Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do 2000zł bez monitora + dodatkowe chłodzenie i HDD SSD

Komputer do 2000zł bez monitora + dodatkowe chłodzenie i HDD SSD
Witam wszystkich.

To mój pierwszy 3 post.

Szukam komputerka do 2000 zł.

- Czy zamierzasz podkręcać? obecnie nie
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? tak, wystarczy po 2 wejścia
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? mam napęd dvdrw oraz hdd, w przyszłości chciałbym nabyć dysk na system który byłby szybki, obecny dysk sataI strasznie mi mieli, chyba jego dni są policzone.
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? monitor lcd 17 cali sprzed 4 lat. pracuje osobiście na rozdzielczości 1024x768 bo w sumie inna wydaje mi się za duża. monitor formatu coś 4/3.
- Do czego wykorzystujesz komputer? internet, film, czasami gry (przeważnie Diablo 3 i teraz D3 ROS. nowsze też jak będzie czas
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? NIE
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? obudowa,zasilacz,płyta,procesor, pamięć, grafika.

Chciałbym dodać, iż planuje kupić komputer który albo nie będzie zbyt drogi i będzie można na nim pograć na grach w średnich detalach przez kilka lat, albo niewielkim kosztem będzie można go poddać modernizacji.

Obecnie z racji tego że Intel Haswell jest z tego co czytałem najmniej prądożerny i podstawka 1150 jest chyba najnowsza i ma możliwość późniejszego upgrade procka zastanawiam się nad poniższą konfiguracją.

Płyta główna Asus B85M-G - tania płyta, podobno dobra, za kilka lat można
wymienić (rozważałem też ashrock z87 extreme4, ale nie wiem czy ona wytrzyma te 5-8 lat, a cena sporo wyższa. Jest sens dopłacać?

Procesor Intel Core i3-4330 4MB Cache - choć nie wiem czy jest sens dopłacać do np I5, jeśli tak to jaki model?

Pamięć G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 1600MHz CL7 (F3-12800CL7D-8GBXM) tyle chyba wystarczy i można potem dodać kolejne 8 gb jak braknie.

Zasilacz nie mam pojęcia. mam obecnie 430W tagan ale nie pamiętam jakich parametr, postaram się sprawdzić po powrocie do domu, może się przyda.

Karta grafiki, do D3 ROS to chyba wystarczy mi ta zintegrowana w procku, ale myślałem żeby kupić coś co wystarczy na kilka latek w średnich detalach. Myślałem o GeForce GTX 650 Ti, 1GB DDR5. Lepszy jest radeon czy nvidia pod I3 i I5?

Obudowa. Tu zależy mi na tym żeby było chłodno i bez kurzu.
Początkowo myślałem o dużej obudowie typu HAF X 942 lub Fractal Design ARC XL, aby zmieścić cooler na CPU wydajny, a takie zajmują 15-18 cm wysokości. Dark Rock Pro 3 i inne.
Jednak zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem jest złożyć mniejszą obudowę np SilentiumPC Regnum L50 Pure Black i zamontować chłodzenie wodne do CPU a w przyszłości i na GPU.

Możliwy będzie później upgrade ewentualne OC kompa.

W tych 2000 zl nie liczę zasilania wodnego czy też AC, ani dysku HDD. To zakup na potem,jednak chciałbym wiedzieć co jest tanie a zarazem optymalne. Jeśli ktoś się orientuje bardziej proszę o info. Możliwe, że kupiłbym tylko blok wodny, który będzie wydajny pod I5 czy może w przyszłości I7 a resztę złożę ze starej chłodnicy klimatyzacji albo grzejnika, chyb, że będzie dobry i tani zestaw w dobrej cenie.
Proszę o poradę co do sprzętu jak i chłodzenia.

Komputer potrzebuję na kilka lat tak aby można go upgredować niewielkim kosztem i aby nie musieć wymieniać potem chłodzenia czy też obudowy, bo leży mi ich już kilka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: Komputer do 2000zł bez monitora + dodatkowe chłodzenie i HDD SSD
Jak rozumiem chcesz komputer na 5-8 lat, tak ? Niemożliwe.
Mówisz mi tutaj o obudowach kosztujących ~500zł, płycie za 450zł... Zejdźmy na Ziemię Wesoły Jak mam Ci złożyć dobry komputer do gier z perspektywą rozbudowy jak na pozostałe podzespoły zostanie około 1000zł ?
Zasilacz wstępnie można zostawić, ale podaj jego wiek + dokładny model
Dysk i napęd na ATA/SATA ? http://obrazki.elektroda.pl/4400503600_1333199798.gif
GTX650TI na pewno nie starczy Ci na kilka lat na średnie detale. Zapewne za 2 lata ta karta będzie do niczego...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
To co wybrałem to z czytania różnych forum.

Wypadłem z obiegu kilka lat temu.

Jestem otwarty na sugestie.

Chcę albo kupić komputer, który można za kilka lat rozbudować i wiem że wtedy koszty dziś poniosę większe, lub kupić teraz coś tańszego, żeby potem można to wymienić nie żałując straty kasy.

Nie wiem gdzie jest taka linia opłacalności. nie jestem zapaleńcem w grach.

Rozsądnie po prostu chcę wydać pieniądze.

Zasilacz posiadam TAGAN tg430-u15.

Czym mam się więc kierować.

Jeśli zadawać będę dziwne pytania lub podawać zestaw który totalnie się niezgadza z góry przepraszam, nie znam się po prostu na dzisiejszych komputerach.

Jeśli trzeba będzie dołożyć parę groszy kosztem wydajności na przyszłe lata to jestem w stanie to zrobić
Pozdrawiam
Zasilacz ma 312W na linii 12V więc wystarczy bez problemu, ale jak w przyszłości będziesz wstawiał grafikę pokroju R9 270X/GTX760/GTX770 to już trzeba wymienić na coś nowszego. Bardzo istotna jest informacja o dysku i napędzie. Bez tego nie jestem w stanie podjąć się składania zestawu.
Przecież dysk jest na SATA. Poza tym, masz napisane, że dysku masz nie wliczać w to 2000 zł. A napęd nie jest już chyba takim problemem.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Napędy mam, nie potrzebuję.
Obudowa źle napisalem też nie wchodzi w kwotę 2000 zł. Mój błąd.

Dysk sdd chciałem na system i kilka gier. chyba ze sata 3 wystarczy. Pojemność jak najmniejsza. Obecnie stary dysk na sataI strasznie mieli i wydaje mi się że nie wyrabia lub pada.

Na obecnym zasilaczu jaką mogę konfigurację złożyć nie obawiając się, że będzie za bardzo obciążony.

Co do procesora to jaka różnica w wydajności tego I3 4330 w porównaniu do I5 4670K i ewentualnie ile można go wykręcić żeby nadawał się jak najdłużej.

Czy mam iść w kierunku OC, starczy na dłużej, czy po prostu kupić coś bez OC.

Za duży wybór wszystkiego, nie mówiąc już o producentach, których jest dziesiątki
Tyle tego napisałeś, namieszałeś, że już nie mam siły wybierać tych informacji Wesoły Daję Ci tutaj listę i napisz co masz, a co potrzebujesz:
Procesor:
Pamięć o dostępie swobodnym:
Płyta główna:
Karta Graficzna:
Dysk twardy:
Urządzenie pamięci masowej SSD:
Zasilacz:
Napęd:
Obudowa:
FAKT. Przepraszam.

Poniższe elementy pula około 2000zł
Procesor: chcę kupić (I3 lub I5)
Pamięć o dostępie swobodnym:chcę kupić 2x4gb
Płyta główna: chcę kupić
Karta Graficzna:chcę kupić
Zasilacz: jeśli ten tagan 430 u15 się nie nada będę musiał kupić nowy

Poniższe chcę kupić z osobnej puli kasy:

-Urządzenie pamięci masowej SSD lub Dysk twardy tylko na system i ewentualne gry i programy. coś sprawnego, pojemność w miarę najmniejsza. wolałbym sata 3 jeśli tylko będzie coś sprawnego bo specjalnie nie chcę dużo kasy na hdd przeznaczyć.

-Obudowa:chcę kupić , skłaniam się ku FD ARC XL

-Chłodzenie CPU: chcę kupić, takie aby wystarczyło na późniejszą wymianę procka na lepszy może I7, 300-350zl AC lub może LC jeśli będzie coś przystępnego lub znajdę sposób jak zrobić LC CPU samemu.

Napęd: mam

Dwa rozwiązania biorę pod uwagę jak pisałem.
1. tania płyta i w miarę tani ale wydajny procek na te 3 lata żeby możliwie pograć
2. płyta procek z wyższej półki żeby go jeszcze można podkręcić i też pożyje jakiś czas.
Grafika adekwatna do zestawu. tu już w ogóle się nie znam.

Postaram się nie mieszać w wątku.
Najwyżej grafikę dokupię później jak D3 ROS mi się znudzi.
Procesor: I5-4670K (~850)
Pamięć o dostępie swobodnym: Crucial Ballistix 2x4GB 1600Mhz CL9 (~270)
Płyta główna: ASRock Z87 Pro4 lub Z87 Extreme3 jeśli będziesz robił SLI (~370)
Karta Graficzna: Sapphire Radeon R7 260X 1GB GDDR5/Gigabyte R7 260X 1GB GDDR5 wybierz w zależności od tego, która będzie tańsza (~440)
Zasilacz: Tagan U15 230V 430W (0)
Standardowo proponuję zakupić w morele/techplanet w zależności od tego, w którym sklepie cena jest korzystniejsza.
Postawiłem na mocny procesor z możliwością OC, karta przy Twoim obecnym monitorze pociągnie wszystko na ULTRA i HIGH, przy zmianie monitora na FullHD będą to już ustawienia średnie. Bez problemu w przyszłości zrobisz SLI z dwóch GTX770 lub mocniejszych konstrukcji (aktualnie nieopłacalne SLI z GTX760 daje już ogromną wydajność). 8GB RAM wystarczy Ci do wszystkiego, jak będzie brakować zawsze masz 2 wolne sloty. No i jak się weźmiesz za podkręcanie to już będzie trzeba wymienić zasilacz na coś mocniejszego.
''-Urządzenie pamięci masowej SSD lub Dysk twardy tylko na system i ewentualne gry i programy. coś sprawnego, pojemność w miarę najmniejsza. wolałbym sata 3 jeśli tylko będzie coś sprawnego bo specjalnie nie chcę dużo kasy na hdd przeznaczyć''
Z tańszych, a równie wydajnych polecam Kingston V300 120GB

''-Obudowa:chcę kupić , skłaniam się ku FD ARC XL''
Jest wysoka, wąska, a jednocześnie sprawia wrażenie filigranowej. Nie podoba mi się Wesoły Skłaniałbym się ku Bitfenix Colossus Venom (dostępny na morele) o ile odpowiada Ci design. Jeśli nie to przejrzyj ofertę Corsair.
Za chwilę przejrzę to co napisałeś.

Co do obudowy to nie zależy mi na wyglądzie a możliwościach, czyli chłodno i aby wszystko się zmieściło, szczególnie jak będzie za powiedzmy 3 lata upgrade. No i żeby się nie kurzyło. Komputer przez następne 2 lata jest w nieciekawym miejscu. Nie pomaga sprzątanie nawet co dzień pomieszczenia, a wyciągać i rozkręcać co tydzień komputer czy nawet co miesiąc to męczarnia.

A jakie chłodzenie do procka? Kupić już jedno konkretne żeby potem wytrzymało np I7?
Wodne czy powietrze?

Dysk SSD zaraz sprawdzę. Tych dysków boję się tylko z uwagi że podobno szybko mogą się zużyć. Nie czytałem jeszcze żadnych recenzji.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jaki monitor do 2000zł forum 2014komputer do gier do 2000 bez hdd