Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do WOT'a za ok. 1000zł

RE: Komputer do WOT'a za ok. 1000zł
(16.05.2020, 10:59)hajpson napisał(a): No tak, mój błąd.

Obudowa zostaje, dysk twardy HDD 500GB też. Zasilacz nie wiem czy dałby radę bo to jakiś tani 350W, więc wolałbym mu wymienić na coś innego. Grafika, procek i motherboard do wywalenia, to są jakieś stare no-name'y z 2008 roku więc nawet nie podaję info o nich.

No i tak jak mówiłem, RAM posiadam, Monitor ma, peryferia też ma więc mówimy tylko o budzie.

EDIT: a, no i będzie Windows 10 instalowany, ale to jakby mam już go, dla informacji tylko.

KONKRETY !
Nie jesteśmy wróżbitami więc jak podajesz to KONKRETY ,
Podajesz monitor ? Podaj MODEL , albo chociaż rozdzielczość i jakie ma złącza
Podajesz obudowę - podaj model albo chociaż porób zdjęcia żeby ocenić ile jest na co miejsca ...
Podajesz zasilacz to również MODEL i marka
Proc/płyta/ram - tak jak mówi monte - to że stare nie znaczy że nic nie ugra z tego więc podaj , nie przyda się to trudno .
Dopiero wtedy możemy ruszyć , bo tak to nadgorliwi koledzy tylko cię na koszta mogą naciągnąć bo nie mają potrzebnych informacji i zgadują .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
O właśnie MONITOR jak ma tylko D-Sub to jest bezużyteczny przy nowszych grafikach bo nawet przez przejściówkę nie podłączy dlatego KONKRETY jeśli nie chcesz się w koszty wpędzić !
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(16.05.2020, 13:05)pieterman09 napisał(a):
(16.05.2020, 10:59)hajpson napisał(a): No tak, mój błąd.

Obudowa zostaje, dysk twardy HDD 500GB też. Zasilacz nie wiem czy dałby radę bo to jakiś tani 350W, więc wolałbym mu wymienić na coś innego. Grafika, procek i motherboard do wywalenia, to są jakieś stare no-name'y z 2008 roku więc nawet nie podaję info o nich.

No i tak jak mówiłem, RAM posiadam, Monitor ma, peryferia też ma więc mówimy tylko o budzie.

EDIT: a, no i będzie Windows 10 instalowany, ale to jakby mam już go, dla informacji tylko.

KONKRETY !
Nie jesteśmy wróżbitami więc jak podajesz to KONKRETY ,
Podajesz monitor ? Podaj MODEL , albo chociaż rozdzielczość i jakie ma złącza
Podajesz obudowę - podaj model albo chociaż porób zdjęcia żeby ocenić ile jest na co miejsca ...
Podajesz zasilacz to również MODEL i marka
Proc/płyta/ram - tak jak mówi monte - to że stare nie znaczy że nic nie ugra z tego więc podaj , nie przyda się to trudno .
Dopiero wtedy możemy ruszyć , bo tak to nadgorliwi koledzy tylko cię na koszta mogą naciągnąć bo nie mają potrzebnych informacji i zgadują .

Monitor jakiś starszy: LG Flatron L1919S, więc rzeczywiście D-SUB jest. (natomiast za jakiś tam czas na pewno upgrade będzie)
Obudowa na zdj. nie znam modelu i nie ma żadnych info o niej
Zasilacz na zdj.
Procesor: AMD Phenom 8650 Triple-Core 2.3Ghz
Mother: Gigabyte GA-M61PME-S2P
RAM'y: GoodRAM DDR2 2GB taktowanie bodajże 800

tu daję fotki do budy i zasilania:
https://zapodaj.net/c2b05d54f0a19.jpg.html
https://zapodaj.net/d5abe1b798510.jpg.html
https://zapodaj.net/44b87d661400a.jpg.html
Integra da radę w takich prostych grach jak WOT gorzej już z tytułami bardziej wymagającymi tam już trzeba zejść z rozdziałki czy ustawień graficznych. Jeśli planujesz nowy komputer ale nie stety rozczaruje cię bo wszystkie grafiki powyżej serii 900 nvidi i 3XX Radeona nie wspierają już analoga więc będą komplikację z obrazem. Płytka wspiera proce 95W od Phenoma II X4 po X6 wtedy chulaj dusza grafikę GTX 950, ssdeka normalny zasilacz jeśli no name noi wiadomo że warto wtedy wyposażyć się w kolejną kostkę ramu 2gb oraz chłodzenie i spokojnie pograsz nawet w bardziej wymagające gry. Tylko uwaga nie kupić przez przypadek procka 125W bo ta płyta nie wspiera ich. I też trzeba uważać z chipsetem nforce może się fochać na grafiki typu Radek rx czy coś.
piszę nie poprawnie po Polsku proszę weź to pod uwagę.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Zasilacz do wymiany bo czarna lista.

Platformę też zmieniłbym a nie pchałbym się i ulepszałbym na starej platformie. DDR2 szczególnie 2x4GB są bardzo drogie.

RAMU też się więcej przyda bo 2GB w 2020r. to za mało. Minimum 8GB do komfortowej pracy trzeba w 2020r.

GPU to np. szukałbym coś z VGA np. 750Ti 2GB niektóre modele miały D-SUB złącze lub GTXa 950 który na przejściówce VGA-DVI da radę.

SSD się przyda przy Windowsie 10 bo na HDD Windows 10 zamulałby.

Którą rewizję płyty posiadasz? 1.0 czy 1.3? Ta płyta wychodziła w 2 rewizjach. BIOS zaktualizowałbym do najnowszego
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Atforskoczek20
Jeśli ma tylko 1000zł
To lepszym wyjściem już jest używane am3+
Bo Integra nie jest za mocna do wota starczy kwestia autora postu już
piszę nie poprawnie po Polsku proszę weź to pod uwagę.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(16.05.2020, 14:58)paintedfireworks napisał(a): Atforskoczek20
Jeśli ma tylko 1000zł
To lepszym wyjściem już jest używane am3+
Bo Integra nie jest za mocna do wota starczy kwestia autora postu już

w sumie ciężko powiedzieć bo chłop lubi WOT'a przede wszystkim ale w BF'a jakiegoś też by sobie chętnie pograł
Natomiast skupiamy się na tym żeby ten WOT chodził mu płynnie fajnie.
W tym momencie to już sam nie wiem co by było lepsze bo mam 50/50 z jakąś starszą grafiką albo tym AMD APU.
@paintedfireworks 2x4GB DDR2 ciężko teraz znaleźć bo widziałem na OLXie taki komplet za 180PLN.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Quoltec = bomba a nie zasilacz
Aktualną platformę niby by uratował ale ja bym już odpuścił tym razem . ddr2 , tylko proce 95w , i wybredny chipset Nforce - myślę że nie warto się z tym już bawić .
Obudowa całkiem przyzwoita i nie ma problemu puki nic grzejącego się tam nie wsadzimy - miejsca jest , ukłąd wnętrza nawet rozsądny to i kablologię jakąś będzie można zrobić i schować większość kabli , jedynie długość grafiki trzeba mieć pod uwagę .
D-sub z nowymi kartami DZIAŁAĆ NIE BĘDZIE . Także albo wymiana albo jakaś starsza karta graficzna która będzie jeszcze D-sub/vga ogarniać . Także trzeba się zastanowić , czy monitor gdzie za 200zł +/- znajdzie jakiegoś przyzwoitego poleasingowca żeby miał DisplayPort lub HDMI albo jakaś karta starszej generacji .Jak podejmiesz tu decyzję to wtedy pomyślimy .

Z kart które wspierają jeszcze VGA na przelotce z DVI to byś na przykłąd gtx950/960/750ti / r7 370/r9 380/r7 360 .Weź też pod uwagę że integra NIE ma swojej pamięci , korzysta z ramu i dlatego potrzebuje szybkiego ramu a ty masz wolne 2133 i w 2 kościach a ty masz 1 ... bo inaczej bardzo mocno oberwie wydajność
Z tą integrą też nie przejdzie VGA bo nowe płyty mają już dvi ale dvi w wersji D które NIE wspiera sygnału analogowego i przelotka na vga nic nie da . . Nawet cześć producentów o tym wspomina , choćby gigabajt na swojej stronie w specyfikacji modelu wcześniej podanego b450m ds3h pisze :
"1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of 1920x1200At60 Hz
* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter."
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
(16.05.2020, 15:10)pieterman09 napisał(a): Quoltec = bomba a nie zasilacz
Aktualną platformę niby by uratował ale ja bym już odpuścił tym razem . ddr2 , tylko proce 95w , i wybredny chipset Nforce - myślę że nie warto się z tym już bawić .
Obudowa całkiem przyzwoita i nie ma problemu puki nic grzejącego się tam nie wsadzimy - miejsca jest , ukłąd wnętrza nawet rozsądny to i kablologię jakąś będzie można zrobić i schować większość kabli , jedynie długość grafiki trzeba mieć pod uwagę .
D-sub z nowymi kartami DZIAŁAĆ NIE BĘDZIE . Także albo wymiana albo jakaś starsza karta graficzna która będzie jeszcze D-sub/vga ogarniać . Także trzeba się zastanowić , czy monitor gdzie za 200zł +/- znajdzie jakiegoś przyzwoitego poleasingowca żeby miał DisplayPort lub HDMI albo jakaś karta starszej generacji .Jak podejmiesz tu decyzję to wtedy pomyślimy .

Z kart które wspierają jeszcze VGA na przelotce z DVI to byś na przykłąd gtx950/960/750ti / r7 370/r9 380/r7 360 .
Z tą integrą też nie przejdzie bo nowe płyty mają już dvi ale dvi w wersji D które NIE wspiera sygnału analogowego i przelotka na vga nic nie da . Nawet częśc producentów o tym wspomina , choćby gigabajt na swojej stronie w specyfikacji modelu wcześniej podanego b450m ds3h pisze :
"1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of 1920x1200At60 Hz
* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter."

No dobra, to powiedzmy, że biorę nową płytę, procka i grafikę (ramy mam). Da radę się tu jakkolwiek zmieścić w 1k?
Programy: Polecane / Nowe / Inne