Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komp do 6000pln

RE: Komp do 6000pln
Darecki, ale robiąc OC CL również pobór idzie w górę a temperatury jeszcze wyżej niż w przypadku AMD. Na dłuższą metę to nie służy prockowi. Skalp na nowo kupionym Intelu to ryzyko, pomimo iż procki to raczej najmniej padający komponent. Ja już miałem prawie kupiony zestaw na i7 8700K, zrezygnowałem.

Jaki masz monitor? Napisałeś o rozdzielczości FHD. Nie żebym Cię usilnie przekonywał (nie, nie jestem zagorzałym fanem AMD) ale RYZEN jak najbardziej do tego się sprawdzi. A jeszcze bardziej, jeśli posiadany monitor ma 60Hz.

(27.03.2018, 11:29)darecki79 napisał(a): ...
Monitor Aoc 2481 lub Samsung f591
...

Nie jestem tylko przekonany do 27" z FHD.
Nie wiem czy widziałeś jak to wygląda na żywo. Mi np. rozmiar piksela przeszkadzał. No ale to moje odczucie. Jesli Ci to nie przeszkadza to bierzOczko .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(27.03.2018, 12:09)nebeu napisał(a): Darecki, ale robiąc OC CL również pobór idzie w górę a temperatury jeszcze wyżej niż w przypadku AMD. Na dłuższą metę to nie służy prockowi. Skalp na nowo kupionym Intelu to ryzyko, pomimo iż procki to raczej najmniej padający komponent. Ja już miałem prawie kupiony zestaw na i7 8700K, zrezygnowałem.

Jaki masz monitor? Napisałeś o rozdzielczości FHD. Nie żebym Cię usilnie przekonywał (nie, nie jestem zagorzałym fanem AMD) ale RYZEN jak najbardziej do tego się sprawdzi. A jeszcze bardziej, jeśli posiadany monitor ma 60Hz.

(27.03.2018, 11:29)darecki79 napisał(a): ...
Monitor Aoc 2481 lub Samsung f591
...

Nie jestem tylko przekonany do 27" z FHD.
Nie wiem czy widziałeś jak to wygląda na żywo. Mi np. rozmiar piksela przeszkadzał. No ale to moje odczucie. Jesli Ci to nie przeszkadza to bierzOczko .

Tak widziałem tego Samsunga na żywo i jest ok.
Wiem ze pobor pradu tez bedzie wyzszy po oc. Co do skalpa to mało słyszałem o osobach sk;pujacych i5. I7 owszem, ale i5 z reguly ludziom szly na 5 ghz
Jak nie chcesz mieć z nim problemów to radzę skalpować odrazu . Bo będziesz czekał to kilka dni opóźnienia może cię kosztować degradację procesora . Sam się o tym przekonałem . Jeżeli Intel to skalp , jeżeli nie chcesz skalpować to Intela nie tykasz. Tak to teraz wygląda . Jak nie zeskalpuje to możesz się porządnie najeść nerwów . Jak już się ja Intela decydujesz to powinieneś być tego świadom . Fizyki nie oszuka , to tylko pasta i traci z czasem właściwości + próg przewodnictwa jest dość nisko i w pewnym momencie nie pomoże już lepsze chłodzenie . Jak musi być Intel i nie będziesz skalpować to 6800k masz i x99 - ich oststnie lutowane procesory jak do tej pory .

Nie ma znaczenia czy i7 czy i5 , czy odblokowany czy zablokowany ... Prędzej czy później z glutem będą jajca . Mniejsze lub większe ale będą . Też liczyłem że nie a narpierw na 4440 konkretne jajca były a teraz 4670k to już wogole mi nie do śmiechu .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Fizyki nie oszuka....dobre
Tak się składa ze jestem po fizyce na agh
 System operacyjny: ios Przeglądarka: safari
no cóż , to określenie dobrze tu pasuje ... właściwości przewodnicze i trwałość "glutu" intela są jakie są i tego nie przeskoczymy . A śmiszne jest o tyle że intel chyba nadal eksperymentuje bo co generacja to inna pasta , i chyba ta w 6gen sprawowała się najlepiej jak do tej pory .
NEBEU
Mówisz, ze Ryzen do FHD się sprawdzi. Wcale nie twierdze, ze nie. Ale w tych samych pieniądzach zestaw na i5 8400
będzie sporo wydajniejszy w moich zastosowaniach. A myśląc trochę w przód chce wziasc i5 8600k lub i7 8700 bez k.
Jeśli wezmę i5 8600k to trochę pobawię się w oc, potem zostawię na stocku. A za jakiś czas podkręcę jak mu zacznie brakować.
Tak wogóle to zauważyłem, ze na tym forum poleca się Ryzena wszędzie gdzie się tylko da. Więc to chyba nie miejsce dla mnie
poleca się to co jest opłacalne , nawet nebeu to załapał .
chcesz to bierz zestaw na 8600k - złożyłeś bardzo przyzwoicie ale nie zapomnij o skalpowaniu bo bez tego branie takiego zestawu to strzał w stopę .
(27.03.2018, 17:14)pieterman09 napisał(a): poleca się to co jest opłacalne , nawet nebeu to załapał .
chcesz to bierz zestaw na 8600k - złożyłeś bardzo przyzwoicie ale nie zapomnij o skalpowaniu bo bez tego branie takiego zestawu to strzał w stopę .

Tzn sugerujesz mi że czegoś nie zrozumiałem ?
Przesadzasz i to grubo z tym strzałem w kolano. Naprawdę myślisz, że każdy kto kupuje i 8600k od razu biegnie go skalpować ?Jestem pewien, , że nie
Nie , nie sugeruje . Miałem wrażenie że chcesz zrobić ze mnie maniaka , a wcale to nie takie proste i do radykała mi daleko .
Nie , nie każdy ... choć każdy powinien dla dobra własnego i przyszłych właścicieli tego procesora . Wielu uniknęło by późniejszych problemów gdyby proc zeskalpowany był odrazu bez zbędnego oczekiwania .
Wiesz, nie obraz się, ale czytając Twoje posty można odnieść takie wrażenie
Programy: Polecane / Nowe / Inne