Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jakim kablem podłączyć telewzor do komputera

Jakim kablem podłączyć telewzor do komputera
Witam. Zastanawiam się czym podłączyć telewizor do komputera (karta graficzna geforce 8800GT firmy gigabyte a telewizor to Samsung LE-40A656). Od razu mówię, że z głośników w telewizorze nie będę korzystał a telewizor ma mi zastąpić monitor, tak więc zależy mi na możliwie jak najlepszym obrazie. Wykorzystanie - praca, filmy, gry.
Na karcie są 2 wyjścia DVI-I oaz TV-Out. Do karty producent dołączył Video Adapter do podłączenia do TV-Out w karcie oraz mający 4 wyjścia:
-S-Video Out
-AV Out
-HDTV Component (Y+Pr+Pb)
Producent karty zaleca podłączenie telewizora za pomocą HDTV Component, najprościej jest chyba za pomocą HDMI (tylko to również przesyła dźwięk - po co mi i nie wiem czy nie ma to wpływu na jakość przesyłu video, a moje złącze DVI-I nie jest w pełni kompatybilne z HDMI - bo chyba powinno być DVI-D), a podłączenie za pomocą D-Sub to już chyba przeszłość.
Złącza na telewizorze:
HDMI (1,3) x4 , SCART x2, Component x1
słuchawkowe x1, S-Video x1, PC D-sub x1, optyczne wyjście audio
USB 2.0

Z góry dzięki za pomoc
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Jakim kablem podłączyć telewzor do komputera
ziom poszukaj troszkę http://www.google.pl jest tam takich od groma a i na forum tego nie brak http://forum.gery.pl/Jak-podlaczyc-tv-do...49355.html
Tak jak mówiliście poszukałem trochę i wiem mniej jak wiedziałem. Podsumowując:
Zaczynając od twojego linku: http://forum.gery.pl/index.php?showtopic...&st=30
Cytat:W telewizorze są jedynie wejście D-Sub i HDMI z tych które cię interesują.

Jeżeli do podłączania monitora urzywasz D-Sub to najlepszym rozwiązaniem bedzie zastosowanie kabla DVI-HDMI. Z tego co zdążyłem znaleźć twoja karta posiada wyjście DVI (DVI i HDMI to w zasadzie to samo złącze jeśli idzie o rodzaj przesyłu; HDMI jedynie wygląda inaczej oraz cyfrowo przesyła również dzwięk czego nie robi DVI) więc przez kabel DVI-HDMI można podłączyć telewizor, Jest to połaczenie najwyższej możliwej jakośći, jesli idzie o dzień dzisiejszy. Niestety wiele też zależy od jakości kabla. Lecz w tym już ci nie pomogę. Tu trzeba zasięgnąć opini specjalisty (a ceny są różne od 100 do 800 zł). Jesli natomiast podłączasz monitor przez DVI lub w ogóle nie potrzebujesz monitora podłączając telewizor to możesz zrobić to przez kabel D-SUB jest on dużo tańszy, przesyła obraz analogowo ale jest on na tyle dobrej jakości że nie powinno to stanowić problemu.

Wynika z tego, że zainwestować w HDMI. Ale poszukałem jeszcze na googlach i co znalazłem? http://www.dtvforum.info/lofiversion/ind...37395.html
Cytat:- Do not attempt to connect the HDMI/DVI connector to a PC or Laptop Graphics Card.
(This will result in a blank screen being displayed) [...]
I dont know why people keep harping on about HDMI/DVI for PC use.
VGA is the better connection.

Wzbudza obawę czy będzie dobrze działać. Na koniec http://rtv-agd.galerki.pl/html/tv.lcd.jako.monitor.html - stąd wynika, że na D-SUB, a komponentowe się nie nadaje.

Teraz pytanie - czy to są przypadki braku kompatybilności między 2 urządzeniami, czyli u mnie tak nie musi być (ale jest jakieś prawdopodobieństwo). Do D-Sub wydaje mi się za słabe na Full-HD, ale nie znam się za dobrze w tej dziedzinie więc nie wiem Niepewny Hmmm
Domyslam sie, ze Twoja karta graficzna obsluguje FullHD? Powinna miec odpowiedni opis na pudelku.
Kup taki kabel:

http://allegro.pl/item426590294_kabel_ce...r_box.html

Oczywiscie o potrzebnej Ci dlugosci:

http://allegro.pl/search.php?string=dvi+...gory=45949

Ja mam takim podlaczone. Moj kabel ma 10mb. Wpradzie ja mam karte GF 8600 GTS, i telewizor Sony Bravia, ale to chyba nie ma znaczenia. Calosc spisuje sie idealnie. Moj telewizor obsluguje formaty 720p i 1080i, a komputer automatycznie rozpoznal telewizor, i po podlaczeniu w ustawieniach karty pojawily mi sie opcje do ustawien FullHD. Komputer nawet rozpoznal typ telewizora Wesoły Dzwiek mam osobno puszczony przez kino domowe. Karta ma mozliwosc odddzielnej obslugi wyjsc monitorowego i DVI, tak, ze jednoczesnie moge ogladac film na telewizorze, i robic dowolne inne rzeczy na monitorze. Po za tym obsluga FullHD jest realizowana calkowicie przez procesor karty, tak, ze moge system calkiem zapchac innym oprogramowaniem, a film sie nie bedzie przycinal.

Acha. znajomy ma podlaczonego Samsunga takim kablem i mu smiga bez problemu.
I jeszcze jedno. DVI-D to jest tylko sygnal analogowy, a DVI-I to jest analogowy i cyfrowy. Czyli DVI-I zawiera w sobie wszystkie sygnaly DVI-D, plus sygnaly cyfrowe. Mowiac najprosciej - do DVI-I mozesz podlaczyc telewizor spokojnie.
Pozdrawiam.
Ajgor
muszę powiedzieć, że kupiłem ten kabel co mi doradziłeś (10m) i jestem mocno rozczarowany. Obraz jet 100 razy gorszy niż na kablu d-sub (co prawda 1,5m). Czy można to jakoś ustawić? kolory są straszne i strasznie słaba ostrość. Karta grafiki to geforce 8800gt. Sprawdziłem z kumplem na jego kompie i obraz był lepszy niż na moim (choć miał gorszą grafikę) przy rozdziałce coś tam na 768 (?). dziwię się, że jest taka różnica w jakości ale czy to możliwe że długość kabla tak strasznie psuje obraz? bo kabel w sumie nie drogi (60zł) ale wygląda pożądnie - np. pozłacane wtyki. Wesoły
Edit:
kabel d-sub leci przez przelotkę z dvi Wesoły
Czy Twoja karta graficzna obsluguje FullHD? Jesli tak, to wejdz w Panel sterowania NVidia (powinienes miec w Panelu sterowania), i tam poszukaj takiej opcji Zmien format sygnalu lub format HD. Tam ustaw odpowiedni format (dla Twojego telewizora najlepszy bedzie 1080p, lub 720p). Telewizory LCD i plazmy maja to do siebie, ze jak jest nizsza rozdzielczosc, to obraz jest rozmyty. Takna przyklad moze wygladac zwykly obraz telewizyjny, bo jest w rozdzielczosci 720x576.
I jeszcze jedno. do odtwarzania filmow polecam program KMPLayer. Ma wbudowane procedury do odtwarzania HD.
Pozdrawiam.
Ajgor
Już zrobiłem i jest perfect! Wesoły A zrobiłem to tak:
podłączyłem tv na kablu d-sub. otworzyłem panel sterowania NVIDIA i w okienku Manage custom resolutions wybrałem 1920x1080 at 60Hz Progressive. Kliknąłem edit i advanced - i zapisałem sobie na krtce wartości.
Podpiąłem kabel HDMI i w tym samym oknie wpisałem te same wartości i jest super.
Jak na razie wszystko działa i dzięki Ajgorowi za pomoc Beer
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jakim kablem podłączyć komputer do telewizoraczym podłączyć komputer do telewizorajakim kablem podlaczyc komputer do telewizorajak nazywa się kabel którym można podłączyc komputer do telewizorajakim kab lem podlączyc komputer do tv 2013czym podlaczyc komputer do telewizorajakim przewodem podłączyć komputer do telewizorajak podlaczyc telewizor samsung lw20m21c z komputeremdvi output podłączyć tvza pomoca jakiego kabla podlaczyc monitor do komputera