Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer dla syna 13 lat

Komputer dla syna 13 lat
Witam,

proszę o pomoc. Potrzebuję pomocy i rady jaki komputer kupić lub złożyć dla syna. Nie musi być nowy ale po za samą skrzynką, potrzebny będzie też jakiś odpowiedni monitor, klawiatura i myszka.

Co do wymagań, to wiadomo jak to u 13-latka, chciałby aby mógł na nim pograć (i przy okazji służył do szkoły Wesoły). Gry w jakie chce na nim grać to:

Valorant, Miecfraft, League of Legends, CS i w przyszłości FIFA może czasami też Fortnite.

Sam komputer fajnie jakby miał możliwość rozbudowy lub wymiany podzespołów w przyszłości co zapewne będzie nieuniknione. Nie wiem czy będzie możliwość podłączenia pod kabel z sieci więc możliwe też będzie aby mógł się łączyć po Wi-Fi.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, budżet oczywiście chciałbym aby był jak najmniejszy, nie podaję jednak cen bo nie znam obecnie panujących realiów. 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer dla syna 13 lat
realia są poprostu tragiczne . na kompa żeby to poskładać sensownie i z możliwościami rozbudowy wywalisz koło 3000zł , do tego monitor minimum 500zł i klawiatura+ myszka + słuchawki/głośniki też raczej minimum 500 . Wifi kolejne minimum kilka dych i nie będzie tak stabilne jak kabel więc 3 razy się zastanów i może lepiej postaraj o kabel :D
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
W większości jestem świadomy tych spraw, jednak nie wiem czy technicznie na nowym mieszkaniu będę w stanie pociągnąć kabel.

A co do samego sprzętu, to jak to widzisz? Co polecasz?

Myślałem też nad laptopem ale chyba komputer mimo wszystko taniej wyjdzie i ma tą możliwość rozbudowy/modernizacji później.
Laptop o zbliżonych samych parametrach prawie zawsze będzie droższy ... Jedyny wyjątek to niektore laptopy "gamingowe" z bardzo mocnymi kartami graficznymi gdzie ich odpowiedniki w kartach do pc potrafią kosztować aktualnie absyrdalne pieniądze , głównie ze względu na boom kryptowalut i ich kopanie na kartach graficznych w dużych farmach .

Za to naprawy i modernizację pc będą tańsze prostsze i z dużo większym potencjałem bo dziś przecież właściwie każdy laptop ma już wlutowany procesor , kartę graficzną a coraz częściej też pamięć ramPłacze
Ja bym polecił ryzena 5600g + 16gb ramu 3600mhz w 2 kościach ... Sensownie to poskładać żeby się nadawało pod rozbudowę solidna na przyszłość to właśnie koło 3000zl wyjdzie .
Potem podkładam coś jak wrócę z pracy .
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
https://zapodaj.net/c44beb0588362.png.html @pieterman09

Opcjonalnie można dać płytę w pełnym ATX.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Widzę że znowu mnie uprzedziłeś... no cóż , za dużo chyba pracuje.

W każdym razie :
1/ "peryferia" tanie badziewstwo ale ja tam nie wiem co młody wymaga i jak szanuje to może to nie jest takie złe rozwiązanie ... 2/Monitor zupełnie sensowny
3/ Za to zasilacz trochę niepewny , niestety nie idzie się nic o nim dokopać ... corsair to duży renomowany producent i czarnej listy by nie puścił więc bezpieczny będzie na pewno acz co do jakości można mieć spore wątpliwości i ja bym dla świętego spokoju tego system power 9 czy S12 III od seasonica już wsadził . A a jakby dało się lekko dołożyć to jakościowo dużo lepiej bitfenix formula czy pure power 10 od be quiet czy Core GC od seasonica .
4/No i budę troszkę lepszą - też spc ale VT4V - delikatnie większa ale funkcjonalniejsza i 3 wentylatory w zestawie a cena nie jest aż tak wiele wyższa .
5/ zastanowił bym się nad dyskiem 1TB dla świętego spokoju żeby potem nie dokładać i nie zapychać 2 slotów .
Nie pomagam.
Dobra,

przeprowadzka dobiegła końca, młody zbiera fundusze więc można wrócić do tematu.

Brać to co wyżej podajecie czy coś innego polecacie?

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
To jak nazbiera tych funduszy i już będzie miał w ręku to wtedy pytaj takie pytanie co kilka miesięcy jeśli się nie nie ma budżetu na już jest bez sensu sytuacja na rynku zmienia się z dnia na dzień niemalże .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Budżet już jest. Chciałbym zmieścić się w okolicy 3500zł.
No to bierz zestaw od Atforskoczek20

Zmieniłbym tylko na lepszy zasilacz . Przynajmniej :

https://www.ceneo.pl/90339226

Masz w Proline za 199 zł bardzo dobra cena albo coś na przyszłość jak mówił Piter obudowę to już twoja wola czy zmienisz VT4 od SPC różnica ok 20 zł .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne