Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kompilator C++ 17

RE: Kompilator C++ 17
Tym bardziej, że z poziomu linii komend C++17 chodzi, w pliku *.cpp utworzonym po instalacji mingw32- również, lecz tak jak pisałem: w projekcie już nie. Dodam jeszcze, że samego polecenia 'gdb' wiersz poleceń nie rozpoznaje, aczkolwiek to nie świadczy o jakimś błędzie, czy jednak tak?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Oba polecenia: mingw32-make i gdb powinny być wykonywalne z poziomu linii komend. Jeśli nie są, to sprawdź, czy są widoczne w zmiennej PATH (u siebie modyfikowałem zmienną systemową PATH zamiast tworzyć zmienną użytkownika).

System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Słuchaj, zastanowiłem się czy przy instalacji gcc za pomocą tego Twojego managera do mingw zainstalowałem wszystkie potrzebne pliki no i problem tkwił wiesz gdzie? Przy wcześniejszej instalacji w jednym z kroków wybierasz, które pozycje chcesz zainstalować no to ja do samego C++ wybrałem:
mingw32-gcc-g++-bin
natomiast trzeba było jeszcze zaznaczyć:
mingw32-base-bin
gdyż tam jest ten gdb czy make... Teraz odpalają projekty (przynajmniej jak na razie) i nie ma żadnych błędów przy uruchamianiu Dev'a Wesoły Zainstalowałem te dwie opcje i jak myślisz: wystarczy czy którąś jeszcze trzeba było zaznaczyć (dla pracy w samym C++17, fortran czy ada mnie nie insteresuje)?
Więcej pakietów nie trzeba instalować.

System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
A więc w gruncie rzeczy problem jak na razie rozwiązany Wesoły Serdeczne dzięki Szachista i pozdrawiamOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne