Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kompletnie nowy zestaw do około 3500 zł

Kompletnie nowy zestaw do około 3500 zł
Witam wszystkich!
Mniej więcej 6 lat temu prosiłem was na tym forum o pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu pod nowe gry. 
Zestaw ten mam do tej pory, dokładnie taki sam jaki był. Niestety gry wymagają coraz to lepszego sprzętu, a i ja chciałbym też w te nowe gry pograć. W związku z tym, ponownie przychodzę z prośbą o waszą radę co do nowego zestawu.

Mój aktualny PC:
Zasilacz: Thermaltake Smar SE Modular 530W
Grafika: MSI Geforce 960 2GB DDR5 PCI-E BOX
Dysk: HDD Barracuda ST1000DM93 1TB
RAM: 1x8GB DDR3 Goodram
CD-ROM: Samsung SH-224DB
Płyta główna: ASUS H81M-D Plus

Procesor: Intel Core i5 4590 3.3 Ghz BOX
Obudowa: Zalman Z3 Plus
Monitor: Full HD iiyama Black Hawk 22'
System operacyjny: Win. 8.1 64 bit

A więc jak wspomniałem wyżej - chciałbym żeby ten komputer był do grania w nowe gry (takie jak Red Dead Redemption 2 czy niebawem wychodzący Cyberpunk 2077), gdzie w tym budżecie myślę że to raczej będą średnio-wysokie ustawienia, ale nie tylko - chciałbym na nim również normalnie pracować (głównie - programowanie). 
Upgrade tego zestawu raczej nie wchodzi w grę, ponieważ upgrade i tak by polegał na kupieniu po prostu w większości wszystkich podzespołów. 
Myślę, że na spokojnie z tego co jest tu aktualnie można zostawić zasilacz, dysk, CD-ROM, obudowę, system operacyjny, no i monitor - wymaga to ode mnie raczej jedynie przeczyszczenia z kurzu, bo tak to wszystko sprawuje się perfekcyjnie. 
Chciałbym, by do tego zestawu został dodany dysk SSD.

Kontaktowałem się ze znajomymi w kwestii zestawu oraz na innym forum. Polecano mi coś takiego:
B450 A Pro MAX

Ryzen 5 3600
RX 5700
2x8GB DDR4-3200
Plextor M9PeGN 256GB
+ mój hdd, obudowa, cd-rom i zasilacz

Nie ukrywam, że wolałbym coś bardziej Intelowskiego + Nvidia, ale chodzi tu ponownie o zestaw na najbliższe lata i podobno ten zestaw, który mi polecano jest podobno przyszłościowy i wydajny. 
W związku z tym mam, myślę, dwa pytania:

1. Czy to prawda i zabierać się do zamawiania tego sprzętu?
2. Czy może istnieje jakiś podobnie przyszłościowy i wydajny zestaw? - jeśli tak, to czy moglibyście mi taki złożyć? 
Niestety moja widza jak dobrze dobierać poszczególne podzespoły wygląda tak samo jak te 6 lat temu - czyli nijak. 

Z góry dziękuję wam za wasze propozycje Wesoły

Jeszcze w gwoli wyjaśnienia (kiedyś taki dopisek był wymagany):
  • Nie zamierzam podkręcać sprzętu
  • Nie są mi potrzebne porty do głośników
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Kompletnie nowy zestaw do około 3500 zł
jak braknie kasy to zasilacz , obudowa i dysk mogą zostać .,.. w innym wypadku bym sprzedał , teraz już hdd to prehistoria , komfort użytku zupełnie nie ten ... nawet jak nie będzie to główny dysk tylko na dane to i tak spowalnia system ... Kupił bym jak największy ssd i na tym został .
Obudowa również przestarzały układ wnętrza utrudnia nieco skłądanie i porządkowanie okablowania oraz zalman coś odwalił i nwm jakim cudem zrobili obudowę która pomimo siatki z przodu do przewiewnych nie należy - jak to zrobili ? xD 
Zasilacz też niezbyt młody budrzetowiec ale tu już prędzej . 
Grafikę nvidii możesz wziąć śmiało jak wolisz , ale wybór intela byłby strzałem w kolano .
ryzen 3600 owszem ... b450 polecona jest ok ale jak myślisz o zestawie na lata to polecam x570 lub b550 jakąś sensowną zapolować żeby mieć pci 4.0 Krzywy
Poza tym NIGDY nie podawaj w ten sposób ... 2x8 gb ddr4 3200 - jakie kości , jakiej firmy ? to ważne bo zarówno pod względem kontroli jakości [np nieszczęsne nietrzymające parametrów corsair LPX] , potencjału oc , jak i ceny bo masz zestawy za 280 jak i ponad 600zł :p
To samo z rx5700 - masz kilkanaście totalnie różnych pod względem kultury pracy i temperatur modeli Krzywy
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
A więc tak:
Mi się wydaje, że HDD to nie jest prehistoria - dość często spotykam połączenie SDD+HDD.
Obudowa... no cóż, to w końcu ma 6 lat. Przez te 6 lat sprawuje się bardzo dobrze - nie narzekam
Zasilacz - Mi się osobiście wydaje, że nie ma go co wymieniać. Skoro jest dobry i działa? Służy mi już tyle lat i to jest moim zdaniem dość dobry wybór.

Co do B450 - osoba, która mi to polecała mówiła, że mam tu pole do popisu względem lepszych procesorów, że mogę sobie w przyszłości wymienić na lepszy.

Co do grafiki - MSI Radeon RX 5700 8GB GDDR6
Co do RAMu - np. Adata XPG GAMMIX D10 DDR4 2x8GB 3200MHz CL16 AX4U320038G16A-DB10

Zawsze przyjmę również gotowe zestawy, w całości, razem z obudową, ssd, zasilaczek.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
takie połączenia stosuje się tylko w budrzetowych zestawach lub gdy ktoś naprawdę dużo miejsca potrzebuje i przez dużo rozumiem 3-4tb + a nie 1tb :p W innym wypadku działamy na własną szkodę pogaraszając komfort użytkowania zarówno w rozumieniu kultury pracy jak i responsywności kompa .
Co do grafiki dalej nie precyzyjnie ... który konkretnie msi bo są 3 modele jak nie więcej :p
gaming x , mech , evoke i z chłodzeniem referencyjnym na turbince ...

To niskopółkowy zasilacz , działa - fajnie i nie widzę problemu by go zostawiać z tym że jak masz z całego kompa 1 podzespół zostawiać to troche tak bez sensu xD Ale jak masz go zostawiać to chociaż po tych paru latach rozbierz go , wyczyść z kurzu i obejrzyj kondensatory . Oczywiście poczekaj chociaż kilka minut po wyłączeniu kompa zanim się za to zabierzesz żeby się kondensatory rozładowały w zasilaczu i cię prąd nie kopnął Krzywy

Zgadza się , ta płyta jest już sensowna i pozwoli na wymianę na mocniejsze procki , jedynie tak jak mówię - nowsze chipsety x570 i b550 oferują już pci 4.0 ... puki co 3.0 wystarcza bez problemu ale jak planujesz to parę lat trzymać to kto wie hh

Ramy całkowicie w porządku , niskpółkowe ale wystarczające do ryzena i zwykle nie robią większych problemów ... Oczywiście mam nadzieje że wiesz że ram po włożeniu na 2133/2400mhz z automatu odpala i dopiero po wczytaniu xmp osiąga parametry z pudełka ?

Jak na swój czas ta obudowa nie była wcale tragiczna , dziś ... no cóż , do mocniejszego sprzętu ja bym go nie dał bo się będzie grzać i jest to typ obudowy gdzie dokłądanie wentylatorów bardzo mało pomaga ...Przy tym co kombinujesz jeszcze na upartego będzie jak ci szkoda kasy .
Nie pomagam.
Generalnie jeżeli rozważasz też całe zestawy, o czym zresztą wspomniałeś, to zajrzyj tutaj
https://www.digitalghosts.pl/p/polecane-...erowe.html
Chcąc zostawiać poszczególne elementy możesz się posiłkować droższymi konfiguracjami niż Twój budżet i odrzucać z nich podzespoły, które zdecydujesz się zostawić.

W kwestii SSD vs HDD. W czym niby przeszkadza posiadanie HDD? Jeśli system, gry i programy będą zainstalowane na SSD, a filmy, zdjęcia itp będą na HDD to co za problem? Dopłacać kilkaset złotych do sporo większego SSD tylko po to, żeby film czy zdjęcie pojawiły się ułamek sekundy wcześniej? Bądźmy poważniOczko
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
AtAtionx polecanie vero kiepski pomysł
nie film a gry z zwykłego ssd sata potrafią robić różnice, kopiowanie plików i danych na NVMe czysta bajka im więcej mamy ssd tym robienie backupów z dysków na dysk staja sie bardziej komfortowe, rozpakowywanie plików tez trwa szybciej.
Nie patrz tylko na prędkości na SSD też jest czas dostępu coś czego na mechanicznym HDD nie dogodnisz oraz trwałość i pobór energii to inna liga ssd to przyszłość problemem są ceny.
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Atpaintedfireworks
Ja wiem z czym się je SSD bo sam mam w komputerze zarówno SSD jak i HDD. Niemniej czy różnica w kopiowaniu plików pomiędzy dyskami dla przeciętnego użytkownika komputera, na jakiego tutaj wygląda autor, jest warta kilkuset złotych? Moim zdaniem zupełnie nie. Kupić SSD o pojemności około 500GB (bo są bardziej opłacalne niż modele o połowę mniejsze), podpiąć HDD na mniej ważne rzeczy i starczy. SSD 1TB będzie kosztował dwa razy tyle co 500GB czyli kilka stów w plecy, a realnie zysk będzie niezauważalny. Rozumiem jak ktoś przewala non stop dane, pracuje z grafiką czy wideo na ogromnych plikach, wtedy duże SSD mają jak najbardziej sens i spowolnienie przez HDD będzie widoczne i irytujące. W zastosowaniu o jakim wspomina autor w zupełności nie widzę potrzeby pozbywania się HDD jeśli działa i ładowaniu kilkuset złotych więcej w większy SSD.
SSD się kupuje dla czasów dostępu. Nie dla szybkiego kopiowania plików.
komfort pracy na hdd zarówno w rozumieniu responsywności systemu jak i komfortu akustycznego bo hdd hałasują + wibrują ... wielu jest przyzwyczajonych ale każdy jak się ich pozbywa to mocno to zauważa potem . Sam również zrozumiałem jak ograniczał mój zestaw hdd dopiero jak go odpiąłem .  Mimo iż nie był to dysk systemowy różnica była odczuwalna .

A te zestawy co podlinkowałeś to :
1. OBUDOWY : SG1M - tutaj specjalnie polecanie gorszej wersji obudowy z zabudowanym frontem zamiast zwykłej bazowej sg1 bez M z dużo lepszym przewiewem !
Jak nie sg1M to znowu aramis ar1 gdzie ta obudowa nie oferuje praktycznie nic względem tych najtańszych chinoli za 50-60zł a kosztuje prawie 2 razy więcej !
Aerocool cyclon i spc ar6 również typowe piekarniki - co one tam robią ?
A kruź leda ? chińskie bazarowe badziewie , zero przewiewu a jakość wykonania woła o pomste do nieba + wentylatory wyją już z fabryki bo mają kiepskie łożyska  ...
2. Chińskie vero ? no sory ale zasilacz to nie miejsce na ryzykowanie i gdybanie ... to nie przełącznik za 5zł to sobie możesz zamówić z ali ... Braki w zabezpieczeniach + bardzo wątpliwa kontrola jakości sądząc po tym ile ich przychodzi z piszczącymi cewkami lub poprostu martwych . Supremo m2 również się znalazło ... ten spec już 2 płyty na tym forum pociągnął a poza forum miałem jeszcze przypadek wylanych kondensatorów ...
3.Polecanie aorusa b450 elite też jest śmieszne , dlaczego ? a no ten model pada na potęgę ... zarówno tu , na itpc jak i po grupach facebookowych jest pełno informacji o ich nagłych zgonach , tak samo na yt jest parę filmików , między innymi prowadzący kanał "MówPoLucku" ... Działa , działa i pada nagle bez żadnych wcześniejszych objawów , często po paru dniach zaledwie . Objawy ? czarny ekran , i na diodach kontrolnych które płyta posiada świeci się na stałe CPU oraz miga jeszcze 1 - już nie kojarzę która konkretnie w tym momencie .
4. Polecanie corsair LPX gdzie one na potęgę nie chciały trzymać parametrów w wersjach 3000 i 3200mhz i ciągle były o tym tematy na dowolnym forum , dopiero nie dawno się uspokoiło bo spadła mocno ich popularność a ryzeny 3000 dostały dużo bardziej tolerancyjne IMC .

Pewnie by znalazł  jeszcze więcej wtop ale ja już sobie darowałem dokładniejsze przeglądanie . Jeżeli jest to strona twojego autorstwa Atationx to popraw ją zanim znowu się pochwalisz , W razie czego pytaj - nie jesteśmy tutaj na forum twoimi wrogami i wspieramy inicjatywę , dobrze że chcę ci się coś zrobić . Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne