Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kombinacja z głośnikami

Kombinacja z głośnikami
Witam
Mam pytanie. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek AC97. Czy można do niej podłączyć naraz głośniki stereo i głośniki 2.1 i tak zrobić, żeby w wszystkie grały? Pytam, gdyż mam bardzo dobre ( moim zdaniem ) głośniki stereo ( primax ), ale brakuje mi mocnego basu, więc chce dokupić głośniki z subuferem najlepiej 2.1 ( żeby dużo nie wydać to wybrałem Encore XP-230 ). Wyszedł by z tego 4.1 ? i czy możliwa jest taka kombinacja na moim sprzęcie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Kombinacja z głośnikami
A jak łączysz obecnie głośniki ? Przy pomocy mini jacka?
Jak masz tylko jedno wyjście słuchawkowe na płycie to możesz kupić rozgałęźnik tego typu:
http://allegro.pl/item140157122_rozgalez...1641_.html
wtedy będziesz mógł podłączyć nowe grajki i wszystkie będą grały.

PS. z takiego subwooferka nie uzyskasz mocnego basu (może lepiej kupić jakąś tańszą tubę i wzmacniacz np. na allegro?).
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: avant
Mam na płycie trzy mini jacks i dwa z przodu obudowy. ile wejść potrzeba do podłączenia zestawu 2.1 . Czy trzeba zmieniać gdzieś w opcjach, żeby wejście na mikrofon służyło jako line out?
PS: Nie potrzebuję mocnego subufera. Tak tylko, żeby posłuchać muzyki.
~Anonim napisał(a):Mam na płycie trzy mini jacks i dwa z przodu obudowy. ile wejść potrzeba do podłączenia zestawu 2.1 . Czy trzeba zmieniać gdzieś w opcjach, żeby wejście na mikrofon służyło jako line out?
PS: Nie potrzebuję mocnego subufera. Tak tylko, żeby posłuchać muzyki.
Płyta jest przystosowana do obsługi zestawu głośników 5.1.
Zajrzyj jednak do instrukcji płyty, które gniazdo wejściowe (mikrofonowe czy line in) może służyć również jak gniazdo wyjściowe. Moim zdaniem powinno to być gniazdo line in. Żeby mogło ono służyć jako wyjściowe, nigdzie nic nie trzeba ustawiać - wystarczy podłączyć głośniki. A więc w takim układzie należy podłączyć subwoofer i głośniki przednie (czyli zestaw 2.1) do gniazda line out (jest to odpowiedź na Twoje pytanie - wystarczy jedno gniazdo), a głośniki tylne do gniazda line in. Jednak trzeba to sprawdzić w instrukcji płyty.
Gniazda z przodu obudowy to prawdopodobnie gniazda line out (zielone) i mikrofonowe (różowe), dublujące gniazda z płyty.
Głośniki komputerowe posiadają własny wzmacniacz i zasilacz. Możesz więc dobrać sobie zestaw o dowolnej mocy wyjściowej, jaki jest dostępny na rynku. Jednak im wyższa moc tym wyższa cena zestawu.
andsze1 dobrze prawi Wesoły najczęściej spotyka się właśnie takie rodzaje wyjść w zintegrowanych kartach. Natomiast jeśli chodzi o wybór zestawu głośnikowego, radzę pamiętać, że nie moc jest najważniejsza i np. głośnik 20W o efektywności 90dB gra identycznie głośno jak przetwornik 40W o efektywności 87dB, dlatego jest to bardzo ważny parametr (poza pasmem przenoszenia oczywiście).
W instrukcji napisane jest: "...the LINE_IN, LINE_OUT, MICROPHONE jacks can be used the 5.1 -channel audio output with its software tool."
Czy znaczy to, że wszystkie mini jacks mogą służyć do podłączenia głośników. Czyli zestaw 2.1 podłączę do LINE_OUT, a moje aktualne super głośniczki do LINE_IN? Tyle, że jak teraz podłączyłem je ( primaxy ) do wejścia LINE_IN to nie działały. To źle wróży dla mojej przyszłej kombinacji??Hmmm
panel sterowania-dzwięki i urządzenia audio- (ustawienia głośników) zaawansowane (nie wiem czy jak ustawisz kwadrofoniczne to będzie działał subufer). Możesz również sprawdzić (ale to chyba już samo się ustawi) panel sterowania-CMI Audio Config
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
~Anonim napisał(a):W instrukcji napisane jest: "...the LINE_IN, LINE_OUT, MICROPHONE jacks can be used the 5.1 -channel audio output with its software tool."
Czy znaczy to, że wszystkie mini jacks mogą służyć do podłączenia głośników. Czyli zestaw 2.1 podłączę do LINE_OUT, a moje aktualne super głośniczki do LINE_IN? Tyle, że jak teraz podłączyłem je ( primaxy ) do wejścia LINE_IN to nie działały. To źle wróży dla mojej przyszłej kombinacji??Hmmm
Twoje głośniki będą działać dopiero po podłączeniu do wzmacniacza, którego wejście należy podłączyć do karty dźwiękowej. Przeczytaj wątek o podobnej tematyce:
http://www.pcformat.pl/forum/showthread.php?tid=11317
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak podłączyć głośniki encore 2.1 do kompa