Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do 1000 zł

Komputer do 1000 zł
Witam, chciałbym kupić komputer dla ojca, tak żeby mniej więcej się zmieściło w 1000 zł. Może minimalnie przekroczyć. Komputer będzie służył głównie do przeglądania Internetu i do oglądania filmów (istotne jest by był w stanie płynnie odtwarzać full HD). Czasem też jakiegoś pdf-ka się na nim odpali i dobrze by było, gdyby też w miarę płynnie chodziło to przeglądanie. Jeśli chodzi o obudowę to koniecznie musi mieć jakieś wejścia USB z przodu. Żadnych gier na nim odpalać się nie będzie.

- Czy zamierzasz podkręcać? - Nie.
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? - USB 3.0 mile widziane, ale nie musi koniecznie być.
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? - Nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? - Jest nagrywarka, dysk 320 GB pod SATA II, karta graficzna GeForce gt 8600. Jest jeszcze zasilacz, ale nie wiem czy się nada.. iBox 400W made in China.
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? Rozdzielczość Full HD, wielkość 22 cale.
- Do czego wykorzystujesz komputer? - Opisane wyżej
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? - Nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? - Raczej nic poza tym, co musi być, oprócz tego co już mam.

Do kupienia jest:
- Procesor (główny nacisk cenowy i wydajnościowy prosiłbym właśnie na niego)
- RAM (chyba 2GB wystarczy?)
- Obudowa (przynajmniej ze 2 wejścia USB z przodu)
- Zasilacz? Nie wiem czy się nada stary iBox 400W
- płyta główna (żadnych bajerów nie potrzeba. Wystarczą mi standardowe wejścia i żeby była kompatybilna z częściami, które już mam)
- chyba już wszystko? :D
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Komputer do 1000 zł
http://www.zestaw.drunkbear.pl/?q=379 - w zupełności starczy do podanych zastosowań.
Monitor ma HDMI?
Nagrywarka na SATA?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Ten zestaw powinien spełnić wymaganiaOczko http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=73169
"Śmierć dla nikogo nie jest okropna. Stary czy młody, dobry czy zły, dla każdego jest taka sama. Śmierć jest bezstronna. Nie ma szczególnie okropnej śmierci. To dlatego śmierć jest taka przerażająca. Twoje zwyczaje, twój wiek, twoja osobowość, twój majątek, twój wygląd... W obliczu śmierci, wszystko to nie ma znaczenia. Śmierć jest okropna, ponieważ niszczy to wszystko."
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Tracer Highlander Wow

Idź poczytaj sobie o sprzęcie ogółem, potem tu wróć, i nie udzielaj więcej szkodliwych rad.
Monitor ma HMDI, a nagrywarka podłączona jest do starego Molexa, jakiejś szerokiej szyny i malutkiego 4 pinowego wejścia
http://obrazki.elektroda.pl/3242151600_1338125439.gif
Coś jak to po lewej?
Sorry, chodziło mi o Aerocool VP-45
"Śmierć dla nikogo nie jest okropna. Stary czy młody, dobry czy zły, dla każdego jest taka sama. Śmierć jest bezstronna. Nie ma szczególnie okropnej śmierci. To dlatego śmierć jest taka przerażająca. Twoje zwyczaje, twój wiek, twoja osobowość, twój majątek, twój wygląd... W obliczu śmierci, wszystko to nie ma znaczenia. Śmierć jest okropna, ponieważ niszczy to wszystko."
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Wciąż kiepski. Zresztą jak mogło Ci chodzić o Aerocoola, skoro wstawiłeś Tracera?
topol, właśnie tak. Taka szeroka szyna. Chciałbym jeszcze dodać, że dobrze by było, gdyby cena całości była bliska 1000 zł, bo zapewne można by się zmieścić nawet w 700, ale jeśli można resztę spożytkować na np. lepszy procek to jak najbardziej jestem za. Im szybciej i sprawniej chodzi, tym lepiej

Jeśli nagrywarka jest za stara, w porównaniu do reszty, to można ewentualnie zakupić... Oczywiście kosztem całej reszty
W takim razie nagrywarki nie podłączysz. Pytanie, czy potrzebujesz nowej, czy obejdziesz się bez żadnej?

Niby można zmienić procesor na i3, ale ten Pentium bardzo dobrze sobie radzi z codziennymi zastosowaniami. Wiem - bo mam. Takie rzeczy jak przeglądanie internetu, czy dokumentów odbywają się płynnie i szybko, więc tak naprawdę przy i3 różnicy nie będzie. Filmy w FullHD oczywiście też odtwarza bez problemu. Ba, nawet pograć na nim mogę (na zintegrowanej grafie).

Ale Twój wybór - mogę do zestawu dać i3, jeśli chcesz.
Programy: Polecane / Nowe / Inne