Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Karta sieciowa PCI WIFI

Karta sieciowa PCI WIFI
Nie wiedziałem, gdzie umieścić ten wątek, jeżeli zły dział, proszę o przeniesienie.

Może macie jakieś lepsze rozwiązanie, ale mam w domu 2 komputery i jeden z nich muszę połączyć z routerem, który ma wifi. Kablem nie dam rady, więc pomyślałem o wifi. Szukam jakiegoś dobrego modułu wifi, najlepiej na PCI do płyty:
http://www.asrock.com/mb/Intel/775i48/
Fajnie jakby miał rozwijaną antenkę (na kablu, żeby można było jak najbardziej ją przybliżyć do anteny nadawczej).
Co myślicie o kartach wifi na USB ? Może zamiast bawić się w PCI, można kupić coś na USB ? Osobiście niezbyt mam do nich zaufanie, aczkolwiek nie miałem z nimi nigdy styczności i nwm jak to z zasięgiem. Odległość od anteny nadawczej do odbiorczej nie jest duża, będzie to ok 5 metrów, sygnał będzie szedł trochę po "krzywej", lecz za każdym razem jest przestrzeń, by nie napotykał na przeszkody aka ściana.
Cena, najlepiej jak najtaniej, komp jest dosyć leciwy i nie chciałbym już w niego pchać kasy.
Pozdrawiam.
Sprzęt w profilu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Karta sieciowa PCI WIFI
mam sagema xg-762n na usb i dziala calkiem spoko, przez 2grube sciany i na pietrze tez.

mozna kupic za ~20zl. 5metrow to pikus, wybierz model ktory ma sterowniki do twojego systemu.

pci wifi to najlepiej jakas popularna, np. TL-WN751ND ale to juz 40-50zl
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Karta sieciowa PCI WIFI
Ostatecznie zdecydowałem się na TL-WN851ND, 50 zł z przesyłką nówka.
Sprzęt w profilu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
Karty sieciowe pci do 50zl