Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kernel data inpage error

Kernel data inpage error
witam
Zacznę że czytałem poprzednie tematy i jakoś nie mogę się w tym połapać bo u mnie inaczej trochę to wygląda.
Posiadam laptop Lenovo y580 i5 2,5ghz 4 gb . W8 , 1 tb dysk
Avg IS 2015

Tydzien temu w poniedziałek zrobiłem recovery systemu z ukrytej partycji lenovo gdyż komputer wywalał niebieskie okienko że komputer napotkał błąd KernellData a że mam opcje OneKeyRecovery zrobiłem recover.
Przywróciło mi "obraz" zapisany w 2013 r ( laptop miał 2 letnia gwaracje która skonczyła się 20 maja )

Wszystko fajnie pięknie zainstalowałem ff chrome steam cs go , sterowniki do nvidii (gtx 660m)
Było fajnie pięknie , Aż ok piątku gram sobie w cs go i zwieszenie dzwięku zamroszenie obrazu , zero reakcji na cokolwiek i reset przez przycisk wł laptopa .
Wł pochodził troche i znów że komputer napotkał błąd ,
Wł się od nowa i wyskoczyło by wysłać raport do MS
Błędy :
- Kernel DIE
- Memory menagment
- Minidump

Otworzyłem pokrywę lapka i zmieniłem ram do drugiego slotu troszkę czyszcząc lapka.

I wszystko super pięknie ok 1 h i znow błąd
Więc włączyłem hd tuna
Helth Ok lecz skan nie wiem sam gdyż w 2 giej linijce zwieszka i reset
NIe wiem co mam robić bo jestem po gwarancji a laptop kupiłem z W8 ktorego mam na partycji a nie na płytce wiec obawiam się wymiany dysku gdyz system by doszedł do tego a z kasą słabo u mnie.

A dodam hd tune pokazywało mi przy wl dysku 55 C na starcie bez obciązenia lapka

Czytałem wcześniejsze tematy i dołączam spakowany folder minidump
http://speedy.sh/fXCVN/minidumpp.zip
o ile to coś da

Ogólnie bląd wyskakuje na przegladarkach jak otworze wiele kart i na cs go .

Proszę o jakąkolwiek pomoc
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Kernel data inpage error
Wygląda na uszkodzony dysk twardy. Podeślij ss z programu HDTunePro zakładka Health oraz Benchmark(podczas testu wszystko wyłącz)
Na wszelki wypadek sprawdź każdą pamięć ram z osobna, minimum 5-6h programem Memtest86+ instrukcja http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86+-sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm
Uwaga armind oszust, proszę nie handlować z tym użytkownikiem.
Kupiłem dysk, dysku nie dostałem jak i również pieniędzy.

ps: Jeśli nie odpowiadam w temacie dłużej niż 3dni, proszę o przypomnienie na PW z linkiem do tematu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
http://speedy.sh/SkBgU/hd-tune.rar
read i health
mem test zrobię jutro jak płytkę kupię i ogarnę coś do nagrania obrazu
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Dysk jest uszkodzony. Co prawda nie krytycznie ale nie można mu już ufać.
Sprawdź jeszcze programem MHDD: ściągnij, nagraj obraz (klik) ISO MHDD na płytę - uruchom z niej kompa - pokaż ekrany SMART i (pełen) Skan powierzchni.
Wersja na pendrive: http://systemclinic.pl/watek-mhdd_na_pendrive--825 lub http://www.fixitpc.pl/topic/8179-mhdd-tw...pendrivea/

FYI:Current pendindg sector - uszkodzone sektory czekające na realokację - są 3, zapasowych sektorów jest 10 - obserwuj ten parametr.
Calibration retry count - błąd pozycjonowania głowicy (mechanika dysku) - nie do naprawy w warunkach domowych (w zwykłym serwisie zapewne też nie).

BSOD spowodowany jest przez sterownik karty graf. (ATI).
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To tak nagrać nie moge nic
http://scr.hu/7o52/48225
pendrive'u nie posiadam chyba że odpali się z modemu play do którego włożę kartę pamięci ..

"BSOD spowodowany jest przez sterownik karty graf. (ATI). "
tylko ja nie mam grafiki od amd tylko nVidie ????????wiec o co cho

wychodzi że myszę kupić nowy dysk
W sumie nawet ok z tym zakupem bo od 22 ide do drugiej pracy .
Tylko teraz:
1 . ile mnie bd kosztował dysk i jaki kupić ssd czy zwykły ? Czytałem kiedyś że LENOVO One kEy recovery nie dziala na ssd .
2. Co z w8 co mam na ukrytej partycji ? Da się ją przenieść na nowy dysk bym mogl recovey robić ? i ile to w serwiie kosztować może ?
3 . Nie miałem czyszczonego laptopa nigdy wiec tez bym to zrobił w okolicach lipca , tylko czy moze jakoś sam mogę spręzonym powietrzem go wyczyścić
4 . wymieniać pasty i termpady pod cpu i czy da się pod GPU ( nvidia gtx660m )
5 . czy do 0 lipca laptop mi pochodzi ? i czy da coś zrobienie recovery ? i czy jak mam W8 kupionego z lapkiem ( bez płyty) posiadajac recovery moge zainstalować czysty w8 bez programów ktore mam na recovery . bo recovery robiłem poł roku po zakupie
Czyli tak
ile kosztować może dysk (ssd lub zwykły) taki jaki polecacie
czyszczenie kompa z wymianą past
i przerzucenie ukrytej patrycji z zepsutego do nowego ( czy może kupić pendrive i przrzucić)
pytam się bo nie znam się na laptopach wcale
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
1. Nowy około 200zł. Osobiście kupił bym SSD. Nie powinno być problemów z dyskiem.
2. Tak da się to wykonać robiąc kopię posektorową http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html
Ile kosztuje w serwisie? szczerze nie wiem.
3. Jak nie ma gwarancji to rozbieraj i przeczyść
4. Thermopady jeśli będą to tylko na GPU i sekcji zasilania. Nigdy nie widziałem na CPU. Na CPU zmień pastę termo przewodzącą, tylko kup coś porządnego Zalman STG-2.
5. Na te pytanie nikt Ci nie odpowie. Nie wiadomo czy dysk dalej nie będzie zbliżał się ku "śmierci"
Uwaga armind oszust, proszę nie handlować z tym użytkownikiem.
Kupiłem dysk, dysku nie dostałem jak i również pieniędzy.

ps: Jeśli nie odpowiadam w temacie dłużej niż 3dni, proszę o przypomnienie na PW z linkiem do tematu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne