Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kiedy najlepiej kupwać komputer i jaki kupić?

RE: Kiedy najlepiej kupwać komputer i jaki kupić?
Mam jeszcze ten dysk Seagate 1TB, jakby oprócz tego SSD dopiąć? To ma sens? Dużo szybszy będzie komputer? Choć głownie mam tu na mysli to, że z czasem nie będzie się robił mułowaty
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Mam SSD i bardzo polecam - różnica w czasie włączania komputera jest ogromna, wszystko działa cacy i ogólnie jest super Wesoły W grach dużej różnicy nie odczuwam (acz nie gram w GTA, wiedźminy etc. tylko CSa i okazjonalnie LOLa), ale podczas normalnego użytkowania typu siedzenie w necie SSD daje bardzo, bardzo dużo.

Jeśli chodzi o spadki cen to będą, wyszły już nowe procki intela, wyjdą kolejne, a za tym idą nowe płyty, nowe pamięci RAM etc. więc te "starsze" części będą teraz taniećOczko

Moja rada - poczekaj miesiąc-dwa, aż ceny spadną. Zalukaj do zestawów, kup sobie jakąś kartę pokroju GTX960. Masz dysk, napęd, zasilacz możesz póki co zostawić więc zostanie Ci trochę pieniędzy żeby dokupić sobie ram, żeby mieć 8gb o którym wspominałeś (w zestawie jest 4gb) i do tego jakieś SSD. Jak coś Ci jeszcze zostanie możesz zamienić i3 na i5, tylko nie wiem czy Twój zasilacz to uciągnie. Tak czy inaczej, jeśli składasz komputer na parę kolejnych lat z myślą o późniejszej zmianie np. karty graficznej i5 będzie dobrą inwestycją Wesoły Myślę, że GTA 5 powinno Ci ruszyć na full detalach Wesoły
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Dzieki za odpisanie.
GTA podałem jako przyklad tylko, ja bardziej call of duty single a potem multi i tyle, ewentualnie jakies sciganie Dirt itp.

No wlasnie o to mi chodzilo, w ktorym okresie ceny sie zmieniaja, zeby na tym dobrze wyjsc w dalszej perspektywie.

A jak to jest z tym polaczeniem dyskow? SSD mam tylko system, przegladam internet i jest szybciej a gry sobie na tego terabajtowego Seagate laduje? Nic sie nie wiesza, wszystko dziala jak nalezy, wspolpraca jest w porzadku tych dyskow? Nie ma opoznien na linii systemowy dysk ssd a normalny? Nie mam pojecie jak to jest wiec prosze o objasnienie. Faktycznie jak bym siadl przed kompem z tym ssd a nigdy nie uzywalem to zauwaze roznice jak byk ze jest szybciej?
Nie, nic się nie będzie wieszać Wesoły
Jak nie zaśmiecisz SSD, to możesz sobie równie dobrze tam wgrać swoją jedną-dwie ulubione gry. Co do różnicy. Musiałbyś chwile posiedzieć na kompie z dyskiem SSD i ocenić Wesoły Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Przeglądarki, już włączone programy, foldery etc. ładują się błyskawicznie, a mój system (w10) myślę, że włącza się poniżej 10s.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
A jak to jeszcze jest z obudowami? One są uniwersalne czy kupuje sie pod dana płyte głowna? Chłodzenie jest w obudowie juz? I np. wiatrak na procek to z prockiem jest czy z plyta glowna?
(08.08.2015, 12:31)Krzysiek88 napisał(a): A jak to jeszcze jest z obudowami? One są uniwersalne czy kupuje sie pod dana płyte głowna? Chłodzenie jest w obudowie juz? I np. wiatrak na procek to z prockiem jest czy z plyta glowna?

Każda obudowa ma wyszczególnione jakie formaty płyty do niej wejdą. Chłodzenie procesora jest z procesorem oczywiście jeśli kupisz wersję box.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Witam, odswiezam temat, bo juz czas na nowego kompa, obecny jest bardzo uciazliwy : )
Pytalem o zestaw w sierpniu tutaj, i przez te 1,5 miesiaca raczej nie wiele sie zmienilo a myslalem ze podzespoly z lipca sierpnia potanieja, wiec w sumie stracilem Wesoły

Hajsu nie za wiele, wiec planuje cos takiego:

Intel Core i3-4170, 3.70GHz, 3MB, LGA1150, 22nm, 54W, VGA, BOX [495zl]
ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M [239zl]
Karta graficzna Palit GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 (128bit) [559zl]
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V [195zl]
SSD Transcend SSD370 128GB, SATA3, 550/170MB/s [229zl]
Chieftec GPA-450S8 450W OEM [137zl]

Razem 1854zł + obudowa około 100zł

Do tego mam swój dysk: Seagate barracuda 1tb st1000dm003
Naped LG
No i mam AeroCool Vp-450 ale idzie do wymiany bo tak sugerowaliscie.

Planuje Windows 7 do tego, i nie mam pojecia jaki ale po glebszym wczytaniu wychodzi mi ze to powinien byc 64 bitowy?

Cel jest taki, zeby to byl komputer na 5-6 lat w tym zeby od teraz do 2-3 lat kazda gra na nim poleciala.
Co sadzicie? To dobry wybor?
Jeszcze nie dopisalem obudowy, bo szczerze nie wiem jaka, generalnie to tak wybiórczo wybrałem te podzespoły i nawet nie wiem czy jedno z drugim moze wspolgrac wiec jakbyscie byli tak mili i to stwierdzili? Bo zamowie to w morelach i odbiore w sklepie, i sam chce zlozyc wiec nie chcial bym miec potem zonka ze zloze a tu jedno do drugiego nie pasuje, moze w ogole kiepsko to dobralem?

Prosze Was o sugestie.
jeśli chcesz na 5-6 lat to koniecznie dołóż do i5 4460 ja zapłaciłem w tym miesiącu za niego 775 zł
PS w tej cenie płyty głównej dorwiesz już coś z chipsetem b85
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne