Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Karta dźwiękowa i słuchawki dla gracza - do 500 zł.

Karta dźwiękowa i słuchawki dla gracza - do 500 zł.
Witam! Otóż od kilku dni przymierzam się do wymiany peryferiów i trafiłem na problem przy wyborze audio. Zmęczony graniem na małych słuchawkach EMTECa z Saturna postanowiłem kupić sobie prawdziwie gamerskie słuchawki. Jednak zrobiłem to zbyt spontanicznie. Kupiłem Lognetmedia Aero 5.1. Słuchawki mnie totalnie rozczarowały zaraz po założeniu, dźwięk był o połowę biedniejszy niż ze starych słuchawek, a co dopiero pozrównywać głośnikami. Sam się zastanawiam czy technologia 5.1 wniosła jakieś udogodnienia. Myślałem że będę grał jak na wallhacku a tu zonk :D Kartę dźwiękową mam zintegrowaną DFI Infinity NF Ultra II-M2nForce4 Ultra używa kodeka Realtek ALC850, oferuje on dźwięk w standardzie 7.1 i 16-bitowe próbkowanie. Zastanawiam się nad powrotem do słuchawek stereo. Zastanawiam się czy kupno karty Sound Blaster X-FI XtremeMUSIC jest pójściem w dobrą stronę.

Co do słuchawek rozważam kilka modeli: Razer Carchais, Steelseries Siberia, Plantronics Gamecom 377 i myślę nad jakimiś Sennheiserami lub Technicsami. Co do ceny to tak 300-500 zł. Kumpel polecił mi jeszcze Creative AURVANA i do tego Mikrofon Zalman ZM-MIC1. Od słuchawek oczekuję kilku rzeczy. Przede wszystkim gram bardzo dużo więc niech będą wygodne i trwałe. Jakość dźwięku z winampa powinna być jak najlepsza(lubię basik), więc jeżeli wszystkie słuchawki 5.1 graja jak Lognetmedia Aero to podziękuję. Jeżeli maja słaby kabel to odpadaja. Z racji że gram w sieciówki mikrofon byłby przyjemnym dodatkiem, ale ten Zalman też pewnie da radę. Zastanawiam się czy te pierwsze trzy modele to nie jest jakiś pic i nie powinnienem wybrac cos Sennheiser/Technics/Akg i o reszcie zapomnieć.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Nieprawidłowy temat wątku.
andsze1
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Karta dźwiękowa i słuchawki dla gracza
co do kart dzwiekowych to poczytaj tutaj
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Karta dźwiękowa i słuchawki dla gracza
Postanowiłem sie zdecydować na Assus Xonar ds, Sennheiser HD 515 GAME + Mikrofon Zalman ZM-MIC1. Co sądzisz o takim zestawie? Będzie dawał radę emulować dźwięk 3D? I do muzyczki i filmów tez się nada? :D
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jaka dzwikowa karta dla graczakarta dźwiękowa dla graczakarta muzYczna i sluchawki 500słuchawki dla gracza do 500 zł