Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komp do 2000 (problem ze znalezieniem karty)

Komp do 2000 (problem ze znalezieniem karty)
Hej, 

Szukam dla znajomego odpowiednich podzespołów do kompa do około 2000/2200 zł. Ale tak patrzę na ceny kart i no ciężko się zmieścić w budżecie.

Obecnie skupiałem się na tym co polecał Lipton (zestaw do 2300): 

Polecane zestawy komputerowe

Następnie szukałem do tego karty do 600zł użwanej ale niewiele znalazłem. Polecicie coś do zestawu? Lub co byście zmienili, żeby się wyrobić w cenie?

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komp do 2000 (problem ze znalezieniem karty)
Odpowiesz na te pytania to będzie dużo łatwiej.

Dla kupujących nowy komputer:
Nazwa tematu ma zawierać kwotę jaką zamierzamy przeznaczyć na komputer. W związku z tym proszę nie nazywać tematów np. "Komputer do gier" tylko "Komputer do 2000 zł do gier" itp.

Pytania (kopiujecie i odpowiadacie):
- Czy zamierzasz podkręcać?
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3?
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników?
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)?
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)?
- Do czego wykorzystujesz komputer?
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)?
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz?
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować?
Meshify C |Asus Z170 Maximus VIII| i5 6600K 4.5Ghz| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3000Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 860 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
Aleś sobie chłopie wybrał czas na składnie kart NIE MA ! Jak sam zauważyłeś czy to nowych czy używanych a jak są to przepłacone 200/300 razy szczególnie w niskich budżetach im tańsza tym teraz bardziej przepłacona chyba że mówimy o takich typowo do wyświetlania pulpitu i NIC więcej .

A to co poleca pan Lipton to można wsadzić w ...kieszeń człowiek w większości przypadków nie wie o czym mówi poleca to co modne nie koniecznie dobre i to z czego ma większy % . Nie radzę go słuchać .

Do 2tyś to ew na integrach dzisiaj jak już MUS albo kupić jakąś grafę do wyświetlania pulpitu ale lepszy procesor i czekać do wiosny . Chyba że mają JAKĄKOLWIEK grafikę pod PCI-E ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Nie 200-300 razy tylko 200-300% ale tak czy siak grafik nie ma i jest masakra... A Liptona też nie polecam słuchać. Miałem z tym człowiekiem do czynienia niestety ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Fakt pomieszałem tak czy siak drogo jest . Wesoły
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(08.02.2021, 18:53)pieterman09 napisał(a): (...) A Liptona też nie polecam słuchać. Miałem z tym człowiekiem do czynienia niestety ...

chodzi ci o jego sponsorów?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Raczej miałem na myśli jego osobę , byłem dłuższy czas na techliptonie ... to forum padło przez niego i jego szczeniackie zachowanie . A na testach wielokrotnie mu głupoty wychodziły ... Za zwrócenie mu kilkukrotnie uwagi ze szczegółami co do moich zastrzerzeń dostałem bana na forum ... a że w przeciwieństwie do niego spędzałem tam dużo czasu i wielu osobom pomogłem . Ludzie nie pogodzili się z tym , a lipton szedł w zaparte i banował dalej wszystkich którzy stawali po mojej stronie . Tym sposobem musiał zamknąć forum bo pozbył się wszystkich wartościowych osób i sam zrobił sobie świetną antyreklamę . Próbował forum przywrocić po paru miesiącach nieaktywności ale nic już z tego nie wyszło i tym sposobem do ostatnich dni tego forum byłem tam w top 3 zarówno aktywności jak i reputacji .
Wielokrotnie zaczepiał użytkowników którzy wdawali się zbyt mocno w dyskusję , walił marketingowe slogany na lewo i prawo a w wielu kwestiach przejawiał zwykłe fanbojstwo a poruszanie tematu glutu pod ihs to była wręcz czerwona płachta na byka . Kto był to wie jaka tam była atmosfera . Chwile było fajnie ale generalnie mam o nim bardzo złe zdanie . Screenów i zdjęć z tamtych czasów sporo mi jeszcze zostało . Ale nie chcę na nowo wojny wywoływać . Wolę pewne rzeczy przemilczeć.
Sponsoring ze strony silentiumPC oraz corsair wielokrotnie aż się w oczy rzucał ... być może jeszcze jakieś firmy pominąłem .
Pewnie kojarzycie taki kanał jak BlackWhiteTV ,... nie będę kłamał że to jakiś wybitny specjalista , ale konkurencja liptona bezpośrednia . Jaka jest różnica ? a no taka że z nim można dyskutować ... co wielokrotnie robiłem zarówno pod filmami jak i na jego forum ITPC , nie muszę się z nim zgadzać ale go szanuję .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
(08.02.2021, 22:25)pieterman09 napisał(a): Raczej miałem na myśli jego osobę , byłem dłuższy czas na techliptonie ... to forum padło przez niego i jego szczeniackie zachowanie . A na testach wielokrotnie mu głupoty wychodziły ... Za zwrócenie mu kilkukrotnie uwagi ze szczegółami co do moich zastrzerzeń dostałem bana na forum ... a że w przeciwieństwie do niego spędzałem tam dużo czasu i wielu osobom pomogłem . Ludzie nie pogodzili się z tym , a lipton szedł w zaparte i banował dalej wszystkich którzy stawali po mojej stronie . Tym sposobem musiał zamknąć forum bo pozbył się wszystkich wartościowych osób i sam zrobił sobie świetną antyreklamę . Próbował forum przywrocić po paru miesiącach nieaktywności ale nic już z tego nie wyszło i tym sposobem do ostatnich dni tego forum byłem tam w top 3 zarówno aktywności jak i reputacji .
Wielokrotnie zaczepiał użytkowników którzy wdawali się zbyt mocno w dyskusję , walił marketingowe slogany na lewo i prawo a w wielu kwestiach przejawiał zwykłe fanbojstwo a poruszanie tematu glutu pod ihs to była wręcz czerwona płachta na byka . Kto był to wie jaka tam była atmosfera . Chwile było fajnie ale generalnie mam o nim bardzo złe zdanie . Screenów i zdjęć z tamtych czasów sporo mi jeszcze zostało . Ale nie chcę na nowo wojny wywoływać . Wolę pewne rzeczy przemilczeć.
Sponsoring ze strony silentiumPC oraz corsair wielokrotnie aż się w oczy rzucał ... być może jeszcze jakieś firmy pominąłem .
Pewnie kojarzycie taki kanał jak BlackWhiteTV ,... nie będę kłamał że to jakiś wybitny specjalista , ale konkurencja liptona bezpośrednia . Jaka jest różnica ? a no taka że z nim można dyskutować ... co wielokrotnie robiłem zarówno pod filmami jak i na jego forum ITPC , nie muszę się z nim zgadzać ale go szanuję .

Różnica wieku. Lipton to gówniak, Black to mój rówieśnik. I Liptonowi sodówa uderzyła. Wszyscy się mylą, ale grunt to się przyznać. Po tym poznaje się dojrzałą osobę. I ten sponsoring... sklepy, producenci, trochę to wyglądało jak puszczanie się...
Atmuflon37

Muszę się zgodzić z Atpietermanem też miałem nieprzyjemności na Techliptonie byłem tam przez chwilę aż nie dostałem % za polecenie LC Powera "Bo jest na czarnej liście " nic nie dały tłumaczenia że przecież ten model ma oficjalny certyfikat 80plus że ma pozytywne recenzje że elektrycznie był lepszy od Elementuma którego tam ładowali do budżetowych zestawów . To tak jakby powiedzieć że taki Modecom MC to bomba bo nazywa się Modecom lub że WSZYSTKIE zasilacze SAMY są kiepskie bo SPC takie od nich bierze .

(09.02.2021, 11:51)MonteCristo napisał(a): Atmuflon37

Muszę się zgodzić z Atpietermanem też miałem nieprzyjemności na Techliptonie byłem tam przez chwilę aż nie dostałem % za polecenie LC Powera "Bo jest na czarnej liście " nic nie dały tłumaczenia że przecież ten model ma oficjalny certyfikat 80plus że ma pozytywne recenzje że elektrycznie był lepszy od Elementuma którego tam ładowali do budżetowych zestawów . To tak jakby powiedzieć że taki Modecom MC to bomba bo nazywa się Modecom lub że WSZYSTKIE zasilacze SAMY są kiepskie bo SPC takie od nich bierze .

Kupiony został i tyle.
Programy: Polecane / Nowe / Inne