Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer bez zintegrowanej karty graficznej nie widzi osobnej karty graficznej.

Komputer bez zintegrowanej karty graficznej nie widzi osobnej karty graficznej.
Witam.
W tym tygodniu postanowiłem wymienić CPU i płytę główną.
Stary CPU: Pentium G4560
Stara płyta główna: MSI H110M pro-vh
RAM: KVR21N15S8/8 2133mHz
GPU: Gtx1050ti 4GB
Zasilacz: Chieftec 450W

Nowy CPU: i3-10100F
Nowa płyta: ASRock H410M-HVS

Problem polega na tym, że po podpięciu wszystkich podzespołów komputer uruchamia się. Wszystkie wiatraczki działają, karta graficzna też pracuje i przekazuje sygnał przez HDMI, lecz na monitorze nic się nie wyświetla. Karta graficzna jest sprawna, bo ponownym podpięciu starego procka i płyty wszystko działa dobrze.

Niestety nowy CPU nie posiada zintegrowanego układu graficznego, więc nie mogę podłączyć monitora do kompa przez płytę, by zobaczyć czy karta poprawnie funkcjonuje z płytą.

Pytanie brzmi co robić?

Obecnie ani nie mogę wejść w BIOS, ani przeprowadzić żadnych innych operacji.

Czy jedyną opcją jest pójście do serwisu?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer bez zintegrowanej karty graficznej nie widzi osobnej karty graficznej.
jeżeli dobrze wszystko podłączyłeś i to nie działa to płyta główna pewnie jest uszkodzona . ale sprawdź , może zapomniałeś kabla 8pin tego u góry płyty albo coś nie docisnąłeś Krzywy
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
RE: Komputer bez zintegrowanej karty graficznej nie widzi osobnej karty graficznej.
Zamiast 8 pionowego mam tam 4 pinowy. Według instrukcji wszystko i tak powinno działać. Ale kto wie...
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
dokladnie , niektóre plyty główne nie chcą działać na 4 pinach .

spróbuj podociskać wszystko , ramy , kable ... i zobacz czy nie zafajdałeś pastą spodu procka bo wtedy potrafi nie bootować . albo jak są piny w sockecie krzywe .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne