Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer 5000zł do gier

Komputer 5000zł do gier
Około 5000-6000zł na cały komp.

Tylko 2 pytania z szablonu (reszta pytań była dla mnie niejasna lub nieistotna dlatego je pominąłem).

- Czy zamierzasz podkręcać? raczej nie, nigdy tego nie robiłem
- Do czego wykorzystujesz komputer? ten komputer ma być tylko do gier, głównie gram w league of legends, trochę w age of empires 2 DE i heroes 3; wchodzi też opcja streamowania, ale to tak bez większych planów.

Przeczytałem kilka tematów tutaj i widzę, że problem jest z dostępnością i ceną kart graficznych i innych, ale może na moje wymagania (moje gry) nie trzeba aż takich super kart? A co do streamowania, dużo to podwyższa wymagania co do sprzętu? Mógłbym odpalić na twitch.tv jak gram, nawet dla tych 10 widzów, ale nie wiem, może do tego potrzeba najlepszej karty, której teraz nie dostanę?
Słabo się znam, dlatego jakbyś miał/a odpowiedź nawet na jedno z moich pytań to poproszę. Zęby
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Komputer 5000zł do gier
Nie ma kart graficznych więc nie ma jak składać chyba że proline ma swoje gotowce z RTXami 3060 bez Ti.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Ten RTX 3060 bez Ti za 5k u nich:

A opłaca się może kupić kompa ze słabą kartą graficzną teraz i wymienić ją w przyszłości? Czy bez sensu taki zabieg?

Wiadomo w ogóle kiedy sytuacja się zmieni z tymi kartami? jakieś przewidywania?

EDIT: miałeś rację, w gotowcu taniej o wiele (6,5k):

admin: linkowanie w dziale Sprzęt jest zabronione. 
Cytat:A opłaca się może kupić kompa ze słabą kartą graficzną teraz i wymienić ją w przyszłości? Czy bez sensu taki zabieg?

Jedyne wyjście żeby nie przepłacać OSTRO ! 5 K za RTXa 3060TI  to już nawet śmieszne NIE JEST ! Z tym że używki też podrożały wpprost proporcjonalnie nie tylko ty wpadłeś na ten pomysł . Chyba że coś pokroju GTXa 1030 jeszcze znajdziesz ale to też tylko używki i grzebanie bo nowych za tyle NIE MA przypomnę że ta karta NOWA powinna w okolicach 350 zł "chodzić " .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Na ten moment nie ma z czego składać. Jak masz choć trochę rozumu w głowie to musisz poprostu przeczekać aż bańką kryptowalut opadnie i się uspokoi sytuacja .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Kiepsko, bo akurat odłożyłem kasy i mam sporo wolnego czasu na granie... a nie wiadomo ile jeszcze będzie trzeba czekać. Smutek

Rozumiem, że gotowiec nie wchodzi w grę? np. ten co podałem? (bo nawet nikt się nie odniósł)
Przepłacony to raz mocno obudowa jakieś gówno karta właściwie nie wiadomo co to za chłodzenie zdjęcia poglądowe to może być wszystko tam . Reszta ujdzie zasilacz ok chociaż 80 plus Bronze bez modularnych kabli za tą kasę ? Strasznie przyoszczędzili . Chcesz to bierz widziałem gorsze ale JA bym nie brał .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Gotowce w polsce to poprostu upychanie szrotu i pozostałości magazynowych ... Jeżeli jesteś gotów poświęcić wszystko by tylko mieć kartę to proszę bardzo . ale to nie jest ani dobry jakościowo ani mocno rozwojowy ani tym bardziej perspektywiczny sprzęt a potem łatanie tego wyjdzie drożej niż żeby to składać normalnie od zera jak karty wrócą do normalności . TO jest JAKIEŚ rozwiązanie ... ale bardzo słabe .

Jeżeli jesteś desperatem to proszę bardzo , może nawet to połatasz albo bardziej chamsko sprzedasz w diabły wszystko poza kartą ... ale czy to wogóle sensowne rozwiązanie , czy jesteś na tyle zdesperowany żeby aż tak kombinować ?
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
No dobrze, skoro tak mówicie.. chyba muszę Was posłuchać - poczekam ile trzeba.

Dziękuję bardzo za pomoc.
Podobno nowe karty AMD słabo kopią gorzej niż te starsze więc jakiś cień szansy jest że się poprawi jest bo kopacze tego nie będą tak chcieli brać z drugiej strony jak dalej NIC nie będzie jak teraz wezmą WSZYSTKO . Jedyna nadzieja na mocne spadki to jest chyba krach na rynku kryptowalut ( już jeden taki był ) wtedy będzie eldorado z kartami byle doczekać . Wesoły

Programy: Polecane / Nowe / Inne