubione aplikacje, wyświetlić narzędzia, wygodnie dzięki niej steruje się odtwarzaczem muzycznym czy przegląda kalendarz

2nr - Darmowy Drugi Numer - Zyskujemy dzięki niej dodatkowe numery telefonu ( 3 na jednej karcie SIM). Jest darmowa, a do obsługi potrzebujemy jedynie połączenia internetowego. Dodatkowe numery mogą służyć jedynie do odbierania połączeń, jednak można również wysłać SMS z prośbą o kontakt. Numery telefonu ważne są przez tydzień z opcją odnawiania, jeśli zostanie na nie wykonane połączenie.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#2
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Bitdefender - fajny antywirus
Keepass2Android - menedżer haseł
Magisk - menedżer roota i nie tylko
Speedtest.net
CheatDroid - hackowanie apekOczko
TurboVPN
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#3
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Magisk to ciekawa opcja, niestety bez Twrp za bardzo z niej nie skorzystaż. Na razie nie ryzykuje też z Fasbootem by instalując tą Apkę nie uwalić ponownie telefonu. Wcześniej uśmiercilem wygrywając TWRP  który nie był przewidziany dla Huawei P9 Lite Mini. Także mitem jest jest że ubijajac telefon sami tracicie gwarancję, to już kolejny serwis gdzie oddaje sprzęty zrootowane, że z odblokowanym bootloaderem i nie ma problemu., do tego opjacja "door to door", także serwis Huawei ma dobry i szybki, cztery dni naprawa i telefon w domu spowrotem przez kuriera dostarczony. Także bardziej osobom którzy mają telefon do którego nie ma TWRP polecam inne metody ROOT'a jak min. Kingo ROOT.
Ale wracając do tematu...
LastPass  - Odpowiednik desktopowej wtyczki do przeglądarek gromadząc wszystkie hasła i loginy do stron czy serwisów internetowych. Tu jako aplikacja z własną przeglądarką internatową obsługująca od razu sejf z naszymi hasłami. Jest też możliwość ustawienia aplikacji by współpracowała z innymi aplikacjami i wspomsgała tam logowanie się do różnych stron i usłóg. Aplikacja darmowa z możliwością przejścia na płatną, zaawansowaną opcję.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#4
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Do edycji zdjęć Snapseed wg mnie jest najlepszym narzędziem, ma wszystko co potrzeba.
 KRZYSZTOF4P5N

Przenieś numer z w/w kodem do oferty Orange Flex i zgarnij 30 zł na start. Oczko
Kod wystarczy wpisać przy rejestracji Oczko
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#5
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Oczywiście, że mam TWRP.Oczko
Polecam apkę do kamery Foteej Camera.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#6
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
ADW cleaner: apka naprawdę dobrze czyści, tel znacznie mi po tym przyspieszył, oczywiście od razu po operacji uninstallOczko
equalizer music player: apka naprawdę dobrze podbija niskie tony, jakość niestety czasem na tym cierpi, przynajmniej na moich tanich słuchawkach
vcl player: do muzyki super equalizer ma bardzo dużo przesuwek, nie tylko standardowe 5, chyba z 10, posiada tempomat z możliwością zmiany barwy dźwięku lub nie, do niedawna była wersja beta która była dobra dla starszych urządzeń ale ją ostanio usuniętoPłacze
z gier to:
WOT blitz- nic dodać nic ująć
Dead Trigger 2- super gra o zoombie
Dead Effect 1 i 2: chyba są to najlepiej dopracowane graficznie gry na androida
Hero Fighter: mobilna wersja legendarnego little fighter 2 na pc
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#7
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Wot blitz nie nadaje się na małe telki. Smutek

Z equalizerów i innych muzycznych podbijaczy, to korzystam z Vipers4Android.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#8
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
(13.03.2018, 20:23)~Anonim napisał(a): Wot blitz nie nadaje się na małe telki. Smutek

Z equalizerów i innych muzycznych podbijaczy, to korzystam z Vipers4Android.

Vipers4Android chyba roota wymaga, prawda?
A co masz za machine?
 KRZYSZTOF4P5N

Przenieś numer z w/w kodem do oferty Orange Flex i zgarnij 30 zł na start. Oczko
Kod wystarczy wpisać przy rejestracji Oczko
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#9
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Maszyna uboga, ale nic więcej od telefonu nie wymagam.

Motorola Moto E 2 gen LTE, Android 8.0.0 Lineage Unofficial Beta, Magisk, TWRP, miałem jeszcze na 7.1.2 dodatkowo Xposed. Vipers wymaga roota.

System jest trochę śmieszny, bo resetuje się bez powodu 2 razy dziennie. Ale innych senswonych 8.x na razie nie ma.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
#10
RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Sorry za błędy w moich tekstach. Pisze czasami na szybko bez zastanowienia i nie zawsze wyłapię literówki czy poprawki mojego telefonu który czasem wie lepiej jak pisać.Nie zawsze mam i na to czas, Niestety nie mogę edytować wpisów na tym forum starszych poza ostatnim. Więc nie mam jak poprawiać błędów które wyłapuję po czasie...

Overlay - Aplikacja do edycji zdjęć, nakładania ciekawych efektów na nie, napisów.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Potrzebujesz bezpłatnej aplikacji VoIP na Androida. ruthabeau57 0 4638 13.08.2021, 17:52
Ostatni post: ruthabeau57
  Przeniesienie danych z Androida 4.2 na 9.0 raxer 4 9025 06.04.2020, 16:38
Ostatni post: admin
  Kultowy i niezniszczalny SONY XPERIA TIPO-aktualizacja Androida Wakashimazu88 19 9701 14.10.2019, 20:29
Ostatni post: Wakashimazu88

Skocz do: